متوسط مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ تراکنش بیت کوین من ۱۰ روز است که تایید نشده! چکار کنم؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در ویدیو این هفته آنتونی درباره تراکنش‌های تایید نشده بیت کوین صحبت می‌کند.

آنتونی که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، توضیح می‌دهد که در مواجهه با تراکنش‌هایی که هنوز تایید نشده‌اند چه راه حل‌هایی در پیش رو خواهیم داشت.

تراکنش تایید نشده بیت کوین

ابتدا باید بدانیم در صورتی که تراکنش حتی یک بار هم تایید نشده باشد، هیچ ارزی از کیف پول خارج نشده است. در واقع در سیستم‌های توزیع‌شده به این تراکنش‌ها، Atomicity و یا غیر قابل تقسیم گفته می‌شود؛ به این معنی که یا کل انتقال وجه انجام می‌شود و از سوی ماینرها تایید می‌شود و یا هیچ اتفاقی نمی‌افتد و ارزی جابجا نمی‌شود. صرفا این تراکنش‌ها در ممپول ذخیره شده‌اند و هنوز روی بلاکچین قرار نگرفته‌اند. بنابراین با روش‌هایی می‌توان آنها را لغو کرد.

چگونه تراکنش های تایید نشده بیت کوین را لغو کنیم؟

آنتونی در ادامه توضیح می‌دهد که کیف پول‌های ارزهای دیجیتال این عملیات را از چشم کاربران مخفی نگه می‌دارند. یکی از دلایل این کار این است که از حملات دو بار خرج کردن جلوگیری شود. پس در واقع هنوز بیتکوین شما در کیف پول خودتان قرار دارد و تنها به آن دسترسی ندارید. پس بهتر است که از کیف پولی استفاده کنیم که بتوانیم با استفاده از آن، کارمزد تراکنش را افزایش دهیم تا تراکنش تایید شود.

او در ادامه درباره کیف پول‌ها توضیح می‌دهد که برای لغو تراکنش‌های تایید نشده، نیاز دارند به یکی از دو فناوری جایگزینی با کارمزد و یا فناوری CPFP بیت کوین مجهز باشند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا