اخبار کوتاه

بنیاد Osasis چارچوب سازگار با ماشین مجازی اتریوم را در شبکه اصلی راه‌اندازی می‌کند

بلاکچین اوئسیس که بر حریم خصوصی تمرکز دارد، امرالد (Emerald) سیستم سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) را روی شبکه اصلی خود پیاده‌سازی می‌‌کند. بنیاد Oasis قصد دارد با انجام این طرح، پروژه‌های بیشتری را در حوزه‌های برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp)، مالی غیرمتمرکز (Defi) و توکن یکتا (NFT) به سمت خود جذب کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، در بیانیه اوئسیس آمده است که این شبکه می‌خواهد تجربه پیشرفته‌تری از Defi و NFT ،البته با هزینه‌های به‌مراتب کمتر نسبت به شبکه اتریوم،‌ برای کاربران خود رقم بزند.

اوئسیس وعده داده است با استفاده از معماری پاراتایم (ParaTime)، بستری برای تراکنش‌های فوری و توان عملیاتی بالا فراهم کند. این شبکه تاکنون بیش از چهار میلیون تراکنش پردازش کرده است و ۱۱۰ اعتبارسنج فعال و چهار هزار نماینده (Delegator) دارد. بنیاد Oasis به‌دنبال ارتقا تمام آمار و ارقام گفته شده است. برای این کار آن‌ها پس از راه‌‌اندازی پاراتایم، به‌وسیله پل‌ها (Bridge) میان زنجیره‌ای با برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم ادغام خواهند شد. توسعه‌دهندگان می‌توانند از این بریج‌ها برای حل بزرگ‌ترین چالش کاربران یعنی شلوغی و بالا بودن هزینه گس در شبکه اتریوم، استفاده کنند.

جرنج کوس (Jernej Kos) مدیر بنیاد Oasis می‌گوید:

مجموع ارزش قفل شده در حوزه مالی غیرمتمرکز به ۳۰۰ میلیارد دلار می‌رسد. در این حال همگرایی میان بازی‌های بلاکچینی و NFTها نیز به‌سرعت رو به افزایش است. Emerlad با سازگاری کاملی که با EVM دارد، مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید مانند یکپارچه‌سازی آسان با dAppهای مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم و راه‌اندازی دیفای را به Oasis خواهد آورد.

بنیاد اوئسیس به‌دنبال جذب سرمایه ۱۶۰ میلیون دلاری به همراه شرکت‌های AME Cloud ،Dragonfly ،Draper Dragon و سایر سرمایه‌گذاران خطرپذیر، اعلامیه راه‌اندازی Emerald را منتشر کرد.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، بنیاد اوئسیس اخیرا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به جهت تسهیل محاسبات هوش مصنوعی با آزمایشگاه هوش مصنوعی متا (فیسبوک) نیز همکاری خواهد کرد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا