مقالات عمومی

تحلیل اخبار از نگاه میهن بلاکچین ( تاریخ ۲۳ تا ۲۸ آذر)

تحلیل اخبار ؛ بخش مهمی از تحلیل فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال محسوب می شود و سرمایه گذاران و تریدرهای موفق کسانی هستند که علاوه بر تحلیل های تکنیکال قادر باشند اخبار این حوزه را تحلیل کنند تا تصمیم درست تری برای سرمایه خود بگیرند.

در سری تحلیل اخبار از نگاه میهن بلاکچین، اخبار مهم هفته را بررسی می کنیم و تاثیرات و تحلیل های مربوط به این اخبار را توسط کارشناسان میهن بلاکچین ارائه می دهیم. توجه داشته باشید این تحلیل ها از قلم نویسندگان میهن بلاکچین است و از هیچ سایت و منبعی گرفته نشده است. این تحلیل ها توصیه ای برای سرمایه گذاری محسوب نمیشود و صرفا میتواند جنبه آموزشی برای کاربران این حوزه داشته باشد.

ریزش شدید قیمت ارزهای دیجیتال؛ ریپل و اتریوم بدترین کارنامه را داشتند!

کاهش XRP

تحلیل نویسنده:

کمتر از ۶ ماه به هاوینگ بیت کوین زمان باقی است و به نظر می رسد این آشفتگی بازار به همین دلیل باشد. حتی تحلیلگرلن تکنیکال نیز قادر به اعلام پوزیشن های قطعی نیستند و با احتیاط عمل میکنند. اما آنطور که از شواهد پیداست نهنگ ها و خریداران بزرگ بیت کوین مقصر اصلی این کاهش قیمت ها هستند چرا که با کاهش قیمت بیت کوین فرصت خوبی را پیدا میکنند تا سرمایه های جدید به بازار وارد کنند و سود بیشتری از افزایش بازار بعد از هاوینگ داشته باشند.

در این بین اما خبر مهم دیگری برای طرفداران اتریوم وجود دارد و آن هم هاردفورک مهمی است که قرار است در سال ۲۰۲۰ برای اتریوم اتفاق بیفتد. طبق این هاردفورک اتریوم الگوریتم شبکه خود را از PoW به PoS انتقال خواهد داد و ماین توکن اتر به پایان خواهد رسید. اتفاق خروج ماینرها از شبکه را اصطلاحا عصر یخبندان میگویند و به نظر می رسد اتریوم تا حدودی وارد این حالت گذار شده است. اما همانطور که بیت کوین سرمایه داران بزرگی دارد که آینده بیت کوین برایشان مهم است؛ اتریوم نیز چنین حمایتی را از سرمایه گذاران خود دارد و آنها اجازه نمیدهند جایگاه اتریوم تضعیف شود. از طرفی اتریوم بزرگترین جامعه توسعه دهندگان این حوزه را دارد و این موضوع یک ویژگی خوب محسوب می شود  و یک ویژگی بد. نکته مثبت آن این است که در  بازار کریپتو ها به نظر نمیرسد هیچ تیم و پروژه های بتواند به جهت زیرساخت به قدرتمندی اتریوم برسد و رقبا فاصله زیادی دارند. اما نکته منفی آن این است که در یک اکوسیستم بلاکچینی هرچه جامعه بزرگتر باشد مشکل مقیاس پذیری بزرگتر خواهد بود و حل کردن آن و رسیدن به یک اجماع توسط کل جامعه کاری سخت تر.

ریپل و توکن آن XRP نیز در روز های بدی به سر میبرد و سرمایه گذاران در این چند ماه گذشته حرکت صعودی چشمگیری از آن ندیدند. همانطور که میدانید ریپل با بیت کوین و اتریوم تفاوت های اساسی دارد و نمیتوان به جهت قیمتی و افزایش ارزش توکنش معیارهای مشابه با بیت کوین و اتر را در نظر گرفت. ریپل یک اکوسیستم شبه متمرکز است که مدیریت مرکزی آن بخش زیادی از توکن ها را در اختیار دارند و تقریبا ۱۵ درصد از کل توکن ها بین سرمایه گذاران پخش شده است. شرکت ریپل با هدف سهولت دادن به مبادلات بین بانکی طراحی شده و با همین دیدگاه نمیتوان از توکن آن افزایش قیمت انچنانی را انتظار داشت. اگر برای سرمایه گذاری بلند مدت ریپل را انتخاب کردید؛ بهتر است روی انتخاب خود تجدید نظر کنید.

۳۴۲ هزار توکن اتر دست هکر هاست و دومین کلاینت اتریوم سرویس دهی به شبکه اتریوم را قطع خواهد کرد

پریتی کلاینت اتریوم

در تاریخ ۶ آذر ۱۳۹۸ صرافی بزرگ کره ای مورد حمله هکر ها قرار گرفت و ۳۴۲ هزار توکن اتر به ارزش ۵۰ میلیون دلار به سرقت رفت. این خبر جدا از FUD که در جامعه ایجاد کرد خبر ناگواری برای اتر نیز بود. چرا که بعد از آن هکر ها در روزهای گذشته شروع به جابجا کردن پول های خود کردند و قرار داشتن این مقدار توکن اتر در دست یک نفر میتواند این قدرت را به او بدهد تا پامپ و دامپ قیمتی ایجاد کند تا یکک قیمت ایده ال توکن های خود را بفروشد.

از طرف دیگر خبر نه چندان خوبی که ۲۶ آذر منتشر شد نشان داد که پریتی که یکی از کلاینت های مهم و بزرگ اتریوم محسوب می شود؛ همکاری خود با جامعه اتریوم و توسعه زیرساخت اتریوم را قطع خواهد کرد. این خبر گرچه به روند پیشرفت های اتریوم ضربه ای وارد نخواهد کرد؛ اما کمی ترس در جامعه طرفداران اتریوم ایجاد کرد و میتوان ان را یکی از تاثیرات رسانه روی قیمت دانست.

توسعه های ترون؛ تراکنش خصوصی این شبکه با استفاده از فناوری zk-SNARK

بنیانگذار همیشه جنجالی ترون؛ جاستین سان؛ دیروز اعلام کرد که قصد دارد از پروتکل حریم خصوصی zk-SNARK  روی شبکه ترون استفاده کند. این فناوری اختیاری خواهد بود و مقدار تراکنش های دریافت کننده و ارسال کننده بر بستر بلاکچین عمومی را پنهان خواهد کرد.

تحلیل نویسنده:

این اولین باری نیست که جاستین سان راجع به ایده های جدید و آپدیت های ترون تبلیغات زیادی میکند و البته این موضوع غالبا در حد همان خبر میماند و معمولا تغییر آنچنانی روی زیرسخت ترون داده نمیشود.

سان در سال ۲۰۱۸ هم راجع به  zk-SNARK ها و پروتکل جذابی که تیم Zcash روی آن کار میکند؛ صحبت کرده بود. از همان زمان هم اعلام کرده بود ترون قصد دارد این ویژگی را به شبکه اضافه کند اما از آن زمان تا کنون همچنان همه این مسائل در حد یک خبر منتشر میشود و مدت کوتاهی سر وصدا میکند. به نظر نمیرسد ترون بتواند با این روندی که دارد به اتریوم که رقیب اصلی او محسوب میشود برسد.

شوکه شدن خرس ها؛ بازگشت بیت کوین به کانال ۷ هزار دلار!

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر در فرآیند بازگشت قوی قرار دارد که باعث شده است این ارز دیجیتال بازیابی سریع ۸.۱۶ درصدی به قیمت بالای ۷۲۰۰ دلار داشته باشد. قیمت این ارز دیجیتال تا ۷۳۰۰ دلار نیز رشد داشت، اما در حال حاضر با کمی اصلاح با قیمت ۷۱۱۸ دلار معامله می شود.

تحلیل نویسنده:

همانطور که خبر کاهش قیمت بازار را ابتدای همین مقاله تحلیل کردیم؛ توضیح دادیم که بازار ارزهای دیجیتال در زمان نسبتا آشفته ای به سر میبرد و این موضوع میتواند به دلیل حرکت بی نظم نهنگ ها باشد. بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ برای ورود و خروج پول از بازارهای مختلف دست به پامپ و دامپ قیمت ها میزنند تا در بهترین پوزیشن سرمایه خود را وارد یا خارج کنند.

تحلیل های تکنیکال نیز در همان زمان ریزش پیش بینی کرده بود در صورت افزایش قیمت؛ ۷۳۰۰ دلار یکی از قیمت های مهم هست که بیت کوین توانست برای مدت کوتاهی روی این قیمت بماند اما مجددا ریزش ذاشت و در محدوده ۷۱۰۰ دلار نوسان میکند. پیش بین های کوتاه مدت برای این ارز همچنان در کفه افت قیمت سنگینی میکند و احتمالا باید سال ۲۰۱۹ را با روندی نزولی به پایان برسانیم.

منبع
میهن بلاکچین

ساناز وفی

از بچگی گیمر بودم و دنیای بازی برام جذاب بود. بزرگتر که شدم با همون نگرش دنیای فانتزی، مهندس هوافضا شدم و همیشه دنبال کشف دنیاهای جدید بودم. بر خلاف خیلی از اهالی کریپتو، سال ۲۰۱۶ با اتریوم وارد دنیای بلاکچین شدم و یکی از اصلی‌ترین مباحث مورد علاقه من اکوسیستم اتریوم، اتریوم و لایه‌دوم‌ها ست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا