اخبار آلتکوین

۲ میلیارد دلار لایت کوین طی یکسال گذشته هودل شده است!

بیش از نیمی از موجودی ۶۳,۸۴۲,۲۳۹ لایت کوین در گردش بیش از یک سال است که انتقال نیافته اند. تقریبا ۴۰ میلیون لایت کوین که معادل با ۲.۰۳۶ میلیارد دلار می‌شود ساکن باقی مانده اند.

این موضوع توسط فرانکلین ریچاردز (Franklyn Richards) رییس بنیاد لایت کوین خاطرنشان شده است. وی بیان کرد که به نظر می‌رسد اکثر این کوین ها از ماه نوامبر و دسامبر ۲۰۱۸ مسدود و ساکن شده‌اند. پیش بینی شده است که نهنگ ها این کوین ها را در کف قیمت خریده و آنها را احتکار کرده اند.

اگرچه موضوع گفته شده می‌تواند تصادفی باشد، اما ریچاردز بیان کرد که گویا روند قیمت لایت کوین از این ایده پشتیبانی می‌کند: هنگامی که پس از فروکش کردن حباب، قیمت لایت کوین به کف قیمت رسید، نهنگ ها شروع به احتکار لایت کوین با قیمت ۲۳ دلار کردند.

نکته جالب این است که در بین ۱۰۰ آدرس برتر لایت کوین که بیش از یک سال ساکن بوده اند، ۴۵ آدرس شروع به جمع آوری این ارز دیجیتال در حد فاصل ماه نوامبر و دسامبر کرده اند.

ریچاردز در این خصوص بیان کرد:

می‌دانیم که حداقل ۱۲ میلیون از این کوین ها توسط کوین بیس به نیابت از کاربران خود نگهداری می‌شود. ما از آدرس دیگری که متعلق به سرویس ها یا صرافی های بزرگ باشند خبر نداریم، اگرچه احتمال وجود داشتن چنین چیزی بسیار زیاد است.

وی در ادامه افزود:

اگر به دو سال قبل و به اوج بازار صعودی قبلی برگردیم، مشاهده می‌کنیم که تقریبا ۱۵ میلیون لایت کوین تاکنون غیرفعال و ساکن باقی مانده اند. اکنون حتی با نگاهی به اوایل سال ۲۰۱۷ باز هم می‌توان گفت که از آن زمان تاکنون ۴ میلیون لایت کوین انتقال داده نشده اند، در حالی که تعداد نامشخصی احتمالا سوزانده شدن اند و بقیه آنها در اختیار پذیرندگان اولیه این کوین است.

این نکته قابل ذکر است که IntoTheBlock اخیرا فاش کرده است که ۱۲۸ نهنگ، ۴۷ درصد موجودی این ارز دیجیتال را در اختیار دارند، در حالی که ۳۹ آدرس دارای ۱۱.۱ درصد موجودی بیت کوین هستند. این موضوع می‌تواند به معنای روند کلان مثبت برای بیت کوین باشد، به طوری که هودل کنندگان، این ارز دیجیتال را به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت در نظر می‌گیرند، زیرا علیرغم افزایش قیمت ۷۰ درصدی آن باز هم هیچ انتقالی در کوین های مورد نظر وجود نداشته است.

اگرچه این موضوع مشخص نیست که آیا این شرایط برای لایت کوین یک نشانه مثبت است یا خیر، اما طبق گفته ریچاردز، این اطلاعات داخل زنجیره می‌تواند نکته ای برای اعتماد و سمت و سوی بلندمدت تر باشد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا