اخبار خارجی

آمریکا به قطب ارز دیجیتال و فناوری بلاکچین جهان تبدیل خواهد شد

آمریکا به سرعت در حال پذیرش امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای، حوزه رمز ارزها و صنعت نوآورانه فناوری بلاکچین است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در ماه جاری از آمریکا خبرهای بسیار خوبی در خصوص صنعت رمزارزها منتشر شده است و خبرهای خوب دیگری در پاییز سال جاری در راه است. در تاریخ ۶ اکتبر، گری گنسلر رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا طی جلسه کمیته مجلس سنا در خصوص رسیدگی به سرویس‌های مالی تایید کرد که این کمیسیون، رمز ارزها را ممنوع نخواهد کرد. این خبر، می‌تواند مسیر بزرگترین اقتصاد جهان برای تبدیل شدن به پیشگام جهانی در توسعه دیفای و فناوری‌های زنجیره بلوکی را هموار سازد.

گنسلر که در دانشگاه MIT به تدریس رمزارزها می‌پرداخت در ادامه گفته است ممنوعیت رمز ارزها در حیطه اختیارات کمیسیون SEC نیست و تنها راهی که می‌توان به طور رسمی رمزارزها را ممنوع کرد از طریق کنگره است. گنسلر در این خصوص گفت:

این موضوع مهم است که ما چگونه در این عرصه از کاربران و سرمایه‌گذاران محافظت کنیم و هم‌چنین با قانونگذاران بانکی و سایر نهادها همکاری کنیم؛ چگونه اطمینان حاصل کنیم که وزارت خزانه‌داری، اقدامات ضدپولشویی و قوانین مالیاتی را در این عرصه اعمال کند.

وی در ادامه افزود:

بسیاری از این توکن‌ها مطابق با اصول قراردادهای سرمایه‌گذاری، اوراق قرضه یا اوراق بهادار هستند.

قانونگذاران آمریکا رمز ارزها را ممنوع نخواهند کرد

بیانیه کمیسیون SEC پس از آن منتشر شده است که جروم پاول رییس فدرال رزرو در تاریخ ۳۰ سپتامبر در کنگره گفته بود که این نهاد قانونگذاری هیچگونه برنامه‌ای برای ممنوعیت بیت کوین و سایر رمزارزها ندارد. هنگامی که سناتور تد باد (Ted Budd) یکی از طرفداران قدیمی رمزارزها و عضوی از حزب زنجیره بلوکی کنگره از پاول در خصوص قصد او از ممنوعیت یا محدودسازی استفاده از رمز ارزها سوال پرسید وی پاسخ داد که هیچگونه برنامه و قصدی برای ممنوعیت رمزارزها ندارد.

این موضوع صحت دارد که آمریکا به ممنوعیت رمزارزها نمی‌پردازد، اما نکته مهم‌تر این است که آمریکا، رشد رمزارزها را امکان‌پذیر خواهد کرد و از جامعه رمزارز برای حضور در فرایند قانونگذاری بهتر این صنعت استقبال خواهد کرد.

هنگامی که بزرگترین اقتصاد جهان اعلام می‌کند حضور و فعالیت رمز ارزها را امکان‌پذیر می‌سازد، سایر کشورها نیز باید توجه کنند و فرصت مناسب برای قانونگذاری این صنعت به منظور شکوفایی نوآوری و کمک به ایجاد مشاغل جدید را در نظر بگیرند.

آمریکا گسترش پذیرش رمز ارزها را امکان‌پذیر می‌سازد

قانونگذاران آمریکا در حال استفاده از صنعت رمزارز در سیستم مالی این کشور هستند و به سیستم بانکی سنتی اجازه می‌دهد تا همراه با سیستم جدید دیفای همکاری کند. این موضوع می‌تواند باعث شود که آمریکا در توسعه فناوری امور مالی، فناوری‌های بلاکچین و حتی بخش‌های جدید دیفای نظیر بیمه، معاملات و جذب سرمایه پیشگام و به کشور اول جهان تبدیل شود.

از لحاظ قانونگذاری، هنوز باید اقدامات بسیار زیادی توسط جامعه رمزارز و دولت آمریکا انجام شود تا مشخص شود که منافع مشترک آنها در چه زمینه‌ای است و چگونه می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند و در نتیجه، تصمیمات هوشمندانه‌تری در خصوص قانونگذاری این صنعت نظیر قانونگذاری استیبل کوین‌ها، صرافی‌های غیرمتمرکز، اوراق مشتقه رمز ارزها و کشت سود (Yield Farming) اتخاذ کنند.

کشور هایی با بیشترین جمعیت فعال در رمزارزها
کشور هایی با بیشترین جمعیت فعال در رمزارزها

هم‌چنین امکان دارد که کمیسیون SEC در پاییز سال جاری، ۴ قرارداد آتی بیت کوین را تایید کند. در تاریخ ۳ اکتبر، تحلیلگران بلومبرگ احتمال تایید ETF بیت کوین توسط کمیسیون SEC را ۷۵ درصد عنوان کردند. در این زمینه، پرو شرز و والکری پیشتاز هستند و به ترتیب در تاریخ‌های ۱۹ و ۲۲ اکتبر شاهد تایید ETF آتی خود بودند.

آمریکا در آستانه پیشتازی در فناوری‌های بلاکچین

این نکته نیز قابل ذکر است که حتی قانونگذاران آمریکا نیز در حال خرید بیت کوین هستند. از آنجایی که دولت آمریکا به ممنوعیت رمز ارزها نمی‌پردازد و سیاستمداران آمریکایی در حال سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین هستند، ما نیز می‌توانیم در پورتفولیوی سرمایه‌گذاری خود تجدید نظر کنیم و به بیت کوین، اتر و سایر فناوری‌های بلاکچین نگاهی بیاندازیم.

آمریکا به وضوح نشان می‌دهد که در حال پذیرش بیت کوین، فناوری بلاکچین و سایر رمزارزها و قانونگذاری آنها است. این موضوع می‌تواند چشم‌انداز ژئوپولتیکی نیز برای این کشور باشد زیرا به جذب سرمایه‌های خارجی و بهترین استعدادهای جهان منجر می‌شود. انتظار می‌رود که آمریکا در حوزه دیفای طی سال‌های آتی به کشور اول جهان تبدیل شود.

این مطلب ترجمه خبر منبع است به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری در رمز ارزها و خرید و فروش آنها نیست.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا