اخبار خارجی

قیمت بیت کوین و اکثر آلتکوین‌ها در حال کاهش است

به نظر می‌رسد بیت کوین درصدد حفظ کانال ۱۳,۰۰۰ دلار است. اکثر آلتکوین‌ها در حال کاهش قیمت هستند و ارزش بازار ارزهای دیجیتال به ۳۹۱ میلیارد دلار کاهش یافته است. قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته با فراز و نشیب مواجه بوده است و از رکورد سالانه ۱۴,۰۰۰ دلار به کمتر از ۱۳,۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

اکثر آلتکوین‌ها نیز روند مشابهی با بیت کوین داشته‌اند و ارزش بازار آلتکوین‌ها ۱۵ میلیارد دلار کاهش یافته است.

روند ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین

صبح روز گذشته به نظر می‌رسید که شرایط برای بیت کوین مطلوب بود. قیمت این ارز دیجیتال در حال افزایش بود و به رکورد جدیدی در سال ۲۰۲۰ رسید. در واقع، بیت کوین با رسیدن به قیمت ۱۳,۸۶۵ دلار، اندکی از رکورد سال گذشته نیز فراتر رفته بود.

هرچند این شرایط حفظ نشد و در ساعات بعد، قیمت بیت کوین کاهش ناگهانی داشت. این موضوع باعث شد که قیمت بیت‌ کوین به ۱۲,۹۲۰ دلار کاهش یابد. به عبارت دیگر، بیت کوین طی چند ساعت، ۱۰۰۰ دلار از قیمت خود را از دست داد.

از آن زمان تاکنون، بیت کوین اندکی بازیابی شد. پس از دستیابی مجدد به کانال ۱۳,۰۰۰ دلار، بیت کوین به قیمت کنونی یعنی ۱۳۱۶۰ دلار رسید.

سطح حمایتی بیت کوین طی روند نزولی به ۱۲,۹۵۰ دلار رسید. اگر کاهش قیمت دیگری رخ دهد، سطح حمایتی بعدی بر روی ۱۲,۸۰۰ دلار خواهد بود. در مقابل، اگر بیت کوین بتواند از سطح مقاومتی ۱۳,۵۰۰ دلار عبور کند به روند صعودی باز خواهد گشت.

نمودار قیمت بیت کوین

روند نزولی آلتکوین‌ها

طبق معمول، با کاهش قیمت بیت کوین، اکثر آلتکوین‌ها نیز با روند نزولی مواجه شدند. این شرایط روز گذشته نیز رخ داد و علیرغم بازیابی اکثر آلتکوین‌ها، باز هم روند نزولی بر این بازار حاکم است.

در بازه زمانی ۲۴ ساعت، قیمت اتریوم ۲.۳ درصد کاهش یافت و به کمتر از ۳۹۰ دلار رسید. قیمت ریپل با ۲.۵ درصد کاهش به کمتر از ۰.۲۵ دلار رسید. بایننس کوین با ۳.۳ درصد، چین لینک با ۲.۴ درصد، پولکادات با ۴.۶ درصد، لایت کوین با ۴.۲۵ درصد و بیت کوین SV با ۱.۳ درصد کاهش قیمت مواجه شدند.

بازار رمز ارز

بیشترین کاهش قیمت متعلق به توکن Crypto.com با ۱۰ درصد کاهش قیمت بود. قیمت توکن‌ CRO به کمتر از ۰.۰۹ دلار رسید. قیمت این توکن از ابتدای ماه اکتبر تاکنون با بیش از ۴۰ درصد کاهش مواجه بوده است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا