اخبار بلاکچین

میکر دائو 500 میلیون دلار سرمایه‌گذاری روی اوراق بهادار را به رای گذاشت

جامعه MakerDAO در خصوص پروپوزال MIP65 رای‌گیری می‌کند. این پروپوزال درباره اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه این پروتکل در مواردی نظیر اوراق قرضه شرکتی و اوراق بهادار خزانه آمریکا تصمیم می‌گیرد تا بدین وسیله بخشی از پشتوانه استیبل کوین DAI از جنس اوراق قرضه یا اوراق بهادار باشد. در این رای‌گیری قرار است نسبت سرمایه‌گذاری روی این ۲ مورد مشخص شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از اتریوم ورلد نیوز، MakerDAO اعلام کرده است که در خصوص اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه خود، رای‌گیری برگزار می‌کند. گزینه‌های اختصاص این سرمایه شامل اوراق قرضه و اوراق بهادار خزانه آمریکا است و گزینه‌ها نسبت‌های مختلف از این ۲ اوراق بهادار هستند. این رای‌گیری به موجب پروپوزال MIP65 انجام می‌شود.

پروپوزال MIP65 بر معرفی صندوق دارایی‌های واقعی با هدف خرید USDC و سرمایه‌گذاری آن در استراتژی‌های اوراق قرضه نقدینه توسط Monetalis است.

بخش عمده‌ای از اعضای نظارتی MakerDAO، این پروپوزال را تایید کرده‌اند و بیش از ۷۶,۰۰۰ توکن MKR از این اقدام حمایت می‌کند. این MIP هم‌چنین دارای بندی است که طی آن، نظارت میکر می‌تواند از طریق رای‌گیری اجرایی، نقدشدن سرمایه‌ها را امکان‌پذیر سازد. اشخاص ثالث و Monetalis نیز می‌توانند به این سرمایه دسترسی داشته باشند یا مفاد ساختار قانونی آن را تغییر دهند.

توییت MakerDAO
منبع: Twitter

در رای‌گیری قبل مشخص شده است که اوراق بهادار کوتاه‌مدت خزانه آمریکا و اوراق قرضه شرکتی گزینه‌های موجود برای سرمایه‌گذاری هستند.

آپشن های تخصیص دارایی پروپوزال MIP65
آپشن های تخصیص دارایی پروپوزال MIP65

اکنون در خصوص این مورد رای‌گیری می‌شود که ۵۰۰ میلیون دلار توکن دای (DAI) به طور کل بر روی اوراق بهادار کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاری شود یا ۸۰٪ آن در اوراق بهادار و ۲۰٪ آن بر روی اوراق قرضه شرکتی سرمایه‌گذاری شود. هدف از این اقدام، استفاده از سرمایه و توکن‌های دای است که بلااستفاده مانده‌اند و بدین ترتیب، مقداری سود به MakerDAO اختصاص یابد.

سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه و اوراق بهادار، گامی بلند برای MakerDAO

تصمیم MakerDAO برای سرمایه‌گذاری در واسطه‌های سرمایه‌گذاری سنتی گویای گامی بلند برای این پروژه است. رمزارزها و سایر دارایی‌ها بیش از پیش در حال ترکیب و یکپارچگی با یکدیگر هستند و اقدام اخیر MakerDAO بیانگر آن است که بازار به چه سمتی در حرکت است.

میکر در سایر حوزه‌ها نیز پیشرفت‌هایی داشته است. این پروژه اعلام کرده است که زنجیره جانبی لایه دوم استارک‌نت (StarkNet) را برای تراکنش‌های ارزانتر دای عرضه خواهد کرد. این اقدام، گامی دیگر در نقشه راه گسترش این پروژه به شمار می‌آید.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا