اخبار عمومی

سم آلتمن دوباره مدیرعامل شرکت OpenAI شد

دو روز پس از اینکه ساتیا نادلا (Satya Nadella)، مدیرعامل مایکروسافت، سم آلتمن (Sam Altman) مدیرعامل سابق شرکت OpenAI را برای رهبری تیم تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی این شرکت استخدام کرد، OpenAI دوباره تصمیم گرفت او را به عنوان مدیرعامل خود انتخاب کند.

به نقل از کوین تلگراف، شرکت OpenAI ساعاتی پیش در توییتر اعلام کرد با سم آلتمن به توافق رسیده است و وی دوباره به عنوان مدیرعامل شروع به فعالیت خواهد کرد. بر اساس این بیانیه، هیئت ‌مدیره نیز تغییراتی خواهد داشت و کار خود را در ابتدا با سه عضو جدید آغاز می‌کند.

به گفته OpenAI، این شرکت و آلتمن در حال مذاکره برای تعیین جزییات همکاری هستند. در واکنش به این خبر، آلتمن بیانیه رسمی شرکت OpenAI را ریتوییت کرد و با یک ایموجی قلب، علاقه خود به این شرکت را نشان داد.

توییت openai
منبع: X

وی در ادامه در توییتی ضمن بیان علاقه خود به شرکت OpenAI نوشت:

من مشتاقانه منتظر بازگشت به OpenAI و همکاری قوی با شرکت مایکروسافت هستم.

مدیرعامل مایکروسافت نیز ضمن حمایت از بازگشت دوباره سم آلتمن و گرگ برکمن (Greg Brockman) به شرکت OpenAI، بر ضرورت تداوم پیشرفت و توسعه این شرکت هوش مصنوعی تاکید کرد.

به دنبال برکنار شدن آلتمن از سمت مدیرعاملی، ۵۰۵ نفر از ۷۰۰ کارمند شرکت OpenAI در نامه سرگشاده‌ای خطاب به هیئت‌مدیره با این تصمیم مخالفت کردند و مدعی شدند برکناری وی ماموریت این شرکت را تضعیف کرده است.

در این نامه نوشته شده بود:

روندی که طی آن سم آلتمن و گرگ برکمن را از هیئت‌مدیره حذف کردید، همه این کارها را به خطر انداخته و ماموریت شرکت ما را تضعیف کرده است.

واکنش شدید کارکنان OpenAI و پیشنهاد شغلی مایکروسافت بیانگر نقش مهم آلتمن در اکوسیستم هوش مصنوعی است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا