اخبار خارجی

ساتوشی ناکاموتو از افشای هویتش خشمگین است؛ هویت او را فاش نمی کنم!

جان مکافی هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین را فاش نمی کند. وی که فرد مشهوری در دنیای فناوری است به دلیل درخواست احتمالی استرداد مجرمین آمریکا، از فاش کردن هویت ساتوشی ناکاموتو دست برداشت. وکیل مدافع او معتقد است که فاش کردن هویت ساتوشی ناکاموتو می‌تواند برای موکلش خطرناک باشد.

جان مکافی در تاریخ ۲۳ آوریل در توییتر نوشت:

درخواست استرداد مجرمین آمریکا به کشور باهاماس قریب الوقوع است. من با ماریو گری وکیل استرداد خودم ملاقات کردم و اکنون مشخص است که فاش کردن هویت ساتوشی می‌تواند بر محاکمه تاثیر گذار باشد و استرداد من را به خطر بیاندازد. نمی‌توانم این خطر را بپذیرم و صبر خواهم کرد.

گزارش های اولیه بیانگر این بود که جان مکافی ممکن است به بهانه جلوگیری از صدمه دیدن جامعه ارز دیجیتال، از فاش کردن هویت پدر بیت کوین دست بکشد. در اظهار نظر جالب دیگری، توماس لی از شرکت فاندسترت در خصوص این شرایط گفت:

احتمالا فاش کردن هویت ساتوشی بر قیمت و جامعه بیت کوین اثر منفی می‌گذارد. مگر آنکه ساتوشی ناکاموتو مرده باشد.

تلاش توماس لی برای قانونی کردن این شرایط قابل توجه بود اما او تنها کسی نیست که هیزم به این آتش می‌ریزد.

بازاریابی و سیاست دو دوست، جدا نشدنی می‌باشند. احتمالا مکافی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت خواهد کرد. افراد خوش بین و بدبین بیان می‌کنند که جریان فاش کردن هویت ساتوشی ناکاموتو فقط موضوعی بود که اسم مکافی را سر زبان ها بیاندازد. در اتفاق بسیار جالب دیگر، بلومبرگ که احتمالا انجام این مصاحبه نتوانسته بود تعداد کلیک خوبی دریافت کند، چندین نقل قول با شکوه از مصاحبه با مکافی منتشر کرد. وی بیان کرده بود:

مردم فراموش کرده اند که من فردی در حوزه فناوری و یکی از بهترین ها می‌باشم. کل زندگی من صرف پیدا کردن افرادی شده است که در پنهان کردن هویت خود از بهترین ها می‌باشند. یافتن ساتوشی برای من بسیار آسان بود.

این ماجرا جالب تر هم می‌شود. جان مکافی مدعی است که او با خود ساتوشی ناکاموتو نیز صحبت کرده و او را عصبانی کرده است: من با ساتوشی صحبت کردم و او در خصوص فاش شدن هویتش عصبی بود.

این نکته که فقط دو نقل قول کوتاه برای مقاله بلومبرگ قابل استفاده بود، موضوعی جالب تر است. اینکه نمی‌توانید صحبت های مکافی را رد کنید نیز بسیار موضوع جالبی است.
ممکن است وی در کمپین تبلیغاتی خود این وعده را دهد که هویت ساتوشی ناکاموتو را فاش خواهد کرد. به عنوان یک شهروند کشور باهاماس فقط باید رییس جمهور باشید که از برگشتن به آمریکا و فاش کردن هویت احساس امنیت کنید. وی همچنین گفت: تاکنون کسی به شما گفته است که اگر رییس جمهور شوم یک رازی را به شما خواهم گفت؟

شاید ذره ای حقیقت در این ماجرا وجود داشته باشد که جان مکافی را آماده مواجهه با اقدامات قانونی و استرداد وی کرده است. چندین فرد شناخته شده دنیای ارز دیجیتال پس از انفجار ICO ها با اقدامات قانونی و حضور در دادگاه مواجه شده اند.

کل این داستان هرگز راه به جایی نبرد اما مکافی هم چنان بلومبرگ را برای بیان ادعاهای خود به همراه دارد. کاملا مشخص است که برنده این ماجرا کیست. در آخر می‌توان گفت که این نقل قول از مکافی، شرایط اخیر را به بهترین شکل بیان می‌کند: اگر حقایق را در مشت خود دارید، می‌توانید آنها را آنگونه که مایلید تغییر دهید.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا