متوسط میهن پادکست

میهن پادکست – مروری بر رویداد هاوینگ بیت کوین

چند روز بیشتر تا هاوینگ بیت کوین یا نصف شدن پاداش استخراج باقی نمانده و این رویداد بزرگ دنیای ارز دیجیتال باعث ایجاد تب و تابی جدید در این عرصه شده است. اگر شما هم در میان افرادی هستید که می‌خواهند بیشتر با تاریخچه هاوینگ بیت کوین و تاثیر آن بر قیمت این ارز دیجیتال محبوب آشنا شوند، توصیه می‌کنیم به این میهن پادکست گوش کنید. در این قسمت مروری کوتاه بر تاریخچه نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین داشتیم و تاثیر این رویداد بر قیمت بیت کوین را بررسی کرده‌ایم.

 

همانطور که شنیدید، نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین می‌تواند در دوره‌های مختلفی روی قیمت بیت کوین و وضعیت شبکه و همینطور وضعیت بازار ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارد. در آخرین لایو اینستاگرام میهن بلاکچین، آقای حجت عباسی را در کنار خود داشتیم و نظر ایشان را درباره رویداد هاوینگ جویا شدیم. اگر علاقه‌ دارید نظر افراد فعال حوزه ارزهای دیجیتال را درباره این رویداد بدانید، پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی لایو مشترک میهن بلاکچین با ایشان را تماشا کنید.

چرا رویداد هاوینگ بیت کوین مهم است؟

محدود بودن منابع بیت کوین موجب شده تا با گذر زمان و کاهش تعداد بیت کوین‌های قابل استخراج، ارزش این کوین محبوب افزایش پیدا کند. فرآیند نصف شدن پاداش استخراج که بعد از ماین شدن هر ۲۱۰.۰۰۰ بلاک بیت کوین صورت می‌گیرد، به این منظور انجام می‌شود که منابع بیت کوین طی مدت کوتاهی به اتمام نرسند و امکان استخراج این ارز تا چندین سال وجود داشته باشد. طبق نکاتی که در وایت پیپر بیت کوین گفته شده، استخراج این ارز تا سال ۲۱۴۰ ادامه خواهد داشت و پس از آن تعداد بیت کوین‌ها یا درواقع ساتوشی‌های (کوچکترین واحد بیت کوین) موجود به گونه‌ای خواهد بود که امکان نصف شدن آنها وجود نخواهد داشت.

حدس و گمان‌های زیادی درباره وضعیت ماینرهای شبکه و نحوه کسب درآمد آنها وجود دارد و عده زیادی معتقدند در آن زمان درآمد افراد فعال شبکه به کارمزد تراکنش‌های شبکه محدود خواهد شد. البته این حقیقت را نباید فراموش کرد که تا سال ۲۱۴۰ و زمان تمام شدن بیت کوین‌ها، ما در این جهان وجود نخواهیم داشت و از لذت کشف وضعیت شبکه بیت کوین در آن زمان بی‌بهره خواهیم بود!


امیدواریم مطالب ارائه شده در این میهن پادکست برای شما مفید واقع شده باشد. فراموش نکنید که نظرات و پیشنهادات خود درباره این قسمت را با ما درمیان بگذارید.

شما می‌توانید میهن پادکست را در پلتفرم‌های صوتی شنوتو، کست باکس، اسپاتیفای، پادبین، ساندکلاد و همینطور در کانال تلگرامی میهن بلاکچین بشنوید.

برای گوش دادن به بقیه قسمت‌های میهن پادکست از طریق سایت، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

میهن پادکست

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا