اخبار خارجی

سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در بیت کوین ادامه دارد؛ مایکرواستراتژی و Motley Fool بیت کوین خریدند!

طبق اعلام شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری The Motley Fool ، این شرکت ۵ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

تایید بیت کوین توسط The Motley Fool

شرکت The Motley Fool در نظر دارد تا ۵ میلیون دلار بیت کوین به ترازنامه مالی خود اضافه کند. این شرکت هم‌چنین برنامه دارد تا این مقدار بیت کوین را چندین سال نگهداری کند.

سرمایه‌گذاری بیت کوین شرکت The Motley Fool

شرکت The Motley Fool علاوه بر سرمایه‌گذاری خود، بیت کوین را از طریق پورتفولیوی پول واقعی خود به سرمایه‌گذاران نیز ارائه می‌دهد. این تصمیم، بیت کوین را به فهرستی متشکل از ۳۹ سهام مختلف اضافه می‌کند که شرکت The Motley Fool معتقد است طی ۱۵ سال آینده سود ۱۰ برابری ارائه خواهند داد.

شرکت The Motley Fool دلایل مشخصی را برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین عنوان کرده است. این شرکت معتقد است که بیت کوین می‌تواند به طور کارآمدتری نسبت به طلا به ذخیره ارزش بپردازد. این شرکت هم‌چنین معتقد است که با به ثبات رسیدن قیمت بیت کوین، می‌توان از آن برای انجام تراکنش‌ها استفاده کرد و هم‌چنین به عنوان دارایی امن در مقابل تورم عمل کند.

این شرکت خاطرنشان کرده است که بیت کوین در آینده هم‌چنان ساده نوسان قیمت خواهد بود، اما معتقد است که با این حال، سرمایه‌گذاران با کسب سود چشمگیری مواجه خواهند شد. The Motley Fool هم‌چنین اذعان کرد که صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین بیش از حد گران هستند و به همین دلیل، خود این شرکت تصمیم به خرید بیت کوین گرفته است.

سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در بیت کوین

شرکت The Motley Fool که از سال ۱۹۹۳ تاکنون به فعالیت می‌‌پردازد یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های مشاوره مالی است. خبر اخیر باعث می‌شود که این شرکت به یکی از اولین شرکت‌های حاضر در عرصه مشاوره تبدیل شود که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

هرچند، شرکت The Motley Fool اولین شرکتی نیست که چنین سرمایه‌گذاری انجام می‌‌دهد. این خبر تقریبا یک هفته پس از اعلام سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری شرکت تسلا در بیت کوین و یک روز پس از اعلام افزایش ۶۹۰ میلیون دلاری موجودی بیت کوین شرکت MicroStrategy (که از قبل نیز یک میلیارد دلار موجودی بیت کوین داشت) منتشر شد.

طبق گزارش BitcoinTreasuries.org حداقل ۳۸ شرکت مجموعا ۶۶.۵ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارند که معادل با ۱.۳ میلیون بیت کوین یا تقریبا ۶.۰۴ درصد کل موجودی بیت کوین است.

افزایش سرمایه گذاری شرکت MicroStrategy در بیت کوین

شرکت مایکرواستراتژی مقدار ۳۰۰ میلیون دلار دیگر برای خرید بیت کوین اختصاص داد.

شرکت MicroStrategy روز چهارشنبه مجددا تاکید کرد که در نظر دارد تا سود خالص حاصل از فروش بدهی خود را به خرید بیت کوین اختصاص دهد و شاید این موضوع، بزرگترین سرمایه‌گذاری این شرکت در عرصه بیت کوین تاکنون باشد.

شرکت MicroStrategy روز گذشته اعلام کرد که از طرح اخیر خود، به دنبال کسب سرمایه ۶۰۰ میلیون دلاری است.

مایکل سیلور مدیرعامل MicroStrategy بیان کرده است که این شرکت، دو مدل تجاری متفاوت را دنبال می‌کند: ۱- توسعه نرم‌افزار‌های تحلیل تجاری ۲- خرید بیت کوین بیشتر

این شرکت تاکنون ۷۰,۷۸۴ بیت کوین خریداری کرده که ارزش کنونی آن ۳.۶ میلیارد دلار است.

منبع
cryptobriefingcoindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا