مقالات عمومیویدیو

لایو اینستاگرام ۱۷ خرداد؛ موضوع: بررسی شکایت SEC از بایننس و کوین‌بیس و تاثیر آن بر بازار کریپتو

باز هم چهارشنبه و باز هم یک لایو اینستاگرام دیگر. این هفته با توجه به شکایت کمیسیون SEC از صرافی بایننس و کوین بیس، موضوع لایو را به مسائل قانون‍ی و درگیرهای صرافی کوین بیس و بایننس با کمیسیون SEC اختصاص دادیم و شکایت نامه‌های هر یک از این صرافی‌ها را به طور جداگانه بررسی کردیم. در ادامه به عمق این ماجرا پرداختیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی
کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

لایو اینستاگرام ۱۷ خرداد

زهرا فرامرزی و کوشیار حیدری تحلیلگر حوزه بلاکچین در لایو اینستاگرام ۱۷ خرداد به بررسی شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از صرافی بایننس و کوین‌ بیس پرداختند. در این ویدیو، اتهامات صرافی بایننس، چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس و صرافی کوین بیس بررسی شد و همچنین در این خصوص صحبت شد که اصلا اوراق بهادار ثبت نشده چیست؟

در این دو شکایت‌نامه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، صرافی بایننس و کوین بیس را به لیست کردن اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد و ۱۹ مورد کوین و توکن را به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده اعلام کرده است. در این ویدیو، اهمیت این موضوع و تاثیرات احتمالی این اتفاق را بر روی بازار رمزارزها بررسی کردیم.

موضوعاتی که در لایو اینستاگرام به آنها پرداخته شد:

 • مقدمه (۰۰:۰۰ تا ۱:۳۶)
 • بررسی شکایت نامه SEC از صرافی بایننس (۱:۳۷ تا ۱۸:۱۷)
 • بررسی شکایت نامه SEC از صرافی کوین بیس (۱۸:۳۸ تا ۲۷:۲۵)
 • اوراق بهادار ثبت نشده چیست (۲۷:۲۸ تا ۳۱:۳۷)
 • وضعیت بازار پس از شکایت SEC (۳۱:۳۸ تا ۳۸:۳۹)
 • وضعیت قانون‌گذاری حوزه کریپتوکارنسی (۳۸:۴۰ تا ۴۶:۱۷)
 • وضعیت کوین و توکن‌های اوراق بهادار ثبت نشده (۴۶:۴۷ تا ۴۹:۲۳)
 • پاسخ به سوالات کاربران (۴۹:۲۵ تا ۵۳:۰۱)

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • تاثیر سیاست‌ جدید SEC بر قیمت آلت کوین‌های ذکر شده در این دو پرونده چیست؟
  تاثیر اولیه و مستقیم اظهارات جدید SEC در اوراق بهادار تلقی کردن رمزارزهایی مانند سولانا، کاردانو و متیک افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در این رمزارزها است. بنابراین تمام سرمایه‌گذاران فضای کریپتو باید محاسبات Risk به Reward در پرتفولیوی خود را مجددا انجام دهند.
 • سرانجام پرونده شکایت SEC علیه بایننس و کوین‌بیس چه می‌شود؟
  برای اظهار نظر در این مورد هنوز اطلاعات کافی در دست نیست. اما در مورد پرونده تشکیل شده علیه بایننس با توجه به شدت اتهامات طرح‌ شده، می‌توان پیش‌بینی کرد که صرافی بایننس با مقصر شناخته شدن، جریمه پرداخت کند و یا در آینده این صرافی امکان ادامه فعالیت در ایالات متحده نداشته باشد.

جمع‌بندی

در این لایو اینستاگرام زهرا فرامرزی و کوشیار حیدری شکایت‌نامه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از صرافی بایننس و کوین بیس را بررسی کردند و به موضوعاتی از قبیل اینکه اوراق بهادار ثبت نشده چیست، وضعیت بازار کریپتو و اهمیت قانون‌گذاری حوزه کریپتوکارنسی پرداختند و در نهایت به وضعیت توکن‌هایی از قبیل کاردانو، سولانا و سایر رمزارزهایی که اوراق بهادار ثبت‌نشده معرفی شدند، پرداختند. اگر سوالی دارید که در لایو پاسخ آن را نیافته‌اید، می‌توانید در گروه تلگرامی میهن بلاکچین مطرح کرده یا مستقیما از اکانت پشتیبانی میهن بلاکچین در تلگرام بپرسید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا