رمزارز در ایران

مراکز استخراج رمز ارزها تا ۱۵ اسفند خاموش می‌شوند

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد کلیه فعالیت مراکز استخراج رمز ارز‌ها در دوره سرد سال تا ۱۵ اسفندماه متوقف‌ می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از خبرگزاری میزان، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی، اظهار داشت:

برخورد با بخش‌های غیرمجازی که با استفاده از شبکه‌های برق اقدام به استخراج رمز ارز می‌کنند را در دستور کارداریم.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه مراکز مجاز استخراج رمزارزها حدود ۲۰۹ مگاوات ظرفیت استفاده برق را دارند،  گفت:

کلیه فعالیت مراکز استخراج رمز ارز‌ها در دوره سرد سال تا ۱۵ اسفندماه متوقف‌ می‌شود.

رجبی مشهدی افزود:

در سال ۱۴۰۰ عمده استخراج رمز ارزهای کشف‌شده در بخش خانگی بوده و مابقی در بخش صنعتی است.

رجبی مشهدی تصریح کرد در دوره سرد سال به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش تجاری و خانگی، در تامین سوخت نیروگاه‌ها محدودیت ایجاد می‌شود که یکی از این اقدامات که اولویت بندی بحث روشنایی معابر، نظارت بر مصرف ادارات و فعالیت‌های مجاز استخراج رمز ارزها است.

وی تاکید کرد برخورد با استخراج کنندگان غیر مجاز رمز ارز‌ها هم همچنان با شدت ادامه دارد و همه این اقدامات در این جهت است که بتوانیم برق بخش‌های خانگی و صنعتی را تامین کنیم.

در حالی که استخراج‌کنندگان مجاز رمزارز در ایران امیدوار بودند که بتوانند پس از ممنوعیت‌های استخراج تا پایان شهریور به کار خود در نیمه دوم سال ادامه دهند با این حال محدودیت‌ها ادامه دارد و به علت مشکلات کمبود برق، استخراج کنندگان کماکان نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، از آنجایی که  امکان فعالیت و کسب درآمد برای سرمایه‌گذاران حوزه استخراج رمز ارز که دارای مجوز بوده و یا در حال دریافت مجوز از وزارت صمت هستند، فعلا وجود نخواهد داشت، تمهیداتی نیز برای فعالان این حوزه در نظر گرفته شده است.

منبع
میزان

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا