اخبار خارجی

وزارت خزانه‌داری آمریکا: صادرکنندگان استیبل کوین‌ها باید تحت نظارت فدرال باشند

وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارشی جدید اعلام کرد صادرکنندگان استیبل کوین‌ها باید به استانداردهای مشابه با سازمان‌های خزانه‌ای بیمه‌شده نظیر بانک‌های دولتی و فدرال پایبند باشند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، کارگروه ریاست جمهوری در خصوص بازارهای مالی (PWG) گزارشی منتشر کرده و در آن عنوان کرده است که صادرکنندگان استیبل کوین‌ها در آمریکا باید همانند بانک‌ها تحت نظارت مناسب فدرال قرار داشته باشند.

در گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا همراه با دفتر کنترل ارز و شرکت بیمه خزانه فدرال در تاریخ ۱ نوامبر بیان شده است که کنگره آمریکا باید سریعا در خصوص این موضوع اقدام کند که استیبل کوین‌ها به طور مستمر و جامع تحت نظارت مناسب فدرال قرار بگیرند. آژانس‌های دولتی گفته‌اند صادرکنندگان استيبل کوین‌ها باید پیرو استانداردهای مشابهی با سازمان‌های خزانه‌‌ای بیمه‌شده نظیر بانک‌های دولتی و فدرال باشند تا از سرمایه مشتریان محافظت شود و هرگونه تاثیرات سیستمی منفی در صورت ناکارآمدی بانک‌ها محدود شود.

در این گزارش مشخص نشده است که معاملات استیبل کوین‌ها و رمز ارزها تحت نظر کدام آژانس فدرال قرار می‌گیرند، اما گفته شده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC) اختیارات اعمال قانون، قانونگذاری و نظارت به منظور بررسی تراکنش‌ها و شرکت‌های حاضر در عرصه رمز ارزها را دارند. هرچند، PWG گفته است با رشد توسعه این عرصه، ریسک‌های موجود در ارتباط با استیبل کوین‌ها افزایش خواهد یافت و ممکن است گاهی اوقات خارج از حوزه اختیارات کمیسیون SEC و CFTC قرار بگیرد.

در این گزارش آمده است:

از آنجایی که استیبل کوین‌ها یکی از انواع دارایی‌هایی است که به سرعت در حال رشد و توسعه است، قانونگذاری باید به صورتی باشد که انعطاف پذیری لازم را به قانونگذاران بدهد تا بتوانند به توسعه‌های آینده پاسخ مناسبی بدهند و به ریسک‌های موجود در سراسر ساختارهای سازمانی رسیدگی کنند.

اگرچه این گروه گفته است قانونگذاری برای رسیدگی و بررسی جامع ریسک‌های موجود در ارتباط با استیبل کوین‌ها ضروری است، اما آژانس‌های فدرال باید از اختیارات خود استفاده کنند تا به خطرات موجود در عرصه رمز ارزها رسیدگی کنند. PWG گفته است در صورتی که اقدامات کنگره ناکارآمد باشد، شورای نظارت بر ثبات مالی باید وارد شود تا استانداردی برای استیبل کوین‌ها وضع کند.

بسیاری از صادرکنندگان استیبل کوین‌ها و شرکت‌های فعال در عرصه رمز ارزها در بحث‌های منتهی به انتشار این گزارش مشارکت داشته‌اند. صرافی‌های حاضر در این گزارش شامل کوین‌بیس و جمینی بودند. هم‌چنین صادرکنندگان استیبل کوین‌ تتر، پکسوس و اتحادیه دیم (Diem) نیز در این گزارش ذکر شده‌اند.

انتشار این گزارش پیرو نزاع بین آژانس‌های دولتی آمریکا در خصوص استيبل کوین‌ها بوده است. در ماه سپتامبر، گری گنسلر اذعان داشت که کمیسیون‌های SEC و CFTC از کمک کنگره در خصوص قانونگذاری استیبل کوین‌ها بهرمند خواهند شد، اما در گزارش بلومبرگ عنوان شد که کمیسیون SEC خواهان کنترل کامل بر قوانین و نظارت بر این صنعت است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا