اخبار آلتکوین

تبلیغ میم کوین واتر کوین (WATER) در اینستاگرام لیونل مسی؛ آیا حساب اسطوره فوتبال هک شده است؟

در اقدامی غیرمنتظره، لیونل مسی، اسطوره بین‌المللی فوتبال، اخیرا یک میم‌کوین بر بستر سولانا به نام واترکوین (WATER) را از طریق استوری‌های اینستاگرام خود تبلیغ کرده است. برخی احتمال هک شدن حساب لیونل مسی را مطرح کرده‌اند اما هنوز این فوتبالیست در این مورد اظهارنظری نکرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این تبلیغ غیرمنتظره توسط یکی از محبوب‌ترین ورزشکاران جهان، گمانه‌زنی‌های زیادی را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخته است. برخی شایعه هک شدن حساب او را مطرح کرده و تبلیغ یک میم کوین را از طرف او بعید می‌دانند. اما برخی دیگر با توجه به سابقه حمایت مسی از پروژه‌های زیست محیطی آن را تایید کرده‌اند.

تبلیغ واترکوین توسط مسی

مستندات واترکوین ماموریت اصلی آن را افزایش آگاهی برای مسائل مربوط به آب، با هدف نهایی تبدیل شدن به یک کوین زیست محیطی در آینده بیان می‌کند. نقشه راه این پروژه به چهار مرحله تقسیم می‌شود: پیش‌فروش اولیه توکن، لیستینگ در صرافی‌های متمرکز، مشارکت افراد مشهور و مرحله نهایی تبدیل به «ارز زیست‌محیطی متمرکز بر خیریه». با این وجود، نقشه راه آن فاقد جزئیات مشخصی در رابطه با چگونگی دستیابی به این اهداف بلندپروازانه است که باعث ایجاد نگرانی در رابطه با اعتبار و شفافیت پروژه می‌شود.

استوری مسی - منبع: الکس کروگر
استوری مسی – منبع: الکس کروگر

پرایس‌اکشن این توکن الگوهای مشخصه طرح‌های «پامپ و دامپ» را نشان می‌دهد که در آن افزایش سریع قیمت با کاهش شدید آن را به دنبال دارد. این نوسان در دنیای میم‌کوین‌ها غیرمعمول نیست. سرمایه‌گذاری در میم‌کوین‌ها ریسک بالایی دارد، زیرا ارزش آن‌ها می‌تواند به همان سرعتی که افزایش می‌یابد سقوط کند که عمدتا ناشی از احساسات بازار و سفته‌بازی است.

تبلیغ یک میم کوین از سوی اسطوره فوتبال دنیا، برای برخی از طرفداران او ناامیدکننده بوده است. یکی از کاربران در پلتفرم X با نام گلدن دیجن (Golden Degen) در صفحه خود نوشت:

مسی به تازگی یک اسپانسرینگ در اینستاگرام انجام داد و یک میم‌کوین با ارزش بازار ۲۵ میلیون دلار را که یک گروه کلاهبرداری در دبی ایجاد کرده بود، برای ۵۰۰ میلیون فالوير اینستاگرامش تبلیغ کرد.

مسی مثلا اسطوره من بود!

تایید واتر کوین توسط مسی با افزایش قابل توجه قیمت آن همزمان شد. روز دوشنبه، حساب اینستاگرام مسی یک استوری منتشر کرد که در آن تصویری از او با لوگوی WATER منتشر شد. با توجه به فالوئرهای ۵۰۴ میلیونی مسی در اینستاگرام، این پست به سرعت منجر به افزایش قیمت بیش از ۳۵۰٪ واترکوین شد.

با وجود رشد سریع واترکوین، اکنون ارزش آن به نصف کاهش یافته است.

نمودار قیمت واتر کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت واتر کوین – منبع: تریدینگ ویو

نه مسی و نه تیم مدیریتی او در مورد پست واترکوین اظهارنظر رسمی نکرده‌اند. این وضعیت یادآور حادثه اخیر مربوط به هالک هوگان (Hulk Hugan) است که پس از آن که وی نقش خود را در این حادثه رد کرد، میم‌کوین تبلیغ شده با کاهش قیمت شدیدی روبرو شد. این عدم تایید رسمی، گمانه‌زنی‌هایی درمورد صحت این تبلیغ و اینکه آیا حساب اینستاگرام مسی ممکن است هک شده باشد برانگیخته است. تعدادی از هواداران بر این باورند که مسی ممکن است به دلیل مشغله کاری خود در کوپا آمه‌ریکا (Copa América) از این پست مطلع نباشد.

علاوه بر این، وب‌سایت واترکوین بیان می‌کند که این میم‌کوین «با مشارکت مغزهای متفکر» میم‌کوین BEER، ایجاد شده است که ماه گذشته نوسانات شدیدی را تجربه کرد. این وب‌سایت همچنین خاطرنشان کرده که «واترکوین یک میم‌کوین بدون ارزش ذاتی یا انتظار بازگشت مالی است» و به سرمایه‌گذاران احتمالی در رابطه با ریسک‌های موجود هشدار داده است.

واترکوین را می‌توان در صرافی‌ غیرمتمرکز ریدیوم (Raydium) و صرافی‌های متمرکز از جمله بیت‌گت (BitGet)، بیت‌مارت (‌BitMart) و مکسی (MEXC) خریداری و معامله کرد. از آنجایی که جامعه کریپتو منتظر شفاف‌سازی مسی و تیمش است، برای سرمایه‌گذاران بسیار مهم است که مراقب باشند و قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، به ویژه با توجه به شیوع کلاهبرداری، بررسی‌های لازم را انجام دهند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا