اخبار بیت کوین

لانگ روی بیت کوین، شورت روی بیت کوین کش؛ از فشار فروش Mt.Gox سود ببرید

تحلیلگران شرکت معاملاتی پرستو لبز (Presto Labs) به سرمایه‌گذاران پیشنهاد کرده‌اند تا به منظور مقابله با فشار فروش ناشی از بازپرداخت بدهی طلبکاران صرافی Mt. Gox و سود بردن از این شرایط، روی بیت کوین پوزیشن لانگ و روی بیت کوین کش پوزیشن شورت بگیرند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، هفته گذشته با آغاز بازپرداخت بدهی طلبکاران صرافی Mt. Gox پس از هک این پلتفرم معاملاتی در سال ۲۰۱۴، صدها میلیون دلار بیت کوین به بازار سرازیر شد. قرار است طی این فرآیند در مجموع ۹ میلیارد دلار بیت کوین و بیش از ۷۳ میلیون دلار بیت کوین کش بین طلبکاران توزیع شود.

بهترین استراتژی معاملاتی برای سود بردن از بازپرداخت بدهی‌های Mt. Gox

تحلیلگران شرکت پرستو لبز به رهبری پیتر چانگ (Peter Chung) روز گذشته در یادداشتی در این رابطه نوشتند:

متولیان صرافی Mt. Gox قصد دارند بین ۱ جولای تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳ (۱۱ تیر تا ۱۰ آبان ۱۰۴۳)، چند میلیارد دلار بیت کوین و بیت کوین کش بین کاربران توزیع کنند. این می‌تواند تغییری در پویایی عرضه و تقاضای این دو ارز دیجیتال در یک دوره چهار ماهه ایجاد کند و فرصت سود بردن از طریق استراتژی پیر تریدینگ (Pair trading) را فراهم نماید.

پیر تریدینگ یا تجارت جفت یک استراتژی معاملاتی شامل خرید و فروش قراردادهای آتی دو دارایی به طور همزمان است و به طور گسترده توسط صندوق‌های پوشش ریسک و معامله‌گذان استفاده می‌شود. با استفاده از این استراتژی، معامله‌گران می‌توانند از همبستگی نسبی که بین دو دارایی وجود دارد سود کسب کنند.طو

در این یادداشت آمده است:

تحلیل ما نشان می‌دهد فشار فروش برای بیت کوین کش ۴ برابر بیشتر از بیت کوین خواهد بود. این فشار فروش ۲۴٪ از ارزش معاملات روزانه بیت کوین کش و ۶٪ از ارزش معاملات روزانه بیت کوین را تشکیل می‌دهد. وارد شدن به پوزیشن دائمی لانگ برای بیت کوین در مقابل پوزیشن شورت بیت کوین کش، کارآمدترین استراتژی خنثی‌ای است که می‌توان به کار برد و ریسک فاندینگ ریت را از میان برداشت.

به عقیده تحلیلگران شرکت پرستو لبز، سرمایه‌گذارانی که در آن سال‌ها بیت کوین خریده‌اند، احتمالا «بیت کوینرهای ثروتمند معتقد به این ارز دیجیتال» هستند و به همین خاطر احتمال دارد به جای فروش، بخشی از بدهی خود را همچنان نگه دارند:

با این حال، ضعیف بودن جامعه سرمایه‌گذاری بیت کوین کش باعث می‌شود تا ۱۰۰٪ وجوه بازپرداخت شده در کوتاه‌مدت به فروش برسد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا