تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت نیر پروتکل (NEAR)؛ ۱ خرداد ۱۴۰۳

ارزش بازار نیر (NEAR) در حال نزدیک شدن به سقف سالانه است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران بسیاری نسبت به سرمایه‌گذاری روی این کوین مشتاق هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، برای ارزش بازار رمزارز نیر در ناحیه ۹ میلیارد دلاری، مقاومت شدیدی ایجاد شده است که چندین بار تست شده است. این امر نشان می‌دهد که در این سطح فشار فروش قوی وجود دارد.

تحلیل تکنیکال ارزش بازار نیر پروتکل (NEAR)

ارزش بازار نیر در حال نزدیک شدن به مقاومت مهم ۹ میلیارد دلاری است که در اواسط مارس سال جاری به آن رسیده بود. این موضوع نشان‌دهنده علاقه برای سرمایه‌گذاری روی این کوین است. نمودار زیر یک روند صعودی قوی را به تصویر می‌کشد که خود نشان‌دهنده مومنتوم صعودی است.

نمودار ارزش بازار نیر - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ارزش بازار نیر – منبع: تریدینگ ویو

در نزدیکی سطح ۹ میلیارد دلار، یک ناحیه مقاومت شدید وجود دارد که چند بار تست شده است و فشار فروش خرس‌ها در این نقاط را نشان می‌دهد.

نیر بالای ابر ایچیموکو و خط تنکنسن

در حال حاضر قیمت نیر در تایم فریم روزانه بالای ابر ایچیموکو و خط تنکنسن (خط قرمز رنگ) قرار دارد که نشان‌دهنده روند صعودی است. ابر ایچیموکو نیز سبز رنگ است که تاییدی بر این دیدگاه صعودی است.

ابر ایچیموکو در نمودار قیمت نیر
ابر ایچیموکو در نمودار قیمت نیر – منبع: تریدینگ ویو

در تایم‌ فریم ۴ ساعته نیز مشابه با تایم‌فریم روزانه، قیمت همچنان بالای ابر ایچیموکو قرار دارد که نشان‌دهنده حفظ مومنتوم صعودی است.

سطوح حمایت میان‌مدت ۷.۵ دلار (۰.۵ فیبوناچی اصلاحی) و ۷.۳ دلار (۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی) هستند که اخیرا حمایتی قوی از خود نشان داده‌اند. نزدیک‌ترین مقاومت مشاهده شده نیز در قیمت ۸ دلار (۰.۲۳۶ فیبوناچی اصلاحی) مشاهده می‌شود. این سطح دیروز شکسته شده است و در صورتی که قیمت در بالای آن حفظ شود، احتمال رشد تا ۸.۴ دلار وجود دارد.

همچنین، شاخص قدرت نسبی (RSI در نمودار ۴ ساعته) بالای ۵۰ قرار دارد که نشان‌دهنده احساسات خنثی است. از نظر تاریخی، سطح ۵۰ به عنوان حمایت اصلی عمل کرده است که این نشان‌دهنده افزایش تا سطح ۷۰ است.

نمودار قیمت نیر و شاخص قدرت نسبی (۴ ساعته/روزانه) - منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت نیر و شاخص قدرت نسبی (۴ ساعته/روزانه) – منبع: تریدینگ ویو

به این ترتیب، تحلیل تکنیکال نیر در تایم‌فریم‌های روزانه و ۴ ساعته، دیدگاهی صعودی را به تصویر می‌کشد. ارزش بازار نیر نیز در حال رسیدن به سقف تاریخی است که علاقه قوی بازار را نشان می‌دهد.

سطوح حمایت مهمی که باید به آنها توجه شد، ۷.۵ دلار و ۷.۳ دلار و سطوح مقاومت مهم هم ۸ دلار و ۸.۵ دلار هستند.

توصیه‌های استراتژیک و پیش‌بینی قیمت

قیمت نیر با توجه به روند صعودی بیت‌کوین و علاقه بازار، می‌تواند به صعود ادامه داده و در میان‌مدت به ۸.۴ دلار نیز برسد.

قرار گرفتن قیمت در بالای خط تنکنسن در نمودار روزانه نشان‌دهنده کاهش ریسک و همچنین کاهش احتمال ریزش با شیب تند در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت است.

در مقابل، اگر قیمت به ۷.۲ دلار برسد، می‌توان نتیجه گرفت که احتمالا احساسات بازار به نزولی تغییر کرده است.

منبع
بی این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا