رمزارز در ایران

وقوع قتل حین خرید بیت کوین در مشهد!

مرد ۳۸ ساله ای که برای فروش ارز دیجیتال (بیت کوین) به شکنجه گاه مخوفی در مشهد کشانده شده بود، برای فرار از چنگ افراد مسلح، دست به قتل زد و مدعی شد برای نجات جانش چاره ای نداشته، چرا که با شوک های الکترونیکی تا سر حد مرگ شکنجه شده بود.

بر اساس گزارش روزنامه خراسان، این مرد ۳۸ ساله از طریق یک آگهی در فضای مجازی خریداران را پیدا کرده و بعد از تماس با آنها تصمیم به گذاشتن قرار حضوری می‌گیرد. خریداران با تهدید و کشاندن او در زیرزمین سعی در دزدی و گرفتن بیت کوین های او به زور شدند.

طی درگیری افراد خریدار با فروشنده، یکی از آنها توسط فروشنده با ضربه چاقو به قتل رسیده است. فرد فروشنده ادعا کرده است که این اتفاق برای دفاع از مال و جان خود بوده است. او و خریدار دیگر نیز در بازداشت هستند و طبق اخبار منتشر شده بررسی های بیشتر در این باره برای کشف زوایای پنهان این جنایت همچنان از سوی مقام قضایی ادامه دارد.


🔍 زير ذره بين ميهن بلاکچين

با توجه به اینکه خرید و فروش ارزهای دیجیتال مدتی است در ایران انجام می‌شود، این اولین خبر مبنی بر به قتل رسیدن یک شخص در این حوزه است. به نظر می‌آید این اتفاق مانند سایر جرائم در زمینه های دیگر که به این موضوع شباهت دارند، به دلیل عدم نظارت و قانونمندی اتفاق افتاده است. در حال حاضر اگر شخصی قصد تجارت در کریپتوکارنسی ها را داشته باشد، راجع به بحث قانونی و حقوقی آن تا حدودی بلاتکلیف خواهد بود.

با توجه به اینکه استخراج ارزهای دیجیتال رسما به عنوان یک صنعت در ایران پذیرفته شده است و فروش دستگاه های ماینینگ نیز قانونی اعلام شده، بودن یک صرافی دیجیتال قانونی یا نظارت بر خرید و فروش در این صنعت نوپا می‌تواند راهکاری برای جلوگیری از این اتفاقات باشد.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا