اخبار بیت کوین

ماجرای ایمیل‌های خالق بیت کوین چیست؟ بررسی حقایق جدیدی از ساتوشی ناکاموتو

مارتی مالمی (Martti Malmi)، یکی از همکاران ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، در ۲۳ فوریه (۴ اسفند) ۱۲۰ صفحه از ایمیل‌ها و مکاتبات خود با او در گیت‌هاب (GitHub) را منتشر کرد.

به نقل از کوین تلگراف، هویت واقعی ناکاموتو همچنان ناشناس باقی مانده اما ایمیل‌های او با مالمی به عنوان یک مدرک در دادگاه لندن منتشر شده است. این دادگاه برای بررسی ادعای کریگ رایت (Craig Wright) برگزار شده است. او بارها اعلام کرده که همان ساتوشی ناکاموتو است و به همین خاطر با شکایت اتحادیه «Crypto Open Patent Alliance» مواجه شده است.

ایمیل‌های ساتوشی‌ ناکاموتو‌

هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که هویت ناکاموتو را به طور کامل مشخص کند اما طرفداران بیت کوین از نزدیک نقل قول‌ها و ایمیل‌های او را بررسی می‌کنند. کاربری به اسم ریزو (Rizzo) با بررسی ایمیل‌های ناکاموتو و مالمی اعلام کرد:

وقتی از ساتوشی پرسیده شد که بیت کوین در آینده چقدر گسترش می‌یابد، او اعلام کرد که شبکه آن حداکثر ۱۰۰٬۰۰۰ نود خواهد داشت. او در این بخش اقتصاد شبکه BTC را بررسی می‌کند. توجه داشته باشید که بیت کوین در حال حاضر حدود ۵۰٬۰۰۰ نود دارد.

مکاتبات مالمی و ناکوموتو
مکاتبات مالمی و ناکوموتو – منبع: توییت ریزو

علاوه بر این ریزو خاطرنشان کرد:

ساتوشی باور داشت که استخراج بیت کوین در مقایسه با سیستم بانکی قدیمی انرژی کم‌تری مصرف می‌کند. این بهترین نقل قولی است که در این ایمیل‌های جدید وجود دارد.

مکاتبات مالمی و ناکوموتو
مکاتبات مالمی و ناکوموتو – منبع: توییت ریزو

نظر ساتوشی‌ ناکاموتو درباره رمزارزها

تا مدت‌ها تصور می‌شد که خود ساتوشی ناکاموتو اصلاح «Cryptocurrency» به معنی رمزارز را اختراع کرده اما او در این ایمیل‌ها اعلام کرده است:

شخصی کلمه Cryptocurrency را پیدا کرده است. شاید این کلمه‌ای باشد که هنگام توصیف بیت کوین باید از آن استفاده کنیم. آیا از آن خوشتان می‌آید؟

مالمی در واکنش به این سوال به ناکاموتو گفت که Cryptocurrency کلمه خوبی است و بهتر از پول نقد دیجیتال همتابه‌همتا است.

نظر ناکاموتو درباره ناشناس بودن

ایمیل‌های مالمی و ناکوموتو اطلاعات بیشتری از نظرات بنیان‌گذار بیت کوین درباره ناشناس بودن، معنا و خطرات آن را در اختیار معامله‌گران قرار داده است. ناکوموتو در یکی از این ایمیل‌ها گفته است:

من فکر می‌کنم نباید روی ناشناس بودن تاکید کنیم. با افزایش محبوبیت آدرس‌های بیت کوین به جای IP، نمی‌توانیم این تصور را ایجاد کنیم که آن‌ها به طور خودکار ناشناس هستند. شاید نام آن‌ها ناشناس و مستعار باشد اما باید مراقب باشید.

علاوه بر این او تاکید کرده است:

اگر کسی تاریخچه تراکنش‌ها را بررسی کند و اطلاعاتی را منتشر کند که افراد گمان می‌کنند ناشناس هستند، اگر ما از قبل هشدار نداده باشیم که کاربران باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند، واکنش منفی بسیار بدتری دریافت می‌کنیم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا