اخبار خارجی

میزان اتریوم هودل شده در صرافی‌ها، به پایین‌ترین مقدار ۲ سال اخیر رسید!

طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده، میزان اتریومی که در صرافی‌های رمزارز هودل می‌شود، به پایین‌ترین میزان در دو سال گذشته رسیده است. اما چه دلایلی باعث این اتفاق برای اتریوم شده‌اند؟

نکات کلیدی خبر:

  • درصد هودل اتریوم در صرافی‌های رمز ارزها ۱۳.۳۵ درصد از کل عرضه در گردش است.
  • این میزان، کمترین مقدار از سال ۲۳ نوامبر ۲۰۱۸ تا به حال است. 
  • دیفای و آماده شدن برای استیکینگ اتریوم ۲، می‌توانند دلایل این امر باشند.
  • یک دلیل دیگر نیز می‌تواند دامپ کردن کوتاه مدت اترها توسط نهنگ‌ها باشد.

مقدار اتری که در صرافی‌های ارزهای دیجیتال نگهداری می‌شود، اکنون ۱۳.۳۵ درصد از کل عرضه در گردش است. این اطلاعات روی زنجیره‌ای است که توسط تیم Sentiment منتشر شده است. این تیم همچنین اعلام کرده که این مقدار از ۲۳ نوامبر سال ۲۰۱۸ نیز پایین‌تر است؛ این درصد کم اتریوم در صرافی‌ها، می‌تواند نشان از سرمایه گذاری مطمئن هودلرهای اتر در بلندمدت باشد. تیم Sentiment‌ این اطلاعات را در توییت زیر منتشر کرده‌اند.

کم بودن درصد اتر

احتمال دامپ کردن کوتاه مدت اتر توسط نهنگ‌ها

به علاوه، تیم Sentiment بسیار سریع عمل کرد و به این قضیه اشاره کرد که این درصد پایین در صرافی‌ها، می‌تواند به معنی فروش اتر توسط نهنگ‌ها در کوتاه مدت باشد. این فروش‌ها معمولا زمانی اتفاق می‌افتند که ارزش اتر بالاتر از ۱۵ درصد باشد.

این نشان می‌دهد که امکان فروش اتر توسط نهنگ‌های بزرگ، محدود خواهد ماند؛ اگر درصد عرضه اتر در صرافی‌ها به بیش از ۱۵ درصد برسد، با توجه به تاریخچه قیمتی، ما شاهد حرکات نزولی خواهیم بود.

دیفای و اتریوم ۲ می‌توانند دلیل دیگری برای کم بودن درصد اتر در صرافی‌ها باشند

همانطور که قبلا اشاره شد، کم بودن درصد اتر در صرافی‌ها، معمولا برای هودلرهای اتریوم نشان صعودی است. این می‌تواند به این معنی باشد که سرمایه گذاران اتریوم، اتر خود را پیش از راه اندازی اتریوم ۲ به صورت آفلاین ذخیره می‌کنند، که این امر می‌تواند قیمت اتریوم را به قله‌های جدیدی برساند.

به علاوه، برخی ممکن است از اتر خود استفاده بهتری کنند و دارایی‌های خود را در پلتفرم‌های مختلف دیفای قفل کنند. یک نگاه کوتاه به Defipulse.com نشان می‌دهد که در مجموع، ۸.۹ میلیون اتر در پلتفرم‌های دیفای قفل شده است. این تقریبا ۷.۸۴ درصد از کل مقدار در چرخه، از ۱۱۳.۴ میلیون اتر عرضه شده را تشکیل می‌دهد.

جمع بندی

سرمایه گذاران کمتر و کمتری اتر خود را در صرافی‌های رمز ارز ذخیره و نگهداری می‌کنند. این نشان دهنده روند صعودی است و نشانه فشار فروش کمتر برای اتریوم، حداقل در کوتاه مدت است.

کسانی که اترهای خود را در خارج از صرافی‌ها نگهداری می‌کنند، همچنین می‌توانند این کار را به دلیل انتظار برای راه اندازی اتریوم ۲ انجام داده باشند. اتریوم ۲، اتفاقی است که باعث می‌شود اتریوم به شبکه گواه اثبات سهام (POS) منتقل شود. این اتفاق می‌تواند باعث افزایش سرمایه گذاران اتریوم باشد، که از اتر خود در ییلد فارمینگ (Yield Farming) بر روی پلتفرم‌های مختلف دیفای استفاده می‌کنند.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا