اخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

صرافی LocalBitcoins: خطر از دست دادن بیت کوین کاربران مرورگر TOR

صرافی کریپتوی همتا به همتای فنلاندی لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) به کاربران در خصوص خطرات امنیتی موجود در مرورگر تور (Tor) هشدار داده است.

در تاریخ ۹ سپتامبر، ریچارد بنسبرگ متخصص امور تراکنشی تصویری از سایت لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) را توییت کرد که به کاربران مرورگر تور درباره خطر از دست دادن بیت کوین های خود هشدار می‌داد. در این تصویر نوشته شده بود:

هشدار به تمام کاربران تور (Tor): مرورگر تور شما را در معرض خطر سرقت بیت کوین های شما قرار می‌دهد.

لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) به صحبت های برنسبرگ واکنش نشان داد و گفت که اگرچه استفاده از مرورگر تور برخلاف مقررات سرویس های این صرافی نمی‌باشد، اما به دلایل امنیتی، استفاده از آن توصیه نمی‌شود. لوکال بیت کوینز صراحتا مشخص نکرد که چرا این مرورگر، کاربران را در معرض سرقت قرار می‌دهد.

برنسبرگ اقدام اخیر این صرافی را مورد انتقاد قرار داد و اذعان داشت که لوکال بیت کوینز با بیان این هشدار علیه مرورگر تور که به ارائه حریم خصوصی و ناشناس بودن معروف است، سردرگمی زیادی به وجود آورده است و به نوعی اوضاع را آشفته کرده است.

تور پراجکت (Tor Project)

مرورگر تور محصول پرچمدار تور پراجکت، شرکت مسئول شبکه ناشناس تور می‌باشد. در ماه جولای ۲۰۱۹، کوین تلگراف گزارش داد که کمپین جذب سرمایه تور پراجکت تنها طی ۲۵ ساعت پس از عرضه به هدف اولیه ۱۰ هزار دلاری خود رسید.

این کمپین دو هفته ای سرانجام ۱۸,۸۹۲ دلار سرمایه جذب کرد تا از اهداف خود در خصوص حریم خصوصی و آزادی در بستر آنلاین پشتیبانی کند. تور حامیان و طرفداران بسیار زیادی از جمله ادوارد اسنودن دارد. وی برای ارائه اطلاعات محرمانه آژانس امنیت ملی مشهور می‌باشد.

در این بین، پس از آنکه صرافی لوکال بیت کوینز در اوایل ماه ژوئن، گزینه انجام معاملات ارز داخلی را برای کاربران حذف کرد با افت قابل توجه حجم معاملات مواجه شد. در تاریخ ۱۸ ژوئن، لوکال بیت کوینز با معرفی ۴ رده حساب مختلف در سیستم جدید تایید هویت خود که برای فروش بیت کوین و پست کردن تبلیغات در این پلتفرم محدودیت هایی را اعمال می‌کند، به سخت تر کردن سیاست های خود ادامه داد.

منبع
cointelegraph

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا