اخبار آلتکوین

صحبت‌های بنیانگذار نات کوین درباره برنامه‌های آتی این بازی‌ تلگرامی

نات کوین (Notcoin) اولین بازی تلگرامی بود که در مدل Tap to Eean پیشگام شد؛ جایی که کاربران تنها کاری که باید انجام می‌دادند فشار دادن یک دکمه و کسب ارز درون بازی بود. بازی که به یک ‌ایردراپ یک میلیارد دلاری تبدیل شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

نات کوین از دید بنیانگذار آن

به گزارش میهن بلاکچین، نات کوین اولین پروژه‌ای بود که با استفاده از این مکانیسم به موفقیت رسید. اما بنیانگذار این پروژه که با نام مستعار ‌ساشا (Sasha) شناخته می‌شود فکر می‌کند نات کوین آخرین پروژه‌ای نخواهد بود که از این روش بهره می‌برد.

ساشا گفت:

من انتظار ندارم که Tap to Eean برای همیشه ادامه داشته باشد. من انتظار ندارم که حتی پایدار بماند. از دیدگاه من، فقط بازی‌هایی که مدل‌های پایداری دارند باقی می‌مانند.

ساشا استدلال کرد که برخی از بازی‌های موجود از مدل‌های پایداری بهره می‌گیرند. او به کتیزن (Catizen) اشاره کرد که ادعا می‌کند بیش از نیمی از کاربران آن در بازی پول پرداخت می‌کنند و میلیون‌ها دلار درآمد ایجاد کرده است. کتیزن یکی از بهترین جایگزین‌های نات کوین است.

برنامه ۴ ساله نات کوین

ساشا در مورد خود نات کوین گفت که می‌خواهد از این فرآیند کلیکی خارج شود. وی گفت:

برنامه چهار سال آینده این است که پروژه با ساخت زیرسیستم‌های پایدار و کارآمد از تیم اصلی جدا و مستقل شود.

یکی از این زیرسیستم‌ها روی اپلیکیشن نات کوین متمرکز می‌شود. این برنامه ‌کمپین‌هایی را ارائه می‌دهد و کاربران به واسطه آن‌ها و از طریق تعامل با بازی‌های جدیدتر تلگرام، می‌توانند توکن NOT کسب کنند. ایده اصلی آن‌ها این است که به مرکزی برای آغاز کار پروژه‌های دیگر این اکوسیستم تبدیل شوند، تقاضا برای نات کوین را بیشتر کنند و مقداری از توکن‌ها را در این فرآیند بسوزاند. ساشا انتظار دارد تعداد این کمپین‌ها به ۵۰ تا ۱۰۰ عدد در هفته افزایش یابد.

کار این کمپین‌ها مثل فارمینگ است، اما نه برای تامین نقدینگی، بلکه برای دریافت زمان و توجه شما. این مدل ما را قادر می‌سازد که پایدار باشیم زیرا مجبور نیستیم نات کوین‌های جدید ضرب کنیم.

با این حال، ساشا خاطرنشان کرد که این تنها یکی از زیرسیستم‌های احتمالی است. او گفت که سایر زیرسیستم‌ها می‌توانند شامل مسابقات، ابزارهای تشویقی برای مشارکت‌کنندگان، پلتفرم‌های بازی یا حتی دانشگاه غیرمتمرکز مبتنی بر محتوای هوش مصنوعی باشند که برای عموم باز هستند.

او گفت:

‌ما ‌این مدل‌ها را تست می‌کنیم. برخی از آن‌ها کنار گذاشته می‌شوند، برخی تکامل می‌یابند و موفق می‌شوند و غیره.

نگاهی به ایردراپ نات کوین

ساشا گفت:

ایردراپ نات کوین در ماه می (اردیبهشت) انجام شد و در ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد) به پایان رسید. حدود ۹۰٪ از عرضه NOT در دست کاربران بود.

او مدعی شد که نات کوین در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون هولدر ‌دارد. در حالی که این توکن در اوایل ژوئن (اواسط خرداد) به دوران اوج خود رسید، اما هنوز مارکت کپ حدود ۱.۶ میلیارد دلاری دارد.

یکی از بزرگترین چالش‌های این ایردراپ، برخورد با ربات‌هایی بود که از این پلتفرم استفاده می‌کردند. ساشا گفت که این پروژه ارتباط افراد واقعی با ایردراپ را در اولویت قرار داد و برای کسانی که فعالیت‌های آنچین معمولی در کیف پول خود داشتند، پاداش در نظر گرفت. در ضمن به کسانی که از کاربران تلگرام پریمیوم به این بازی دعوت کرده بودند هم پاداش داده شد. ساشا می‌گوید که ۳۰٪ از تمام کاربرانی که تلگرام پریمیوم داشتند، نات کوین بازی می‌کردند.

او گفت:

در آخر، کسانی که ارزش افزوده بیشتری برای اکوسیستم ایجاد کردند، نات‌ کوین بیشتری دریافت خواهند کرد. حتی اگر میلیون‌ها ربات داشته باشیم، در نهایت کاربران واقعی بیشتر هستند.

در داخل این بازی، کاربران می‌توانند در اسکوادها با هم تیم شوند و در حالی که به صورت انفرادی نیز بازی می‌کنند، با تیم‌های دیگر در جدول امتیازات رقابت داشته باشند. او گفت که یکی از اینفلوئنسرهای تلگرام از ۲۰۰,۰۰۰ نفر دعوت کرده تا به این بازی بپیوندند اما با این وجود تنها ۰.۲٪ از کل پاداش ایردراپ را دریافت کرد؛ چرا که تعداد هولدرها به شدت زیاد بود.

ساشا گفت که بیشتر تقاضا برای این بازی ‌از ‌کشورهایی از جمله روسیه، ازبکستان، نیجریه، ایالات متحده، آلمان و ایران بوده است. اگرچه ‌کاربران ایرانی که شناسایی می‌شدند امکان برداشت توکن نداشتند. نات کوین انتقال توکن‌ به صرافی‌ها را در اولویت قرار داد و محدودیت‌هایی را برای برداشت NOT از کیف‌ پول‌های خود‌میزبان ایجاد کرد.

به جز نات کوین، بازی‌های تلگرامی دیگری هم بر بستر بلاک چین TON تمرکز دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به همستر کامبت (Hamster Kombat)، یس کوین (Yescoin)، تپ‌سواپ (Tapswap) و پیکسل‌تپ (PixelTap) اشاره کرد. در حالی که برخی از این پروژه‌ها در حال برنامه‌ریزی برای انجام ایردراپ‌های مشابهی هستند، اما هنوز مشخص نیست که آیا می‌توانند موفقیت نات کوین را تکرار کنند یا خیر.

منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا