اخبار خارجی

آماده‌سازی برای دوران پسا مرج؛ «اپن اتریوم» به فعالیت خود پایان داد

اپن اتریوم (OpenEthereum)، یکی از محبوب‌ترین کلاینت‌های شبکه اتریوم اعلام کرد با توجه به نزدیک شدن به آپدیت مرج (Merge) اتریوم، فعالیت خود را متوقف کرده است و خود را برای دوران پس از Merge آماده می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، اپن اتریوم، کلاینتی را برای تعامل با شبکه اتریوم ایجاد می‌کرد که به واسطه آن هرکسی می‌توانست یک نود اتریوم راه‌اندازی کند و در حال حاضر شبکه اتریوم هنوز از مکانیسم اجماع اثبات کار استفاده می‌کند، نودهایی که از این کلاینت استفاده می‌کردند، می‌توانستند اتر استخراج کنند.

تیم توسعه اپن اتریوم روز گذشته در رشته توییتی اعلام کرد با توجه به نزدیک شدن به به‌روزرسانی مرج و مشکلات مدیریت کدبیس قدیمی، دیگر از این نرم‌افزار پشتیبانی نخواهد کرد:

پشتیبانی اپن اتریوم رسما متوقف شده است.

کد بیس در حال حاضر آرشیو شده است و تمام فعالیت‌های نگهداری و به‌روزرسانی متوقف شده‌اند.

توییت اوپن اتریوم
توییت اپن اتریوم، منبع: توییتر

این پروژه قبلا به شرکت بلاکچین پریتی تکنولوجیز (Parity Technologies) تعلق داشت اما بعدا در دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۹۸)، مالکیت آن به سازمان خودگران غیرمتمرکز OpenEthereum سپرده شد.

در زمان انتقال مالکیت، شرکت پریتی تکنولوجیز تاکید داشت کدبیس پروژه تا زمانی که برای جامعه سودمند است، حفظ و اجرا شود.

در همین راستا، روز گذشته توسعه‌دهندگان اپن اتریوم در رابطه با پایان کار این کلاینت نوشتند:

سودمندی این پروژه به پایان مسیر خود رسیده است و ما مشتاقانه منتظر مرحله بعدی برای بلاکچینی پاک، سبز و بسیار مقیاس‌پذیر هستیم.

تیم توسعه اپن اتریوم خاطرنشان کرد کلاینت‌ها باید با به‌روزرسانی Merge همگام شوند و به گذار موفقیت‌آمیز به اثبات سهام کمک کنند. همچنین این تیم از کاربران خود خواست تا کلاینت خود را به دیگر ارائه‌دهندگان مانند نزرمایند (Nethermind) یا اریگون (Erigon) تغییر دهند.

مرج (Merge)، نام به روزرسانی برنامه‌ریزی شده بلاکچین اتریوم است که قراراست طی آن، اجماع اثبات سهام بیکن چین اتریوم (که در دسامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد) در شبکه اصلی که از اجماع اثبات کار برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کند ادغام شود.

این به‌روزرسانی از زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ پیشنهاد شد، تاکنون بارها به تاخیر افتاده است. با این حال، طبق گزارش پیشین میهن بلاکچین، انتظار می‌رود (اگر تاخیری رخ ندهد) شاهد اجرای آن در آگوست (مرداد) سال جاری باشیم.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا