اخبار خارجی

رییس مایکروسافت: برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین نداریم

مایکروسافت دومین شرکت بزرگ آمریکا، در آینده‌ای نزدیک برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری و اضافه کردن بیت کوین به ترازنامه خود ندارد. در مصاحبه‌ با شبکه CNN، برد اسمیت، رئیس این شرکت عنوان کرد ممکن است مایکروسافت سیاست‌اش را در مورد سرمایه‌گذاری در Bitcoin تغییر دهد.

اسمیت در پاسخ به سوال خبرنگار که آیا پس از سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین، مایکروسافت برنامه‌ای برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دارد یا خیر، گفت که از چنین موضوعی بی‌اطلاع است و در ادامه توضیح داد:

من هیچ صحبتی در مورد بیت کوین نشنیده‌ام. اگر سیاست‌های سرمایه‌گذاری ما در مورد ارز دیجیتال BTC تغییر کند، شما اولین نفر مطلع خواهید شد.

ارزش بازار Bitcoin به بزرگ‌ترین شرکت‌های آمریکایی نزدیک می‌شود. بعد از اعلام خبر سرمایه‌گذاری شرکت خودروسازی تسلا، بیت کوین توانست ارزش بازار این شرکت را (حدود ۸۰۸ میلیارد دلار) پشت سر بگذارد.

امروز بیت کوین با رسیدن به قیمت ۵۱۰۰۰ دلار به ارزش بازار معادل ۹۵۶ میلیارد دلار دست پیدا کرد و برای آنکه بتواند به ارزش بازار مایکروسافت برسد باید به میزان دو برابر قیمت کنونی‌اش رشد داشته باشد.

ارزش بازار بزرگ ترین شرکت‌های آمریکایی و بیت کوین

در ۱۲ فوریه، دنیل پینتو مدیر بانک جی‌پی مورگان اعلام کرد که اگر تقاضای مشتریان برای BTC افزایش پیدا کند، این بانک نیز به سرمایه‌گذاری در بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار روی می‌آورد.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین توسط تحلیل‌گران تریدینگ‌ویو

پلتفرم تریدینگ ویو که ابزارهای تحلیل قیمت را برای کاربران فراهم آورده است در گزارشی اعلام کرد که نسبت BTC/USD تا ماه آینده به ۶۵۰۰۰ دلار خواهد رسید؛ و اگر این روند ادامه پیدا کند در همین بازه زمانی تا ۷۰،۰۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند.

در ابزارهای تحلیل قیمت تریدینگ ویو، ابزار سطوح فیبوناچی وجود دارد که سال گذشته نیز برای پیش‌بینی قیمت از آنها استفاده شده بود. این شرکت با استفاده از همان مدل برای تخمین قیمت ارز دیجیتال BTC در ماه آینده به این نتیجه رسیده است.

اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی چیست؟ استفاده از فیبوناچی در بازار ارزهای دیجیتال!

بیت کوین تمایل دارد در بین کانال‌های فیبوناچی حرکت کند و از آنها به عنوان سطوح حمایت و مقاومت استفاده کند. در این تحلیل این رنج‌ها با استفاده از سطوح ۰، ۰.۳۸۲، ۰.۵، ۰.۶۱۸، ۱.۰، ۱.۳۸۲ ، ۱.۵، ۱.۶۱۸ و ۲ در تصویر زیر نمایش داده شده‌اند که به موازات یکدیگر و در روند صعودی حرکت می‌کنند.

تحلیل تریدینگ ویو از نمودار هفتگی بیت کوین

ساختار کانال‌های فیبوناچی نشان می‌دهد که کندل هفتگی بیت کوین بالاتر از سطح ۱.۶۱۸ بسته شده است که می‌تواند به دو سناریو منتهی شود. سناریو اول این است که روند صعودی تا سطح ۲ فیبوناچی ادامه پیدا کند و سناریو دوم به اصلاح قیمت در کانال ۱.۳۸۲ می‌پردازد.

سطح ۲ در نمودار بالا نزدیک قیمت ۷۰،۰۰۰ دلار قرار دارد، در حالیکه سطح ۱.۳۸۲ به کانال ۳۵۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ دلار مرتبط است. در این تحلیل آمده است که حتی اصلاح قیمت برای سرمایه‌گذاران مفید است و آنها می‌توانند در کف قیمت مانند آنچه در بازار نزولی دسامبر سال قبل اتفاق افتاد خرید کنند. در ادامه آمده است:

با توجه به اینکه کندل هفتگی BTC/USD بالای سطح ۱.۶۱۸ فیبوناچی بسته شده است، احتمال این وجود دارد که قیمت برای تست سطح ۲ به سمت بالا حرکت کند. دلیل این رفتار سابقه حرکت‌های بیت کوین است. زمانیکه سطح ۰.۶۱۸ شکسته نشد و قیمت در کانال ۰.۳۸۲ تا ۰.۶۱۸ حمایت شد، قیمت به بازه‌ی بعدی سطح ۱.۰ منتقل شد (فلش آبی رنگ)

اما چه کسی در حال خرید بیت کوین است؟

اوج گرفتن Bitcoin تا قیمت ۵۰،۰۰۰ ناشی از خبرهای منتشر شده از شرکت‎های وال استریت است. همانطور که در بالا گفته شد تنها در فوریه ۲۰۲۱ شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد که میزان ۱.۵ میلیارد دلار در ارز دیجیتال BTC سرمایه‌گذاری کرده است. همچنین شرکت ثبت شده در بورس نزدک به نام مایکرو استراتژی، سپرده بیت کوین خود را به ۷۱،۰۷۹ BTC رساند. بعید نیست که مایکروسافت در آینده با تغییر سیاست‌های خود به سرمایه گذاری در بیت کوین روی بیاورد.

همچنین در خبری که روز سه‌شنبه منتشر شد این شرکت قصد دارد ۶۰۰ میلیون دلار دیگر را به خرید بیت کوین اختصاص دهد. بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که رالی صعودی BTC تا زمانی ادامه پیدا خواهد کرد که سازمان‌ها و سرمایه‌گذاران برای مقابله با کاهش ارزش دلار و سود بسیار پایین آن، به سایر دارایی‌ها با ریسک بیشتر روی بیاورند.

تحلیل ارائه شده در این مقاله صرفا ترجمه خبر منتشر شده در سایت‌های خبری است و به هیچ عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.

منبع
cointelegraphbitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا