اخبار آلتکوین

اعلام جزییات ادغام ۳ توکن هوش مصنوعی AGIX ،FET و Ocean در ماه ژوئن؛ پاسخ به سوالات مهم در مورد فرآیند تبدیل به توکن ASI

چند وقتی است که خبری درباره تایید پروپوزال ادغام پیشگامانه فچ‌ای‌آی (Fetch.ai)، سینگیولاریتی‌نت (SingularityNet) و اوشن پروتکل (Ocean Protocol) به سوپراینتلیجنس الاینس (Artificial Superintelligence Alliance) با نماد ASI به منظور ایجاد انقلابی در صنعت هوش مصنوعی منتشر شده است. این موضوع موجب نگرانی برخی از کاربرانی شده است که نمی‌دانند تکلیف توکن‌های قدیمیشان چه خواهد شد. در این مطلب، به این موضوع خواهیم پرداخت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، پیش‌تر طبق اطلاعیه این ۴ شرکت، قرار بود در ۲۴ می (۴ خرداد) توکن ASI راه‌اندازی و فرآیند ادغام آن آغاز شود. اما پس از گذشت چند روز هیچ اطلاعیه‌ای از هیچکدام از شرکت‌ها منتشر نشد. تا اینکه امروز کریپتو اسلیت در خبری به این موضوع پرداخت و از آخرین اطلاعیه این ۳ شرکت خبر داد. در این مطلب به توضیح در مورد این ادغام و راهکارهای احتمالی برای تبدیل توکن‌های قدیمی به جدید پرداخته‌ایم.

ادغام Fetch، سینگیولاریتی نت و Ocean Protocol در ماه ژوئن

کریپتو اسلیت اعلام کرد طبق بیانیه ۲۹ می (۹ خرداد) که با این منبع خبری به اشتراک گذاشته شده است، این سه شرکت اعلام کردند قصد دارند تا ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) ۲۰۲۴ ادغام Superintelligence Alliance (ASI) را نهایی کنند.

این ادغام، توکن‌های بومی این پروتکل‌های متمرکز بر هوش مصنوعی را در توکن ASI یکپارچه می‌کند که مجموعا ۲.۶۳۰۵۵ میلیارد توکن عرضه خواهند داشت. این حرکت ASI را به عنوان بزرگترین شبکه منبع باز و غیرمتمرکز صنعت هوش مصنوعی معرفی می‌کند. از ۲۸ می (۸ خرداد)، ارزش بازار این توکن جدید ۵.۸ میلیارد دلار است.

دارندگان توکن FET می‌توانند تا ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) از طریق قرارداد مهاجرت توکن به ASI مهاجرت کنند. به همین ترتیب، دارندگان توکن‌های AGIX و OCEAN می‌توانند تا ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) توکن‌های خود را مبادله کنند.

طبق این اطلاعیه، از ۱۱ ژوئن ۲۰۲۴، FET به ASI تغییر نام می‌دهد و در ۱۳ ژوئن ادغام کامل می‌شود. توکن ASI در سراسر شبکه ترکیبی هوش مصنوعی غیرمتمرکز عمل می‌کند و مقیاس و قدرت بی سابقه‌ای را ارائه خواهد داد.

لازم به ذکر است، ابزار تبدیل توکن‌ها (بریج) به زودی اعلام خواهد شد.

جزئیات تبدیل‌ها

با تکمیل ادغام این توکن در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴:

  • FET با عرضه کل ۲.۶۳۰۵۵ میلیارد توکن به ASI تغییر نام می‌دهد.
  • پل (بریج) انتقال توکن‌های ERC20 FET به ASI با نرخ تبدیل ۱:۱ باز می‌شود.
  • پل انتقال توکن‌های ERC20 AGIX به ASI با نرخ تبدیل ۰.۴۳۳۵۰:۱ باز می‌شود.
  • پل انتقال توکن‌های ERC20 OCEAN به ASI با نرخ تبدیل ۰.۴۳۳۲۲۶:۱ باز می‌شود.
  • ارزش بازار کاملا رقیق شده ASI تا ۲۸ می ۲۰۲۴ حدود ۶ میلیارد دلار است.

تولد سوپراینتلیجنس الاینس (ASI)

در ۲۷ مارس ۲۰۲۴، فچ، سینگیولاریتی و اوشن پروتکل ادغام خود را برای تشکیل سوپراینتلیجنس الاینس اعلام کردند. هدف این اتحاد استراتژیک ایجاد بزرگترین نهاد تحقیق و توسعه هوش مصنوعی مستقل است. این ادغام با ایجاد یک توکن واحد به نام Artificial Superintelligence Token (ASI) اتفاق می‌افتد که توکن‌های این سه پروژه را به یک توکن واحد تبدیل می‌کند.

پس از انتشار این خبر توکن‌های این سه پروژه با افزایش قیمت خود، واکنش مثبتی به تولد سوپراینتلنجس الاینس داشتند.

ماموریت و چشم‌انداز سوپراینتلیجنس الاینس (ASI)

این اتحاد بر اهمیت فناوری‌های غیرمتمرکز هوش مصنوعی تأکید می‌کند و هدف آن جلوگیری از کنترل پیشرفت‌های هوش مصنوعی توسط افراد معدود است. هدف این همکاری این است که از نقاط قوت هر پروژه استفاده کند:

  • تخصص فچ در ابزارهای هوش مصنوعی مستقل و زیرساخت بلاکچین
  • پیشینه غنی تحقیق و توسعه سینگیولاریتی‌نت در توسعه و یکپارچه‌سازی هوش مصنوعی
  • قابلیت‌های اوشن پروتکل در به اشتراک‌گذاری داده و کسب درآمد

هدف این سه پروژه ایجاد یک اکوسیستم هوش مصنوعی قوی و غیرمتمرکز است.

آشنایی با توکن ASI

توکن ASI به عنوان توکن اصلی برای این اتحاد عمل خواهد کرد. در ابتدا، FET ارز ذخیره خواهد بود که بعدا با نرخ ۱ به ۱ به ASI تبدیل می‌شود. این تغییر نام تجاری تغییرات متعددی را به همراه خواهد داشت که در این مقاله توضیح داده خواهد شد.

نکاتی در مورد تبدیل توکن‌های FET، AGIX و OCEAN به ASI

FET به عنوان نماد ذخیره این ادغام قرار خواهد گرفت. با این حال، بعدا به توکن ASI تبدیل خواهد شد. نرخ تبدیل FET به ASI به صورت ۱:۱ است. یعنی به ازای هر یک FET که نگه‌داری می‌کنید، ۱ توکن ASI دریافت خواهید کرد.

بنابراین، اگر توکن‌های FET را در یک صرافی متمرکز نگه می‌دارید، در صورت پشتیبانی صرفی از این ادغام احتمالا به طور خودکار به توکن‌های ASI تبدیل می‌شوند و شما نیاز به انجام کار خاصی ندارید. برای توکن‌هایی که در کیف پول‌هیا غیرحضانتی یا در کیف پول سرد نگهداری می‌شوند، گفته شده است که مکانیسمی برای تبدیل این توکن‌ها (بریج) ایجاد خواهد شد.

به همین ترتیب، دارندگان توکن‌های OCEAN و AGIX نیازی به انجام کاری ندارند. این توکن‌ها نیز به توکن‌های ASI تبدیل خواهند شد. اگر آنها را خارج از صرافی به صورت آفلاین نگه می‌دارید، مکانیسم بریج برای این تبدیل آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد. از آنجا می‌توانید تبدیل را انجام دهید. نکته مهم در اینجا نرخ تبدیل است.

همان طور که گفتیم، توکن‌های FET با نسبت ۱:۱ تبدیل می شوند. اما، نرخ تبدیل برای OCEAN و AGIX متفاوت است. به ازای هر ۱ OCEAN که دارید، ۰.۴۳۳۲۲۶ توکن ASI و به ازای هر ۱ AGIX که داشته باشید ۰.۴۳۳۳۵۰ توکن ASI دریافت خواهید کرد. این نرخ‌های تبدیل ثابت خواهند بود و شما می‌توانید این تبدیل را از طریق بریج مربوطه انجام دهید.

پیاده‌سازی ادغام و توزیع توکن

این ادغام منجر به صدور ۱.۴۸ میلیارد توکن ASI جدید می‌شود. همچنین ۸۶۷ میلیون به هولدرهای AGIX و ۶۱۱ میلیون به هولدرهای OCEAN اختصاص داده شده است. این امر مجموع عرضه توکن‌های ASI را به ۲.۶۳ میلیارد می رساند. ساختار جدید حاکمیتی این پروژه شامل همایون شیخ (Humayun Sheikh) از فچ به عنوان رییس، بن گورتزل (Ben Goertzel) از سینگیولاریتی‌نت به عنوان مدیر عامل و ترنت مک کانهی (Trent McConaghy) و بروس پون (Bruce Pon) از اوشن پروتکل به عنوان شورای مدیریت خواهد بود.

تاثیر و ارزش‌گذاری احتمالی بازار

مبادله توکن‌های اصلی این ۳ پروژه به توکن های ASI منجر به سوزاندن توکن‌های موجود می‌شود. عرضه توکن ASI منعکس‌کننده عرضه توکن موجود هر سه پروژه از نظر ارزش خواهد بود.

ارزش ترکیبی کاملا رقیق شده (FDV) این سه پروژه تقریبا ۶.۰۵ میلیارد دلار است. بر اساس این FDV، قیمت اولیه توکن ASI حدود ۲.۰۷۱۹ دلار تخمین زده می‌شود. این ارزیابی تخمینی، جایگاه توکن ASI از نظر ارزش بازار را بین لایت کوین (LTC) و اینترنت کامپیوتر (ICP) قرار می‌دهد. در حالی که ادغام معمولا افزایش فوری قیمت را تضمین نمی‌کند، قدرت یکپارچه و تقاضای متمرکز می‌تواند احساسات مثبت بازار را تحریک کند.

پرسش و پاسخ

تاریخ راه‌اندازی توکن ASI چه زمانی است؟

تاریخ راه‌اندازی و اجرای ادغام ASI برای ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) اعلام شده است.

من تعدادی ارز (OCEAN، AGIX و FET) دارم، باید چه کار کنم؟

اگر ارز شما در صرافی‌های ارز دیجیتالی که از ادغام پشتیبانی می‌کنند باشد، نیازی به انجام هیچ کاری نیست و فرایند تبدیل خودکار انجام خواهد شد. اگر در کیف پول غیرحضانتی هولد می‌کنید، اخبار را برای نحوه تبدیل از طریق بریج (پل) دنبال کنید.

آیا برای هر توکن FET، OCEAN و AGIX یک توکن ASI دریافت می‌کنم؟

خیر. تنها توکن‌های FET به نسبت ۱:۱ تبدیل خواهند شد. هر توکن OCEAN به ۰.۴۳۳۲۲۶ توکن ASI و هر توکن AGIX به ۰.۴۳۳۳۵۰ توکن ASI تبدیل می‌شود.

توکن های من استیک شده‌اند و برای شرکت در ادغام به آنها دسترسی نخواهم داشت. چکار کنم؟

توکن‌های استیک شده FET به‌طور خودکار به توکن ASI جدید تبدیل می‌شوند. این یکی از ساده‌ترین گزینه‌ها برای تبدیل توکن‌های موجود FET به توکن ASI خواهد بود. برای توکن‌های استیک شده AGIX هر زمان که از حالت استیکینگ خارج شدند اقدام کنید. ابزار تبدیل به صورت نامحدود در دسترس خواهد بود.

اگر توکن‌های من در شبکه اصلی نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟

طبق آنچه قبلا اعلام شده، احتمالا ابزارهای تبدیل برای شبکه‌های اتریوم و BSC در دسترس خواهند بود. برای تبدیل حتما دارایی خود را به این دو شبکه اصلی برگردانید.

چگونه می‌توانم از صحت ابزارهای تبدیل (بریج) مطمئن شوم؟

با مراجعه به وب‌سایت اصلی پروژه‌ها و حساب رسمی آن‌ها در پلتفرم X، هر فراخوانی برای اقدام برای تبادل توکن‌های خود را بررسی کنید که آیا توییت‌های منتشر شده به همان URL یا مقصد اشاره دارند یا خیر.

چطور می‌توانم در ایردراپ شرکت کنم؟

هنوز هیچ منبع موثقی اعلام نکرده است که ایردراپی برای این پروژه وجود خواهد داشت.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا