صرافی OKEx و بیتفینکس مورد حمله DDoS قرار گرفتند!

صرافی ارز دیجیتال OKEx و بیتفینکس در تاریخ ۲۸ فوریه تحت حمله های DDoS قرار گرفتند. اگرچه هر دو صرافی تایید کردند که این مسأله برطرف شده است و هیچ سرمایه ای در این حملات به سرقت نرفته است اما بحث های گسترده ای در خصوص امنیت در این صنعت به وجود آمده است.

حمله های DDoS به صرافی ها

صرافی های OKEx و بیتفینکس که دو صرافی شناخته شده جهانی هستند تحت حمله DDoS قرار گرفتند.

حمله اول در ساعات اولیه ۲۸ فوریه و بر روی صرافی OKEx رخ داد. صرافی OKEx در پاسخ، تعلیق موقت قراردادهای آتی و معاملات آپشن ها را اعلام کرد، اما از آن زمان تاکنون تمام معاملات در این پلتفرم ادامه یافته است.

جی هائو (Jay Hao) مدیرعامل صرافی OKEx گفت این صرافی دستخوش حمله ای “در مقیاس بزرگ” بوده است اما تیم پشتیبانی فنی توانست این حمله را شناسایی کند و این مسأله را قبل از تحت تاثیر قرار گرفتن کاربران برطرف کند. هائو در این خصوص گفت که وی معتقد است رقبای OKEx مسئول این حمله هستند.

چند ساعت پس از برطرف شدن مشکل صرافی OKEx، صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس نیز قربانی حمله ای مشابه شد.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر ارشد فنی بیتفینکس گفت این صرافی هدف حمله بسیار پیچیده DDoS قرار گرفته است. وی خاطرنشان کرد که به لطف تیم بیتفینکس این مشکل کمتر از یک ساعت برطرف شد و سرمایه کاربران در امنیت کامل قرار دارد.

این صرافی اعلام کرد که تمام خدمات این پلتفرم به فعالیت خود ادامه داده است.

حمله هایی با برنامه ریزی دقیق

اگرچه این حملات نتوانستند آسیب جدید وارد کنند، اما آردوینو گفت که به شناخت شباهت های این دو حمله علاقه مند شده است. وی معتقد است که ماهیت پیچیده حملات نشان داده است که به تدریج و دقیق برنامه ریزی شده اند.

آردوینو در توییتر نوشت:

ما شاهد سطحی از پیچیدگی بودیم که به معنای آماده سازی عمیق و دقیق از جانب حمله کنندگان است.

آردوینو هم چنین خاطرنشان کرد که به لطف سطح محافظت شدید پیاده سازی شده توسط این پلتفرم، این نوع از حمله ها نخواهند توانست به بیتفینکس آسیبی وارد کنند.

صرافی OKEx نیز تایید کرد که این حمله ها به طور دقیق برنامه ریزی شده بودند. هائو در توییتر نوشت صرافی OKEx حمله برنامه ریزی شده دیگری را برای امروز شناسایی کرده است. وی به کاربران اطمینان داد که این صرافی ایمن است و سرمایه آنها در امنیت کامل قرار دارد.

با این حال، هائو از جامعه ارز دیجیتال درخواست کرد تا هرگونه اطلاعاتی درباره این حمله ها بر روی OKEx و بیتفینکس را ارائه دهند. وی گفت اگر افراد حاضر در این حمله ها هویت خریدار حمله های DDoS را افشا کنند جایزه آنها دو برابر می‌شود.

حمله های DDoS برای صنعت ارز دیجیتال موضوع جدیدی نیستند. هرچند پس از افزایش محبوبیت این صنعت در سال ۲۰۱۷، این نوع حمله ها با افزایش چشمگیری مواجه شده اند.

در این نوع حمله سعی می‌شود با سیلی از استفاده و ترافیک معمولا کاذب و جعلی، عملکرد عادی شبکه مورد هدف با اختلال مواجه شود. این موضوع باعث جلوگیری از ترافیک عادی شبکه یا در خصوص صرافی های بیتفینکس و OKEx باعث جلوگیری در دسترس قرار گرفتن خدمات مورد نظر برای معامله کنندگان می‌شود.

حمله های DDoS هنگام هدف قرار دادن صرافی های ارز دیجیتال با حجم معاملات زیاد می‌توانند باعث آسیب چشمگیری به پلتفرم مورد نظر و کاربران شود، زیرا از جمع آوری کارمزد معاملاتی توسط صرافی جلوگیری می‌کنند و سرمایه کاربران را طی انجام حمله مسدود می‌کند.


منبع cryptobriefing
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر