اخبار خارجی

خالق مدل پیش‌بینی قیمت: قیمت بیت کوین به کمتر از ۱۱,۰۰۰ دلار نمی رسد

نویسنده و خالق مدل پیش‌بینی قیمت بیت کوین که بر اساس قانون متاکالف (Metacalf’s Law) است گفته است که احتمالا قیمت این رمز ارز تا پایان ماه نوامبر به ۱۲,۰۰۰ دلار و طی یک دهه آتی به یک میلیون دلار خواهد رسید.

در مجموعه توییت‌های تاریخ ۱۱ اکتبر، تیموتی پیترسون (Timothy Peterson) گفته است به احتمال ۹۰ درصد قیمت بیت کوین دیگر به کمتر از ۱۱,۰۰۰ دلار نرسد.

هرچند این تحلیلگر مدعی است که مدل او تاکنون کم و بیش دقیق بوده است. پیترسون مدعی است که طی دو سال گذشته، قیمت پایان سال بیت کوین را به درستی پیش‌بینی کرده است. در سال ۲۰۱۸ وی پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کو‌ین در پایان سال به ۳۵۰۰ دلار خواهد رسید و در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ شاهد قیمت ۳۷۸۲ دلاری بیت کوین بودیم که فقط ۷ درصد با پیش‌بینی پیترسون اختلاف داشت. پیترسون هم‌چنین پیش‌بینی قیمت محدوده میانی کانال ۷۰۰۰ دلار را برای بیت کوین در پایان سال ۲۰۱۹ بیان کرد که قیمت این رمز ارز در پایان سال ۲۰۱۹ به ۷۲۴۳ دلار رسیده بود.

پیترسون با استفاده از این روش‌ها پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کو‌ین تا ژانویه ۲۰۲۴ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار و تا ماه مارس ۲۰۲۸ به یک میلیون دلار خواهد رسید. وی هم‌چنین پیش‌بینی ویژه‌ای درباره قیمت دقیق در ۳۰ نوامبر برای مخالفانی بیان کرده است که به دقت مدل او شک دارند. وی در توییتر نوشت:

قیمت بیت کوین در ۳۰ نوامبر به ۱۲۰۰۰ دلار خواهد رسید.

موجودی بیت کوین را به آسانی می‌توان به دست آورد که اکنون ۱۸.۵ میلیون کوین از این رمز ارز وجود دارد. پیترسون معتقد است که تقاضا برای بیت کوین را می‌توان با تعداد کیف پول‌های بیت کوین سنجید. پیترسون با استفاده از این اطلاعات یک مدل پیش‌بینی قیمت بر اساس قانون متاکالف ایجاد کرده است که می‌گوید ارزش شبکه ارتباطات با مجذور عدد رابطه مستقیم دارد. در مورد بیت کوین، قیمت رابطه مستقیمی با مجذور تعداد کاربرانی دارد که این رمز ارز را در اختیار دارند. در واقع، با افزایش پذیرش، بیت کوین ارزشمندتر می‌شود. پیترسون در این خصوص گفته است که قانون متاکالف یک واقعیت ریاضیاتی و علمی است.

مدل پیترسون به اسم “کمترین قیمت آتی” (Lowest Price Forward) رقیب اصلی مدل محبوب انباشت به جریان (S2F) این که توسط PlanB ایجاد شده و قیمت بیت کوین را تا هاوینگ بعدی بر روی ۲۸۸,۰۰۰ دلار پیش‌بینی کرده است.

هرچند چارلی موریس (Charlie Morris) موسس و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری ByteTree اخیرا گزارشی منتشر کرده و طی آن تلاش کرده است تا به نقض مدل S2F بپردازد. موریس اذعان کرده است از آنجایی که موجودی بیت کوین ثابت است، تقاضا قیمت بیت کوین را تعیین می‌کند و خاطرنشان کرده است که نقش اقتصادی ماینرهای بیت کوین به مرور کمرنگ خواهد شد.

موریس در این خصوص گفته است:

دلایل زیادی وجود دارد که قیمت بیت کوین افزایش یا کاهش یابد. اما مدل S2F جزو این دلایل نیست.

پیترسون تعداد ۷۷۱۸ دنبال‌کننده در توییتر دارد که در مقایسه با ۱۳۹,۲۰۰ دنبال‌کننده PlanB بسیار کمتر است، بنابراین ممکن است هنوز نتواند مدل او به تأثیرگذاری مدل S2F باشد. علیرغم تفاوت‌های موجود در این دو مدل، هر دو آینده صعودی برای بیت کوین پیش‌بینی کرده‌اند.

پیترسون گفته است:

اتفاقات باورنکردنی در سال ۲۰۲۱ برای بیت کوین مشاهده خواهید کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا