اخبار خارجی

کاهش قیمت بیت کوین پس از انتقال ۵۰ بیت کوین اولیه!

بیت کوین در روز چهارشنبه پس از آنکه یکی از آدرس های بدون فعالیت، مقداری از اولین کوین های استخراج شده را انتقال داد، با فروش عمده مواجه شد. اگرچه قیمت بیت کوین اندکی بازیابی شد اما فشار فروش باقی ماند و می‌تواند بر سهامداران و به ویژه افراد حاضر در بخش ماینینگ و اوراق مشتقه تاثیرگذار باشد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین ۹۴۹۸ دلار است که کاهش  ۲.۶۶ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته را نشان می‌‌دهد. قیمت بیت کوین به کمتر از میانگین های متحرک ۱۰ و ۵۰ روزه رسیده است. این مورد یک سیگنال نزولی پس از کاهش قیمت بیت کوین به ۹۱۰۰ دلار در اوایل روز در صرافی های نقدی نظیر بیت استمپ است.

معادله و قیمت بیت کوین در bitstamp

پس از آنکه قیمت بیت کوین برای چند روز متوالی بدون تغییر باقی مانده بود، فعالیت معاملاتی این ارز دیجیتال افزایش یافت. هرچند، این فعالیت عمدتا از جانب فروشندگان و پس از آن بود که یکی از قدیمی ترین آدرس های بیت کوین ناگهان شروع به کار کرد و پس از ۱۱ سال ۵۰ بیت کوین را انتقال داد. این موضوع باعث کاهش ۷ درصدی قیمت طی یک ساعت شد.

خوزه لیستری (Jose Llisterri) موسس پلتفرم معاملات ارز دیجیتال اینتردکس (Interdax) گفت این کاهش قیمت به معامله کنندگان یادآوری کرد که پیگیر آدرس های قدیمی شبکه بیت کوین نیز باشند. وی افزود:

این موضوع، اهمیت بررسی آدرس ها، نظارت بر آدرس نهنگ ها و کوین های استخراج شده ساتوشی در ماه های اولیه پیدایش بیت کوین را نشان می‌دهد.

تاکنون، هیچ مدرکی وجود ندارد که انتقال ۵۰ بیت کوین توسط حساب های ساتوشی ناکاموتو موسس بیت کوین انجام شده است.

اگرچه قیمت بیت کوین مقداری توانست بازیابی شود، اما ذینفعانی نظیر مصطفی المشیته رییس توسعه تجاری شرکت مدیریت ارزهای دیجیتال Secure Digital Markets بیان کرده است که بازار ارز دیجیتال ممکن است با کاهش قیمت بیشتری مواجه شود. وی گفت:

انتقال کوین های سال ۲۰۰۹ باعث ترسیدن بعضی از سرمایه گذاران در این خصوص شده است که پذیرندگان اولیه این کوین نیز در حال فروش کوین های خود می‌باشند. 

چنین فروشی به دلیل نقد کردن وضعیت های اوراق مشتقه لوریج شده با ضررهای مختلفی نیز همراه هستند. این سازوکار در مورد نقدشدگی های بیتمکس نیز باعث شده بود که قیمت بیت کوین با کاهش شدیدی به کمتر از ۴۰۰۰ دلار برسد. طی کاهش ۷ درصدی قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه، شاهد بیش از ۴۰ میلیون دلار نقدشدگی بودیم.

نقدینگی بیتمکس

گروه دیگری از ذینفعان که با دقت به بررسی قیمت بیت کوین می‌پردازند ماینرها هستند. سختی ماینینگ بیت کوین در روز سه شنبه تنظیم شد و منابع مورد نیاز محاسباتی برای تولید کوین های جدید ۶ درصد کاهش یافت.

از زمان هاوینگ تاکنون، کل پاداش های روزانه از ۱۸۰۰ به ۹۰۰ بیت کوین کاهش یافته است. ماینرها نسبت به گذشته و علیرغم کاهش سختی اخیر، در خصوص قیمت حساس تر می‌باشند.

کریستوفر توماس (Christopher Thomas) رییس بخش ارزهای دیجیتال بانک Swissquote Bank علیرغم فروش های روز گذشته، هم چنان بیان کرده است که قیمت بیت کوین به شدت زیاد است. وی گفت: من احساس می‌کنم بدون آنکه دلیل قانع کننده ای وجود داشته باشد، قیمت بیت کوین در سطح ۹۹۰۰ دلار باقی مانده است. احتمالا شاهد کاهش قیمت به سطح حمایتی ۸۰۰۰ دلار و حتی ۷۳۰۰ دلار خواهیم بود.

توماس افزود:

هرچه قیمت بیشتر کاهش یابد، حجم فروش ماینرها نیز افزایش می‌یابد. از آنجایی که سود آنها کمتر می‌شود، مجبور به بخش زیادتری از کوین های خود می‌شوند.

سایر بازارها

اکثر ارزهای دیجیتال در روز چهارشنبه در روند نزولی و محدوده قرمز رنگ حضور داشتند. اتر بیش از یک درصد کاهش قیمت در ۲۴ ساعت گذشته داشته است.

معادله اتر در کوین بیس

بیشترین کاهش قیمت در ۲۴ ساعت گذشته متعلق به لایت کوین با ۳.۵ درصد، مونرو (XMR) با ۳.۴ درصد و اتریوم کلاسیک (ETC) با کاهش ۲.۹ درصد بود.

در بازار کالاها، قیمت نفت افزایش چشمگیری داشت، به طوری که قیمت هر بشکه نفت خام ۵ درصد افزایش یافته است. قیمت طلا بدون تغییر باقی ماند و با افزایش کمتر از یک درصدی به ۱۷۴۹ دلار در هر اونس رسید.

شاخص ۲۲۵ نیکی آسیا نیز روز چهارشنبه را با افزایش کمتر از یک درصدی به پایان رساند به طوری که این عملکرد معاملاتی مربوط به کاهش اعتماد تجاری ژاپن به کمترین حد خود در ۱۰ سال گذشته است. در اروپا نیز، شاخص ۱۰۰ یوروتاپ FTSE شرکت های بزرگ با افزایش یک درصدی مواجه شد.

در آمریکا، S&P 500 طی یک روز ۱.۶ درصد و طی یک هفته بیش از ۳ درصد افزایش داشته است. روپرت داگلاس (Rupert Douglas) رییس بخش فروش سازمانی شرکت ارز دیجیتال Koine گفت:

بازار کالاها در روند خوبی قرار دارند. به نظرم شاخص نزدک به ۹۷۰۰ برسد. اگر بازار کالاها با روند نزولی مواجه شود به بررسی بیت کوین می‌پردازم که ارتباطی با این بازار ندارد و روند صعودی قوی دارد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا