ماینینگ حلال مشکلات اقتصادی کشور نیست

رییس کمیسیون ماینینگ انجمن بلاکچین گفت ماینینگ حلال مشکلات اقتصادی کشور نیست و این صنعت یک فناوری نوظهور در حال رشد است و باید از این فرصت و ظرفیت ایجاد شده به نفع کشور استفاده کرد.

محمد شرفی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به تصمیم گیری دولت در خصوص استخراج رمز ارزها گفت: دولت آیین نامه فرآیند استخراج ارزهای رمزنگاری شده را اعلام کرده که بر اساس آن فعالین این صنعت در صورت برخورداری از شرایط فنی مورد نیاز می‌توانند با دریافت مجوز نسبت به استخراج به صورت قانونی اقدام کنند، اما این مصوبه دولت مشکلات متعددی برای بخش خصوصی دارد تا جایی که اعتقاد دارم هدف دولت در خصوص اعلام قوانین در خصوص ماینینگ حذف صنعت ماینینگ از کشور و نابودی فعالین این صنعت در نطفه بوده یا اینکه بخش دولتی قصد داشته تا شرایط را به نحوی تعیین کند که بخشی خاصی در صرفا در مسیر ماینینگ فعالیت داشته باشند.

رییس کمیسیون ماینینگ انجمن بلاکچین ایران با اشاره به مشکلات ماینرها افزود:

باید این واقعیت را پذیرفت که اگر مسیر قانونی برای فعالین صنعت ماینینگ مهیا نشود، توسعه فعالیت‌های زیرزمینی افزایش و به یک راهکار رایج تبدیل خواهد شد؛ هم اکنون مسیری که از سوی دولت با قوانین و مقررات اعلام شده در نظر گرفته شده صرفا باعث فرار سرمایه خواهد شد و توسعه فعالیت زیر زمینی و غیر مجاز توسط ماینرها کوچک را به دنبال خواهد داشت چرا که استخراج رمز ارز با شرایط فعلی برای ماینرها بزرگ که سرمایه گذاری کلان دارند، مقرون به صرفه نیست.

وی تاکید کرد: اگر دولت در حوزه ماینینگ منافع بخش خصوصی را در نظر بگیرد و در همین راستا نیز  این موضوع را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری خواهیم کرد؛ بحث مالیات در زمانی که برق صادراتی اختصاص پیدا می‌کند بی‌معنی است و باید فرآیندهای فعالیت تسهیل شود چرا که در غیر اینصورت سرمایه ماینرهای ایرانی از کشور خارج و این صنعت در ایران تضعیف خواهد شد که برای کشور مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت.

رییس کمیسیون ماینینگ انجمن بلاکچین ایران ادامه داد:

ماینینگ حلال مشکلات اقتصادی کشور نیست و این صنعت یک فناوری نوظهور در حال رشد است و باید از این فرصت و ظرفیت ایجاد شده به نفع کشور استفاده کرد؛ در شرایط فعلی سرمایه گذاری در حوزه استخراج رمز ارزها مقرون به صرفه نیست و فعالان این بخش بلاتکلیف هستند؛ معتقدم سایت های چندین هزار دستگاهی حتی در پیک مصرف همین الان در حال کارکرد هستند.

لازم به ذکر است، هیات دولت روز یکشنبه سیزدهم مرداد ماه در تصویب نامه‌ای آیین نامه فرآیند ماینینگ رمز ارزها را تصویب و معاون اول رییس جمهور آن را ابلاغ کرد؛ بر اساس این تصویب نامه، استخراج ارزهای رمزنگاری شده  با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز است و مراکز استخراج رمزارزها، به عنوان واحد تولید صنعتی شناخته‌شده و مشمول مقررات مالیاتی خواهند بود اما در صورتی که این فعالین در این صنعت ارز حاصل از استخراج رمز ارزها را بر اساس ضوابط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند، مشمول مالیات با نرخ صفر خواهند بود.

سوالات خود را از طریق فروم میهن بلاکچین بپرسید


منبع ایبنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
راد

ما مردم دیگه امروزه به ترفندهای دولت در خصوص جذب هر کسب و کاری که سود دهی داره به نفع خودش آشنا هستیم.دولت و مسئولین هیچگاه به نفع مردم و بخش خصوصی کاری انجام نداده اند هر کجا که احساس کردند کسب و کاری مقداری سود در جیب سرمایه گذاران و مردم و بخش خصوصی میکند به ترفندی آن بخش را به انحصار خود درآورده اند. حالا هم در خصوص ماینینگ آیین نامه ای را ابلاغ کرده که در اصل سرمایه گذاری در این بخش اصلا به سود بخش خصوصی نیست اینطوری این صنعت فقط در دست سازمانهای دولتی و… بیشتر بخوانید »

بیت کوین

ظاهرا رابطه‌ی بین مردم و دولت برعکس شده! قرار بود دولت با بستر سازی شرایط تسهیل کسب و کار و سودآوری مردم رو فراهم کنه، اما از شواهد بر میاد که این مردم هستند که باید مشکلات اقتصادی که دولت بوجود میاره رو حل کنن! دولت جان! داری اشتباه می‌زنی.

امیر

هرچی میکشیم حقمونه

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین