تحلیل آنچین

سیگنال صعودی شاخص‌های آنچین؛ آیا قیمت متیک از ۱ دلار عبور خواهد کرد؟

علیرغم افزایش قیمت اتر در روزهای اخیر، قیمت متیک، توکن بومی یکی از موفق‌ترین راهکارهای لایه ۲ اتریوم عملکرد قابل قبولی را به نمایش نگذاشته و در ۳۰ روز گذشته تنها ۱.۵٪ افزایش یافته است. علیرغم این روند ناامیدکننده، تعدادی از شاخص‌های آنچین از تغییر روند احتمالی متیک و رشد قیمت قریب‌الوقوع آن خبر می‌دهند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر شاهد افزایش انباشت پالیگان توسط آدرس‌های حاوی ۱۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد از این ارز دیجیتال هستیم، اتفاقی که می‌تواند زمینه‌ساز افزایش احتمالی قیمت این توکن باشد.

افزایش انباشت نهنگ‌های متیک

بر اساس داده‌های سنتیمنت، در طول سه روز اخیر میزان عرضه در اختیار آدرس‌های حاوی ۱۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد متیک از ۱۶.۷٪ به ۱۷.۳۰٪ افزایش یافته است. این اتفاق نشان‌دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران و نهنگ‌ها به پتانسیل متیک در طولانی‌مدت است، البته می‌تواند در کوتاه‌مدت نیز قیمت این ارز دیجیتال را دستخوش تغییر کند.

وضعیت نهنگ‌های پالیگان - منبع:‌ Santiment
وضعیت نهنگ‌های پالیگان – منبع:‌ Santiment

در صورتی که نهنگ‌ها تصمیم بگیرند در کوتاه‌مدت بخش زیادی از دارایی خود را به فروش برسانند، فشار فروش آنها می‌تواند قیمت را کاهش دهد. در سمت مقابل، افزایش عرضه در اختیار نهنگ‌ها می‌تواند در کوتاه‌مدت، قیمت پالیگان که در زمان نگارش این مطلب در حوالی ۰.۷۱ دلار نوسان می‌کند را افزایش دهد.

قیمت متیک در یک ماه اخیر بارها تلاش کرده تا افزایش یابد اما هربار در حوالی مقاومت ۰.۸۰ دلاری به در بسته خورده و اصلاح شده است. با این حال، انباشت اخیر بار دیگر امید را برای رشد بیشتر قیمت و شکسته شدن این مقاومت را افزایش داده است.

وضعیت پوزیشن‌های لانگ و شورت پالیگان به چه صورت است؟

برای بررسی بیشتر وضعیت کنونی متیک، سطوح قیمتی که در آن پوزیشن‌های فیوچرز این ارز دیجیتال لیکویید می‌شوند را بررسی می‌کنیم. تحلیلگران معمولا از این سطوح به عنوان نقاط مهم و تغییر روند بازار استفاده می‌کنند.

در زمان نگارش این مطلب، نقدینگی زیادی در محدوده ۰.۷۵ تا ۰.۷۸ دلار قرار دارد که می‌تواند مثل یک آهنربا قیمت متیک را به سمت خود بکشاند.

برای درک بهتر وضعیت پوزیشن‌های فیوچرز پالیگان به سراغ شاخص دلتای سطوح لیکوییدی تجمعی (CLLD) می‌رویم که تفاوت بین لیکویید شدن پوزیشن‌های شورت و لانگ را نشان می‌دهد.

شاخص دلتای سطوح لیکوییدی تجمعی - منبع: Hyblock
شاخص دلتای سطوح لیکوییدی تجمعی – منبع: Hyblock

مقادیر مثبت این شاخص نشان می‌دهد پوزیشن‌های لانگ بیشتری نسبت به شورت در حال لیکویید شدن هستند. برعکس، مقادیر منفی نشان می‌دهد حجم لیکویید شدن پوزیشن‌های شورت بیشتر است.

علاوه بر این، این شاخص بر پرایس اکشن نیز تاثیر می‌گذارد. در زمان نگارش این مطلب شاخص CLLD منفی است. این نشان می‌دهد پوزیشن‌های شورت بیشتری در حال لیکویید شدن هستند و با افزایش احتمالی قیمت، تعداد آنها بیشتر خواهد شد.

سرمایه‌گذاران هولد کردن را ترجیح می‌دهند

علاوه بر موارد بالا، شاخص میانگین سن سرمایه‌گذاری دلاری (MDIA) ۹۰ روزه پالیگان افزایش یافته است. این نشان می‌دهد در حال حاضر اکثر سرمایه‌گذاران با پیش‌بینی رشد بیشتر قیمت، ترجیح می‌دهند دارایی خود را هولد کنند.

شاخص میانگین سن سرمایه‌گذاری دلاری ۹۰ روزه پالیگان - منبع: Santiment
شاخص میانگین سن سرمایه‌گذاری دلاری ۹۰ روزه پالیگان – منبع: Santiment

آخرین باری که این شاخص چنین افزایشی را تجربه کرده بود قیمت متیک از ۰.۷۱ دلار به ۱.۲۷ دلار رسید. بنابراین، این بار هم ممکن است شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتال و عبور آن از مرز ۱ دلار باشیم.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا