اخبار خارجی

متا پروژه Diem را به مبلغ ۱۸۲ میلیون دلار فروخت

بانک سیلورگیت (Silvergate) اعلام کرد تمام حقوق مال و معنوی پروژه دیم (Diem) را از شرکت متا به مبلغ ۱۸۲ میلیون دلار خریداری کرده است. دیم پروژه استیبل کوین شرکت متا (فیسبوک سابق) بود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، شرکت متا (فیسبوک سابق) از مدتی پیش در حال مشورت برای واگذاری پروژه استیبل‌کوین Diem بود. مخالفت شدید قانون‌گذاران و تنظیم‌کنندگان مقررات ایالات متحده آمریکا با این پروژه، آن را از ابتدا با دشواری‌های بسیاری مواجه کرده بود.

اعلام این خبر پایانی بر فراز و نشیب‌های سه ساله فیسبوک (متا فعلی) با پروژه استیبل کوین بود. خریدار پروژه Diem، یک بانک عضو فدرال رزرو کالیفرنیا، به نام سیلورگیت است که با مبلغ ۱۸۲ میلیون دلار این پروژه را خریداری کرده است. هر دوی این شرکت‌ها در روز دوشنبه این خبر را رسما تأیید کردند.

استیوارت لوی (Stuart Levey) مدیر اجرایی Diem، در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در دوشنبه گفت:

علیرغم بازخورد مثبتی که از متخصصان تکنولوژی بلاکچین در مورد طراحی شبکه داشتیم، طی گفتگوهای ما با نهادهای نظارتی فدرال مشخص شد که متا نمی‌تواند این پروژه را اجرایی کند. در نتیجه بهترین راه را فروش دارایی‌های گروه Diem دیدیم و امروز این کار با سیلورگیت انجام پذیرفت. سیلورگیت موقعیت خوبی برای پیشبرد چشم‌اندازهای پروژه Diem خواهد داشت. در هفته‌های آینده، انجمن Diem و زیرمجموعه‌های آن روند انحلال را آغاز خواهند کرد. ما مشتاقانه منتظریم تا شاهد پیشرفت طراحی‌ها و تحقق ایده‌آل‌های Diem باشیم.

سیلورگیت هم اواخر روز دوشنبه در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد ابزارهای توسعه‌ای و عملیاتی Diem و همچنین ابزارهای ایجاد یک «شبکه پرداخت مبتنی بر بلاکچین» را خریداری کرده است. مشارکت این بانک در پروژه دیم از سال پیش شکل گرفته بود.

آلن لین (Alan Lane) مدیرعامل سیلورگیت در یک اطلاعیه گفت:

ما به یک استیبل‌کوین با پشتوانه دلار آمریکا نیاز داریم که مطابق قوانین و مقررات عمل کند و توانایی انجام تعداد زیادی تراکنش را داشته باشد، تا موانع جابجایی پول را از پیش پای کاربران بردارد. ما این نیاز را احساس کردیم و قصد داریم آن را با راه اندازی یک استیبل کوین در سال ۲۰۲۲ برطرف کنیم. دارایی‌هایی که امروز خریداری کردیم و فناوری‌ای که قبلا در اختیار داشتیم این امر را امکان‌پذیر می‌کند.

مطابق گزارش‌ها سیلورگیت تقریبا ۱۳۲ میلیون دلار در قالب سهام، به اضافه ۵۰ میلیون دلار به صورت نقد (در مجموع ۱۸۲ میلیون دلار)، برای این خرید این پروژه پرداخت کرده‌ است.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، کارگروه ریاست جمهوری آمریکا در خصوص بازارهای مالی (PWG) گزارشی منتشر کرد که در آن صادرکنندگان استیبل کوین‌ها در آمریکا باید همانند بانک‌ها تحت نظارت مناسب فدرال قرار داشته باشند. همچنین ترجیح نهادهای قانون‌گذار صدور استیبل کوین توسط «مؤسسات سپرده‌گذاری بیمه‌شده» یا بانک ها است. به این ترتیب به نظر می‌رسد که بانک سیلورگیت برای ارائه استیبل‌کوین با موانع بسیار کمتری مواجه باشد.

منبع
coindeskforkast

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا