اخبار خارجی

توکن جعلی ارباب حلقه‌ها، به پایان داستان خود رسید

رمزارزی به اسم توکن JRR توسط بنیاد نویسنده فقید انگلیسی، جان رونالد روئل تالکین نویسنده داستان ارباب حلقه‌ها مسدود شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، این رمزارز مشکوک در ماه آگوست و پس از توییت بیلی بوید بازیگر نقش پیپین در سه گانه ارباب حلقه‌ها که به تبلیغ این توکن پرداخته بود، به سرخط خبرها تبدیل شد. گفتنی است این توییت اکنون حذف شده است.

این توکن که در بایننس اسمارت چین صادر شده بود موجودی ۱۹ تریلیون توکنی داشت و تنها در اختیار ۵۱۰ آدرس قرار داشت.

وایت پیپر توکن JRR با نقل قول‌هایی مشابه با نوشته‌های روی حلقه‌ای آغاز شده بود که فرودو قصد داشت به کوه نابودی برساند. این جمله‌ها به شرح زیر است:

یک توکن برای فرمانروایی بر تمام توکن‌ها. توکنی که آن را استخراج نمی‌کنید. یک توکن دارای قدرت تمام توکن‌ها که در بازاریابی تمام آنها را شکست می‌دهد.

توکن JRR ارباب حلقه‌ها

سوءاستفاده واضح از اسم ارباب حلقه‌ها باعث شد که سرمایه زیادی از طرفداران این کتاب کسب شود، به طوری که بسیاری از افراد، این پروژه را به سرقت شرم‌آور متهم کردند.

ماه گذشته، توکن اسکویید گیم (SQUID) علیرغم آنکه ارتباطی با مجموعه تلویزیونی معروف نداشت، باز هم توانست توجه رسانه‌ها را به خود جلب کند. قیمت این توکن سرانجام به صفر دلار سقوط کرد و میلیون‌ها دلار از سرمایه‌گذاران خود سرقت کرد.

توکن JRR اجازه فعالیت ندارد

وکلای بنیاد تالکین سریعا شکایت نقض کپی رایت تنظیم کرده و به سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) ارائه دادند.

سازمان WIPO تصمیم گرفت که دامنه JRRToken.com باید در اختیار این بنیاد قرار بگیرد. به علاوه، توسعه‌دهنده این توکن باید تمام فعالیت‌های خود را تحت اسم این توکن متوقف کرده و تمام محتوای مرتبط با تالکین را حذف کند. متهم باید جریمه نیز پرداخت کند که مقدار آن فاش نشده است.

استیون مایر (Steven Maier) وکیل بنیاد تالکین گفته است که این شخص بدون مجوز در صدد استفاده از اسم بنیاد بوده است. وی گفت:

بنیاد تالکین در خصوص سوءاستفاده نهادهای بدون مجوز از اسم جی آر آر تالکین و محتوای آثار هنری وی بسیار مراقب و هوشیار است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا