مقالات عمومیویدیو

لایو اینستاگرام ۳ مهر؛ موضوع: دلیل انتخاب صرافی‌های خارجی توسط کاربران ایرانی | با حضور ضیا صدر، یاشار راشدی و امیرحسین مردانی

هک صرافی کوینکس برای جامعه فارسی‌زبان کریپتو مسئله مهمی بود؛ چرا که کوینکس یکی از صرافی‌های بدون نیاز به احراز هویت برای ایرانیان است. با وقوع چنین اتفاقی، سوالات متعددی مطرح شد که چرا صرافی‌های ایرانی آنطور که باید و شاید طرفدار ندارند. این سوال به همراه چندین سوال مهم دیگر دلیل خوبی برای ما در میهن بلاکچین بود تا یک لایو را با همین موضوع برگزار کنیم. این لایو با حضور زهرا فرامرزی، محقق حوزه ارزهای دیجیتال و سه مهمان دیگر به صورت مناظره در اینستاگرام انجام شد که در این مطلب می‌توانید آن را مشاهده کنید.

لایو اینستاگرام ۳ مهر

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

موضوعاتی که در لایو اینستاگرام به آنها پرداخته شد:

  • مقدمه (از ابتدا تا ۴:۳۵۰)
  • چرا کاربران ایرانی همچنان از صرافی خارجی استفاده می‌کنند؟ (از ۰۴:۴۰ تا ۳۱:۱۱)
  • تاثیر تحریم‌ها بر انتخاب کاربرها و عملکرد صرافی‌ها (از ۳۱:۱۲ تا ۴۲:۰۰)
  • پلتفرم‌های داخلی در زمینه امنیت و شفافیت چه کاری انجام داده‌اند؟ (از ۴۲:۰۱ تا ۵۳:۴۹)
  • نقش رگولاتور در این بازی (از ۵۳:۵۰ تا ۶۱:۵۹)
  • پلتفرم‌های داخلی چه کاری می‌توانند انجام دهند که کاربر بیشتری جذب کنند؟ (از ۶۲:۰۰ تا انتها)

مسئله امنیت همیشه در دنیای ارز دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هست. اینکه دارایی‌های خود را در کجا نگهداری کنیم، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های ماست. این مسئله در ایران پررنگ‌تر هم هست؛ چرا که ما به دلیل تحریم امکان استفاده از بسیاری از صرافی‌ها را نداریم و دایره انتخابمان بسیار محدود است. در این اواخر هک‌ها و سوءاستفاده‌های زیادی در بستر ارزهای دیجیتال رخ داده است که نگرانی کاربران ایرانی را بیشتر کرده است. از سوی دیگر، صرافی‌های داخلی نیز در حال گسترش و بهبود خدمات خود هستند و می‌خواهند مخاطبان را به سمت خود جذب کنند.

اما چه دلیل یا دلایلی باعث می‌شود که کاربران از صرافی‌های داخلی کمتر استفاده کنند؟ برای خود شما به عنوان فعال و مخاطب بازار کریپتو کدام نقاط ضعف صرافی‌های ایرانی مانع از استفاده از این پلتفرم‌ها می‌شود؟ امیرحسین مردانی مدیرعامل بیت پین یکی از افرادی است که در این لایو حضور داشت و به این سوال پاسخ داد. او در کنار یاشار راشدی و ضیا صدر به عنوان پژوهشگران حوزه بلاکچین دلایل عدم استقبال کاربران ایرانی از صرافی‌های داخلی را بررسی کرد و به چند مسئله مهم دیگر در همین خصوص پرداخت.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
چرا کاربران ایرانی از صرافی‌های داخلی کمتر استفاده می‌کنند؟

سابقه کم پلتفرم‌های ایرانی، ویژگی‌های بهتر صرافی‌های خارجی و گستردگی خدمات آنها، از جمله عواملی هستند که کاربران ایرانی را به سمت صرافی‌های خارجی هدایت می‌کنند.

پلتفر‌م‌های داخلی چطور می‌توانند مخاطب جذب کنند؟

ارائه خدمات جذاب، اعتمادسازی و فراهم کردن امنیت، فاکتورهایی هستند که اگر از جانب صرافی‌های داخلی به آنها توجه شود، باعث می‌شود کاربران از صرافی‌های داخلی بیشتر استفاده کنند.

جمع‌بندی

عدم استقبال کاربران ایرانی از صرافی‌های داخلی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که دغدغه بسیاری از فعالان این حوزه است. دلایل متعددی در پشت این قضیه نهفته است که مهم‌ترین آنها خدمات محدود این صرافی‌ها نسبت به همتایان خارجی است. در این لایو این مسئله را با جزئیات بیشتری موشکافی کردیم و در انتها هم از مهمانان در مورد راهکارهایی برای جذب مخاطبان بیشتر به صرافی‌های ایرانی سوال پرسیدیم. چه عوامل و مسائلی می‌تواند شما را به سمت یک صرافی داخلی بکشاند؟ یا برعکس، چه دلیلی باعث می‌شود که سراغ صرافی‌های ایرانی نروید؟ خوشحال می‌شویم اگر دلایل خود را با ما و کاربران میهن بلاکچین در میان بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا