اخبار خارجی

موج میم کوین‌ها و NFTهای مرتبط با ملکه بریتانیا روانه بازار شد

با درگذشت ملکه بریتانیا (ملکه الیزابت دوم) در روز پنجشنبه، موجی از ساخت میم کوین‌ها و توکن‌های NFT با همین موضوع در فضای رمز ارزها شکل گرفت. بسیاری از این میم کوین‌ها در عرض چند ساعت با پامپ‌های چند هزار درصدی مواجه شدند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، توکن‌های میم کوین بیش از یک سال است که در فضای رمزارزها به شهرت رسیده‌اند. متاسفانه پس از وقوع حوادث بزرگ جهانی میم کوین‌های مربوط به آن واقعه ایجاد می‌شوند و بعضی از آن‌ها با رشد قیمت نجومی (البته به صورت موقت) مواجه می‌شوند. سود یک شبه و رشد انفجاری میم کوین‌ها و شت کوین‌ها هیچ پایه و اساسی ندارد و به سرعت فروکش می‌کند. سود حاصل از بالا رفتن این توکن‌ها نیز از جیب برخی از سرمایه‌گذاران ناآگاه به جیب سازندگان این توکن‌ها منتقل می‌شود.

خبر فوت ملکه الیزابت در سن ۹۶ سالگی این بار موجب ساخته شدن تعداد زیادی میم کوین و مجموعه NFT با این موضوع شد. ۲ نمونه از این میم کوین‌ها را با نام‌های Queen Elizabeth Inu و  God Save the Queen را در شکل زیر می‌بینید.

۲ نمونه از میم کوین‌های به وجود آمده و نمودار قیمتی آن‌ها
۲ نمونه از میم کوین‌های به وجود آمده از مرگ ملکه الیزابت و نمودار قیمتی آن‌ها

همان طور که از شکل بالا مشخص است این میم کوین‌ها پس از مدت کوتاهی با ریزش‌های شدید قیمت مواجه شدند. در زمینه مجموعه‌های NFT نیز می‌توان به مجموعه RIP Queen Elizabeth در پلتفرم اوپن‌سی اشاره کرد که شامل حدود ۵۶۰ توکن NFT با قیمت پایه ۰.۰۰۶ اتر است.

مجموعه NFT با نام Rip Queen Elizabeth در بازار اوپن‌سی منبع: اوپن‌سی
مجموعه NFT با نام Rip Queen Elizabeth در بازار اوپن‌سی منبع: اوپن‌سی
  • آیا خرید و فروش میم کوین‌ها و مجموعه‌های NFT مناسبتی منطقی است؟

این نوع سرمایه‌گذاری به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و در بیشتر موارد منجر به از دست دادن سرمایه شما می‌شود. ضمن اینکه به دلیل ماهیت این پروژه‌ها که موجب ضرر تعداد زیادی از افراد ناآگاه می‌شود؛ خرید و فروش این توکن‌ها از لحاظ اخلاقی نیز درست نیست.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا