تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال نات کوین؛ روند احتمالی قیمت NOT چگونه خواهد بود؟

به نظر می‌رسد پس از رالی اخیر نات کوین، قیمت این ارز دیجیتال در شرف ریزش قرار گرفته است. نات کوین به تازگی حمایت ۰.۰۲۰ دلاری خود را از دست داده و داده‌ها و شاخص‌های مختلف از احتمال اصلاح قیمت این ارز دیجیتال خبر می‌دهند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، اگر در حال حاضر نگاهی به چارت نات کوین تایم فریم ۱ روزه بیندازید می‌بینید این ارز دیجیتال در حال تثبیت شدن است که به عقیده بسیاری از تحلیلگران می‌تواند به سیو سود سرمایه‌گذاران و ریزش احتمالی قیمت نات کوین منجر شود.

بازار نات کوین تحت تسلط فروشندگان

قیمت نات کوین از زمان رالی ماه گذشته خود بسیار کاهش یافته و حالا آزمون واقعی برای این ارز دیجیتال آغاز شده است. در حال حاضر بسیاری منتظرند ببینند در روزهای آتی روند تغییرات قیمت توکن NOT چگونه خواهد بود.

در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی (RSI) نات کوین به زیر آستانه خنثی سقوط کرده و در محدوده «منفی» قرار گرفته است. این شاخص گرایش بازار و سرعت تغییرات قیمت را بررسی می‌کند و مقادیر بالاتر از ۷۰ آن نشان‌دهنده قرار گرفتن بازار در وضعیت «اشباع خرید» و مقادیر زیر ۳۰ آن نشان‌دهنده وضعیت «اشباع فروش» است.

شاخص RSI نات کوین - منبع: TradingView
شاخص RSI نات کوین – منبع: TradingView

از آنجایی که در حال حاضر RSI نات کوین در محدوده نزولی قرار گرفته، می‌توان انتظار داشت قیمت در کوتاه‌مدت به ریزش ادامه دهد.

همزمان با سیگنال منفی شاخص قدرت نسبی، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران در حال خروج پول خود از نات کوین هستند. طی سه روز گذشته، سود باز قراردادهای آتی نات کوین بیش از ۸۰ میلیون دلار کاهش یافته و به ۲۰۹ میلیون دلار رسیده است. معمولا کاهش سود باز نشانه‌ای منفی برای یک دارایی تلقی می‌شود و از عدم علاقه سرمایه‌گذاران به آن دارایی حکایت می‌کند.

سود باز قراردادهای فیوچرز نات کوین - منبع: Coinglass
سود باز قراردادهای فیوچرز نات کوین – منبع: Coinglass

اینها نشان می‌دهد در حال حاضر شک و تردید میان هولدرهای توکن نات کوین در حال افزایش است.

تحلیل تکنیکال نات کوین

با توجه به موارد ذکر شده، احتمالا در ادامه شاهد کاهش قیمت نات کوین خواهیم بود. در حال حاضر این ارز دیجیتال از اوج ۰.۰۲۳ دلاری خود فاصله گرفته و به ۰.۰۱۸ دلار در زمان نگارش این خبر کاهش یافته است. اگرچه فعلا حمایت ۰.۰۱۷ دلاری حفظ شده، اما انتظار می‌رود در صورت تداوم فشار فروش، قیمت به زیر این سطح سقوط کند.

چنین اتفاقی می‌تواند قیمت NOT را تا ۰.۰۱۳ دلار کاهش دهد و ۹۴٪ رشدی که اوایل ماه ژوئن مشاهده شده بود را عملا از بین ببرد.

نمودار نات کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار نات کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در سمت مقابل، اگر نات کوین حمایت ۰.۰۱۷ دلاری را حفظ کند و دوباره گارد صعودی به خود بگیرد، ممکن است شاهد تداوم افزایش قیمت آن تا مقاومت ۰.۰۲۰ دلاری باشیم. در صورت شکسته شدن مقاومت ۰.۰۲۳ دلاری، پیش‌بینی‌های نزولی در کوتاه‌مدت فاقد اعتبار خواهند شد.

مطالب گفته شده در این مطلب به هیچ عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست و تنها اهداف آموزشی دارند، بنابراین نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری از سوی تیم میهن بلاکچین در نظر گرفت.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا