مقالات عمومی

آیا لایت کوین شایسته مقام هفتم در بین ارزهای دیجیتال هست؟

در روزهای اخیر لایت کوین (LTC) پیشرفت چشمگیری در بازار تجربه کرده است و توانسته بعد از پیشی گرفتن از بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین SV دوباره در جایگاه هفتم قرار بگیرد. در زمان نگارش این خبر، طبق سایت کوین مارکت کپ، لایت کوین ۱۱.۴۵ درصد افزایش یافته و به قیمت ۲۶.۲۴ دلار معامله می شود. ارزش کلی بازار این ارز دیجیتال ۱,۵ میلیارد دلار و حجم معاملات و تراکنش های آن در ۲۴ ساعت برابر با ۳۵۲,۷ میلیون دلار است.

 در نمودار کندل یک ساعته این ارز دیجیتال، لایت کوین در یک روند نزولی که متاثر از اتفاقات و نوسانات شدید اخیر بازار بود از قیمت ۳۰.۲ دلار ابتدا به ۲۴.۴ سپس به ۲۳.۳ و سر آخر به ۲۳ دلار کاهش یافت.

اندیکاتور پارابولیک (SAR  Parabolic) در حال حاضر نشانگر روند صعودی لایت کوین است. نقاط هم تراز پایین قیمت کندل ها، به عنوان پشتیبان از این ارز دیجیتال فعالیت می کنند.

اندیکاتور آرون (Aroon) در خصوص ارز دیجیتال خنثی یا بی طرفانه می‌باشد زیرا نوسانات جانبی کوین ها را ملاک قرار می‌دهد. اگرچه روند مثبت (سبز) از روند منفی (قرمز) در مشخص کردن مرز روند صعودی برتری دارد.

اندیکاتور نوسانگر مهیب (Awesome Oscillator) با اندیکاتور های فوق ناسازگار و متفاوت است و بیشتر بر روی سرمایه گذاری در روند کاهشی این ارز دیجیتال برای افزایش قیمت آن تکیه دارد.

در نمودار یک روزه لایت کوین، نقاط شمعی روند نزولی شدیدی دارند که از ۸۸.۵ به ۵۶ دلار می رسد در حالی که سطح پشتیبانی آن در ۲۹.۳ دلار به حالت تعلیق درآمده است. همانطور که قابل مشاهده است، امکان تغییر و شکست این روند در بلند مدت وجود ندارد.

اندیکاتور باند بولینگر (Bollinger Bands) در راستای نمایش نوسانات قیمت از یکدیگر فاصله گرفته اند. طبق این نمودارها نوسانات بالاتری برای بازار لایت کوین انتظار می رود.

اندیکاتور پول چایکین (Chaikin Money Flow) چند روز گذشته به روند نزولی رسیده است و همچنان در قسمت پایین نمودار در حال حرکت است تا روند نزولی را پیشی بینی کند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) وارد منطقه فروش بیش از حد شده است تا روند نزولی بازار لایت کوین را نشان دهد. با این حال، از آنجایی که این شاخص وارد این منطقه از نمودار شده است، به زودی ممکن است شاهد یک تغییر روند باشیم.

نتیجه گیری

در این تجزیه و تحلیل فنی، بسیاری از شاخص و اندیکاتورهای استفاده شده در نمودار بالا نشانگر بازار نزولی هستند و دلالت از روند منفی قیمت لایت کوین در آینده دارد. علاوه بر این تحلیل های تکنیکال، به جهت زیرساخت و تکنولوژی نیز، شبکه لایت کوین پویا و فعالی نیست و صرفا از نگاه توسعه گران به چشم یک موش آزمایشگاهی می رسد که هر ایده جدید برای شبکه بیت کوین را ابتدا روی آن آزمایش می کنند. می توان گفت لایت کوین این صعود و قرار گرفتن در جایگاه هفتم را مدیون جنگ بیت کوین کش و SV است که باعث ضربه زدن به هر دوی آنها شد و لایت کوین از این آب گل آلود ماهی گرفت.

نظر شما چیست؟ آیا لایت کوین توان مبارزه با رقیبان قدرتمند خود را دارد؟

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا