تحلیل تکنیکال

واچ لیست ماه مارس؛ حواستان به این ۵ آلت کوین باشد

فوریه ماه صعودی برای بازار کریپتو بود. در این ماه قیمت بیت کوین برای اولین بار از نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) از ۶۱٬۰۰۰ دلار عبور کرد و برخی از آلت کوین‌ها نیز عملکرد بسیار درخشانی را به ثبت رساندند. در حال حاضر، بیت کوین تنها ۸۰۰۰ دلار تا اوج تاریخی خود فاصله دارد و تداوم روند صعودی آن می‌تواند افزایش قیمت آلت کوین‌ها را تضمین کند. اما کدام آلت کوین‌ها پتانسیل رشد قیمت در ماه آینده را دارند؟

به گزارش میهن بلاکچین، به نظر می‌رسد اتریوم (ETH)، مالتی‌ورس اکس (EGLD)، سِی (SEI)، استار (ASTR) و داسک (DUSK) بتوانند در ماه مارس عملکرد خوبی را به نمایش بگذارند. در این مطلب اهداف احتمالی این آلت کوین‌ها را بررسی می‌کنیم.

اتریوم (ETH)

بروزرسانی دنکون اتریوم در تاریخ ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) اجرا خواهد شد و از طریق آن قابلیت پروتو دانکن شاردینگ (Proto-Danksharding) معرفی خواهد شد. این بروزرسانی در نهایت کارمزد تراکنش‌ها را کاهش و پشتیبانی اتریوم از راهکارهای لایه ۲ را بهبود خواهد بخشید. علاوه بر این، فستیوال سالانه ETHDenver قرار است ۳ مارس (۱۳ اسفند) برگزار شود. ETHDenver اولین فستیوال دائوی جهان محسوب می‌شود و تمرکز آن بر بهبود اکوسیستم اتریوم است.

نمودار اتریوم تایم فریم ۱ هفته - منبع: TradingView
نمودار اتریوم تایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

اتریوم چند وقت پیش خط مقاومت کانال صعودی که مدت‌ها در آن نوسان می‌کرد را به سمت بالا شکست. پیش از این، اتر دوبار این مقاومت را آزمایش کرده بود اما موفق به شکستن آن نشده بود. در صورتی که افزایش قیمت همچنان ادامه داشته باشد، اتریوم می‌تواند با ۲۰٪ افزایش از ۴۰۰۰ دلار فراتر برود. در سمت مقابل، ریزش ناگهانی قیمت می‌تواند اتریوم را بار دیگر تا ۲۷۵۰ دلار کاهش دهد.

مالتی‌ورس اکس (EGLD)

علاوه بر فستیوال ETHDenver، پروژه مالتی‌ورس اکس نیز قرار است یک رویداد چهار روزه برگزار کند و در آن به مسائل مختلفی بپردازد.

همانطور که در نمودار پایین مشخص است، مالتی‌ورس اکس در دسامبر سال گذشته از خط مقاومت افقی رسم شده در حوالی ۶۲ دلار فراتر رفت و به اوج ۷۸ دلاری رسید. اما در ادامه قیمت دوباره به زیر این مقاومت کاهش یافت. با این حال در ماه فوریه، همزمان با رشد کلی بازار قیمت EGLD بار دیگر به مقاومت ۶۲ دلاری رسیده است. در صورتی که این مقاومت به سمت بالا شکسته شود، EGLD می‌تواند ۱۱۵٪ افزایش یابد و به ۱۳۰ دلار برسد.

نمودار EGLD تایم فریم ۱ هفته - منبع: TradingView
نمودار EGLD تایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

در سمت مقابل اما اگر قیمت از سطوح فعلی پس زده شود، ممکن است شاهد ریزش ۲۷٪ مالتی‌ورس اکس و سقوط تا حمایت ۴۲ دلاری باشیم.

سِی (SEI)

انتظار می‌رود بروزرسانی سِی امروز انجام و نسخه دوم این بلاکچین عرضه شود. این نخستین ارتقای بزرگ بلاکچین سِی از زمان راه‌اندازی است که ویژگی‌های مختلفی را از جمله سازگاری با قراردادهای هوشمند سازگار با ماشین مجازی اتریوم ارائه خواهد داد. علاوه بر این، به دنبال این بروزرسانی تعامل بلاکچین سِی با کیف پول متامسک یکپارچه‌تر شده و کارمزد تراکنش‌ها کاهش خواهد یافت.

قیمت SEI پس از ثبت رکورد ۱.۰۴ دلاری در تاریخ ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) کاهش یافت و به زیر مقاومت ۰.۸۲ دلاری سقوط کرد اما حالا دوباره قیمت از این مقاومت فراتر رفته است. در صورت تداوم روند صعودی، قیمت SEI می‌تواند ۲۶٪ دیگر افزایش یابد و به ۱.۰۸ دلار برسد.

نمودار SEI تایم فریم ۱ هفته - منبع: TradingView
نمودار SEI تایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

در سمت مقابل اما اگر قیمت به زیر ۰.۸۲ دلار سقوط کند، احتمالا شاهد ریزش ۳۲٪ تا حمایت ۰.۶۰ دلاری خواهیم بود.

استار (ASTAR)

انتظار می‌رود شبکه اصلی پروژه استار در ماه مارس بالاخره راه‌اندازی شود. این پروژه قرار است به عنوان یک راهکار لایه ۲ امن و مقیاس‌پذیر، نیاز پروژه‌های وب ۳ را برطرف کند.

قیمت استار از اکتبر سال گذشته در مدار صعودی قرار گرفته است. با این حال، در چند ماه گذشته، استار با مقاومت بلندمدتی در ناحیه ۰.۵ فیبوناچی اصلاحی روبه‌رو شده و قیمت آن کمی کاهش یافته است. شکسته شدن این مقاومت در روند آتی نقش تعیین‌کننده‌ای خواهد داشت.

نمودار ASTARتایم فریم ۱ هفته - منبع: TradingView
نمودار ASTARتایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

در صورت شکسته شدن این مقاومت، قیمت استار می‌تواند ۹۰٪ دیگر افزایش یابد و به مقاومت ۰.۳۰ دلاری برسد. در سمت مقابل، ریزش از سطوح کنونی می‌تواند تا حمایت ۰.۱۰ دلاری ادامه داشته باشد.

داسک (DUSK)

شبکه اصلی پروژه داسک قرار است در ماه مارس یا نهایتا آپریل عرضه شود. توکن DUSK نقش محوری در این شبکه ایفا خواهد کرد. علاوه بر این، در حال حاضر قابلیت استیکینگ توکن‌های DUSK تا ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) فراهم شده است. شایان ذکر است کاربران می‌توانند هر زمان که بخواهند توکن‌های DUSK خود را برداشت کنند.

قیمت داسک از ابتدای سال تاکنون به سرعت افزایش یافته است. علاوه بر این، DUSK این هفته موفق شد مقاومت دو ساله ۰.۳۰ دلاری خود را به سمت بالا بشکند. در صورت تداوم افزایش قیمت، داسک می‌تواند ۵۰٪ دیگر صعود کند و به مقاومت ۰.۴۸ دلاری برسد.

نمودار DUSK تایم فریم ۱ هفته - منبع: TradingView
نمودار DUSK تایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

در سمت دیگر اما اگر قیمت داسک دوباره به زیر مقاومت ۰.۳۰ دلاری برگردد، ممکن است ۴۵٪ اصلاح شود و به حمایت ۰.۱۸ دلاری برسد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا