اخبار خارجی

بزرگترین استخر استخراج مونرو فعالیت خود را برای همیشه تعطیل می‌کند

مونرو (Monero) محبوب‌ترین کوین حریم خصوصی است که از سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را آغاز کرده است و ناشناس بودن تراکنش‌ها در آن یکی از جاذبه‌های اصلی آن بوده است. این رمزارز استخرهای ماینینگ متعددی دارد، اما بزرگترین آن‌ها استخر MINEXMR بوده است. با این حال، Minexmr اعلام کرده است که فعالیت‌های خود را تعطیل می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیتکوینیست، استخر MINEXMR در آخر هفته اعلام کرد در تاریخ ۱۲ آگوست (۲۱ مرداد) فعالیت‌های خود را برای همیشه تعطیل می‌کند و به کاربران خود توصیه کرد به استخر P2Pool مهاجرت کنند. به این ترتیب ماینرهای فعال در استخر MINEXMR عملا کمتر از دو هفته فرصت دارند تا عملیات خود را به استخر دیگری منتقل کنند.

تعطیلی استخر MINEXMR
منبع: توییتر

MINEXMR در حال حاضر ۴۲٪ از کل هش ریت شبکه را کنترل می‌کند درحالی‌که P2Pool تنها ۳٪ از هش‌ریت را تحت کنترل دارد.

در این اعلامیه، تیم هیچ توضیحی در مورد علت تعطیل‌شدن ارائه نشده است، اما گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که این موضوع به سرکوب کوین‌های حریم خصوصی توسط دولت‌ها مرتبط است.

رشد شدید هش‌ریت استخر استخراج MINEXMR قبلا یکی از نگرانی‌های بعضی هواداران Monero بود. آن‌ها معتقد بودند با نزدیک شدن سهم این استخر به نصف مجموع هش‌ریت و خطر حمله ۵۱٪، غیرمتمرکز بودن این کوین حریم خصوصی معنای خود را از دست می‌دهد. با عبور سهم این استخر از ۴۰٪ هش‌ریت این نگرانی‎‌ها شدت گرفت. اما اکنون به نظر می‌رسد خواسته این دسته به سادگی و به دلیلی غیر مرتبط به کرسی نشسته است. با توزیع هش ریت MINEXMR در استخر‌های دیگر نگرانی‌ها در مورد تمرکز بیش از حد، برطرف می‌شود.

قیمت رمزارز مونرو به این خبر واکنش منفی نشان نداد و قیمت آن امروز ۰.۴۱٪ و طی هفته اخیر ۸.۶۳٪ رشد داشته است. قیمت XMR در زمان نگارش خبر ۱۵۶.۶۲ دلار است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا