اخبار خارجی

هشدار بنیان‌گذاران متامسک؛ سرمایه‌گذاری در رمزارزها خطرناک است

با رشد بی‌سابقه صنعت رمزارزها، دو تن از بنیانگذاران متامسک، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های کریپتو، هشدارهایی را درباره این عرصه نوظهور بیان کردند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از فینبولد، آرون دیویس (Aaron Davis) و دن فینلی (Dan Finlay) بنیانگذاران متامسک در مصاحبه با مکسول استراچن از Vice Motherboard به بیان نظرات خود پرداخته‌اند. در این مصاحبه، دیویس به مقایسه سرمایه‌گذاری در کریپتو و شرط‌بندی پرداخته و درباره سرمایه‌گذاری کل پس‌انداز زندگی در این دارایی‌های جدید هشدار داده است. وی در این خصوص گفت:

شاید گفتن این موضوع اندکی دیر باشد، اما سرمایه‌گذاری در رمزارزها همانند شرط‌بندی است. منظور من این نیست که رمزارزها آینده امور مالی هستند و باید کل پس‌انداز زندگی خود را بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کنید. بسیاری از افراد طرفدار در حال تبلیغ چنین تصویری هستند، اما به نظر من این اقدام ممکن است یک رفتار به شدت خطرناک باشد.

دیویس هم‌چنین تایید کرده است هنگامی که توسعه سیستم متامسک را آغاز کرد، نمی‌توانست پیش‌بینی کند که اتریوم در این حد به سمت امور مالی پیش برود و از پیدایش طرح‌های پیچیده پانزی متعجب نشده است.

گسترش طرح‌های پانزی

در آخر دیویس اظهار داشت که در حال حاضر تعداد بسیار زیادی «بازیگران بد» در بازار رمزارزها وجود دارند که می‌توانند باعث شکست و سقوط اکوسیستم کریپتو شوند. او تایید کرد که متامسک نمی‌تواند برای جلوگیری از کسب سود کلاهبرداران اقدامات زیادی انجام دهد. دیویس گفت:

ما نمی‌توانیم مانع از ایجاد طرح‌های پانزی در بلاکچین‌های مختلف شویم. قرار دادن کل این عرصه در یک محصول و اجبار به استفاده از آن غیرممکن است.

اگرچه مانع شدن از ایجاد طرح‌های پانزی غیرممکن است، اما دیویس معتقد است که با اصلاح روش‌های تعامل در فضای کریپتو و دشوارتر کردن کسب اعتبار برای پروژه ضعیف، می‌توان تا حد زیادی از ایجاد چنین طرح‌هایی جلوگیری کرد.

منبع
finbold

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا