اخبار خارجی

چارلی لی: مقیاس پذیری میمبل ویمبل از بیت کوین بهتر است!

چارلی لی موسس لایت کوین درباره تبدیل شدن لایت کوین به کوین حریم خصوصی در آینده نزدیک صحبت کرد. لی همراه خود دیوید بورکت (David Burkett) یکی از توسعه دهندگان گرین را دارد تا پروتکل میمبل ویمبل را پیاده سازی کرده و از بلاک های گسترش دهنده برای مقیاس پذیری و حریم خصوصی در شبکه استفاده کند. لی با اشاره به ویژگی قابل تعویض بودن به عنوان یکی از ویژگی های مهم پول که در لایت کوین چشم پوشی شده است گفت که پیاده سازی میمبل ویمبل تا حدودی این ویژگی را امکان پذیر می‌سازد.

بورکت که بر روی توسعه بلاک میمبل ویمبل کار کرده است به جامعه لایت کوین اعلام کرد که این پروژه در تاریخ ۲۹ دسامبر ۲۰۱۹ شروع به کار کرده است. لی افزود که استفاده از پروتکل میمبل ویمبل به عنوان یک سافت فورک معرفی خواهد شد. مقیاس پذیری دغدغه اصلی اکثر کوین های بر بستر بلاک چین است اما طبق سخنان چارلی لی، مقیاس پذیری میمبل ویمبل بهتر از بیت کوین است.

لی در این خصوص گفت:

میمبل ویمبل در واقع مقیاس پذیری بهتری نسبت به بیت کوین و لایت کوین دارد، زیرا این قابلیت را دارد تا تراکنش ها را فشرده کند تا ورودی ها و خروجی های بلااستفاده را کنار بگذارد و نحوه طراحی آن به گونه ای است که برای مقیاس پذیری بسیار کارآمد است و نحوه عملکرد آن فوق‌العاده می‌باشد.

بورکت درباره برنامه های خود در خصوص تغییر ساختار منطق اصلی که بین ++Grin و لایت کوین به اشتراک گذاشته خواهد شد، جامعه لایت کوین را مطلع کرده است. این تغییر ساختار شامل ثبت سوابق، مجموعه سازی، ارز دیجیتال، مدیریت خطاها و ساختار رایج اطلاعات است. برنامه های آتی این توسعه دهندگان برای لایت کوین در سال جاری شامل تعیین روش های ایجاد، تعریف تمام مدل های لایت کوین و انتقال نسخه های دیتابیس به هسته میمبل ویمبل است.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا