اخبار خارجی

گزارش جدید: تنها ۱۹ درصد تمام بیت کوین های استخراج شده معامله می شوند

طبق گزارش اخیر شرکت تحلیل بلاک چین چینالیسیس، یک پنجم موجودی استخراج شده بیت کوین معامله شده است، در حالی که بقیه موجودی در گردش در اختیار سرمایه گذاران بلندمدت است.

اطلاعات این شرکت بیان می‌کند که فقط ۱۹ درصد تمام بیت کوین های استخراج شده تاکنون توسط معامله کنندگان انتقال یافته است. تقریبا ۲۰ درصد بیت کوین نیز در آدرس ها و کیف پول های فراموش شده از بین رفته اند. هم چنین موجودی ۶ یا ۷ رقمی نیز متعلق به خالق ناشناس بیت کوین ساتوشی ناکاموتو است.

اما در خصوص بقیه موجودی در گردش، تقریبا ۶۰ درصد توسط افراد مختلف حاضر در بازار به صورت بلندمدت حفظ شده است.

به علاوه، این نگهدارندگان این ارز دیجیتال برتر که می‌توانند افراد یا کسب و کارهای مختلف باشند، هرگز بیشتر از ۲۵ درصد بیت کوین دریافتی خود را نفروخته و معمولا آن را برای چندین سال حفظ کرده اند.

در خصوص ۳.۵ میلیون بیت کوین که معامله شده است، ۹۶ درصد آنها از جانب خرده معامله کنندگان بوده است. خرده معامله کننده به افرادی در بازار گفته می‌شود که به هیچ موسسه یا سازمان مالی وابسته نباشد، اما در گزارش چینالیسیس به هر نهادی گفته می‌شود که هر بار ۱۰,۰۰۰ دلار یا کمتر انتقال داده باشد. در نتیجه، از سال ۲۰۱۸ تاکنون حجم چشمگیری از جریان های ورودی سرمایه به صرافی های بیت کوین در هر هفته (بیش از ۶۲۵ هزار مورد ورود سرمایه) در بازه ۱۰ الی ۱۰۰۰ دلاری بوده است، در حالی که ۱۲۵ هزار انتقال در بازه ۱۰۰۰ الی ۱۰,۰۰۰ دلار است.

از میان ۳۴۰,۰۰۰ معامله کننده فعال هفتگی بیت کوین، ۴ درصد آنها که تقریبا ۱۴,۲۰۰ معامله کننده هستند مسئول ۸۵ درصد ارزش دلاری انتقال بیت کوین به صرافی ها می‌باشند.

چینالیسیس در این خصوص افزود:

در نتیجه، معامله کنندگان حرفه ای مهم ترین و تاثیرگذارترین افراد در انتقال های بزرگ بازار هستند. انتقال هایی نظیر مواردی که در کاهش شدید قیمت ناشی از تشدید بحران شیوع ویروس کرونا در آمریکای شمالی در ماه مارس با آن مواجه بودیم. هرچند، تعداد معامله کنندگان حرفه ای بسیار کم است و در سال ۲۰۲۰ به طور میانگین در هر هفته، تمام ارزشهای انتقال یافته طی ۳۹۰۰۰ انتقال بوده است.

 

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا