اخبار کوتاه

بنیاد لونا برای تشکیل ذخیره ارزی مبتنی بر بیت کوین، ۱ میلیارد دلار جذب سرمایه کرد

بنیاد محافظان لونا برای ثبات بخشیدن به استیبل کوین شبکه ترا، یک ذخیره ارزی مبتنی بر بیت کوین تأسیس می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblockcrypto، سازمان غیر انتفاعی «بنیاد محافظان لونا (LFG)» از طریق فروش OTC توکن لونا، موفق به جمع‌آوری یک میلیارد دلار سرمایه شده است. این خبر در توییت دیروز شبکه ترا اعلام شد:

بنیاد محافظان لونا (LFG) با فروش توکن به ارزش ا میلیارد دلار، یک صندوق ذخیره ارزی مبتنی بر بیت کوین برای پشتیبانی از استیبل کوین UST تشکیل می‌دهد.

لونا

این رویداد یکی از موفق‌ترین کمپین‌های جمع‌آوری سرمایه در تاریخ صنعت کریپتو است. این رویداد توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری جامپ‌کریپتو (Jump Crypto) و تری‌اروز کپیتال (Three Arrows Capital) هدایت شد و چند شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر مهم دیگر در آن حضور داشتند.

این سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور که در ماه ژانویه (دیماه) با هدف کمک به رشد اکوسیستم ترا (Terra) تأسیس شد؛ درآمد حاصل از فروش ۱ میلیارد دلاری توکن لونا، توکن بومی بلاکچین ترا، را صرف ایجاد یک ذخیره ارزی مبتنی بر بیت کوین برای استیبل‌کوین UST، می‌کند.

UST یک استیبل کوین الگوریتمی است که محبوبیت آن در اکوسیستم‌های دیفای رو به رشد است و در حال حاضر ارزش بازار آن بیش از ۱۲ میلیارد دلار است که این رقم از نوامبر سال گذشته (آبان ۱۴۰۰) بیش از سه برابر شده است.

بنیاد محافظان لونا (LFG) اظهار داشت ذخیره ایجاد شده از طریق تزریق سرمایه ۱ میلیارد دلاری به عنوان «سوپاپ اطمینان» برای بازخریدهای UST عمل می‌کند و باعث می‌شود قیمت استیبل کوین ترا به نسبت دلار طی برهه‌های فروش شدید در بازار کریپتو ثابت بماند.

منبع
theblockcryptodecrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا