اخبار خارجی

عرضه قرارداد هوشمند در لایت کوین توسط شبکه Flare؛ اهدای رایگان توکن اسپارک به دارندگان LTC

شبکه Flare قراردادهای هوشمند را به لایت کوین اضافه خواهد کرد. Flare Networks در خبری اعلام کرده است که قبل از راه‌اندازی این قراردادها در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ ویژگی‌های آن را اعلام خواهد کرد. در این خبر آمده است که این ویژگی‌ها اجازه می‌دهند لایت کوین روی شبکه Flare به سبک قراردادهای هوشمند اتریوم استفاده شود؛ به علاوه به لایت کوین قابلیت همکاری بیشتری نیز ارائه می‌دهد.

لایت کوین

Flare Networks اطلاعاتی در مورد اینکه توسعه دهنده‌ها با استفاده از این قراردادهای هوشمند چه امکاناتی خواهند داشت ارائه نداده است. ولی با این وجود احتمالا بتوانند برنامه‎های غیرمتمرکزی نظیر آنچه در اتریوم وجود دارد توسعه دهند.

همچنین شبکه Flare به دارندگان لایت کوین، توکن اسپارک FLR ایردراپ می‌کند. این پروژه ۵ میلیارد توکن FLR از دارایی‌های خود را برای پرداخت به کسانی‌که در ایردراپ شرکت می‌کنند، اختصاص داده است.

Flare درحال ادغام کردن قراردادهای هوشمند در XRP Ledger به روشی مشابه است. این قرارداد توکن‌های این ایردراپ را امسال آزاد می‌کند.

آیا این یک پروژه ماندنی خواهد بود؟

از آنجا که Flare یک نهاد ثالث است، بنیاد لایت کوین از تلاش‌های آنان قدردانی کرده و اعلام کرده‌اند “اجرا شدن همگام پذیری و قابلیت‌های قراردادهای هوشمند توسط Flare هیجان انگیز است”.

اگرچه نهادهای دیگری نیز در پی رسیدن به هدفی مشابه بوده‌اند. چارلی لی، موسس بنیاد لایت کوین در سال ۲۰۱۸ از اجرایی شدن پذیرش قراردادهای هوشمند توسط پلتفرم دیگری به نام Abra خبر داده بود. البته این قراردادهای هوشمند روی پلتفرم Abra محدود به چند عملکرد خاص بودند.

به نظر می‌رسد قراردادهای هوشمند شبکه Flare از ویژگی‌های زیادی برخوردار باشد. با این حال هنوز معلوم نیست که آیا این قراردادها به طرز فراگیری استفاده شوند یا حتی زمان راه‌اندازی پروژه به خوبی خود را نشان دهند.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا