اخبار خارجی

اپن سی قرارداد هوشمند خود را به‌روزرسانی کرد؛ NFTهای غیرفعال حذف می‌شوند

کاربران پلتفرم اپن سی، به‌عنوان بخشی از به‌روزرسانی برنامه‎‌ریزی شده، باید طی یک هفته آینده NFTهای لیست شده در این بازار را به قرارداد هوشمند جدید منتقل کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف، اپن‌سی (OpenSea)، یکی از محبوب‌ترین بازارهای خرید و فروش NFT، اعلام کرده است که قرارداد هوشمند خود را به‌روزرسانی خواهد کرد. بخشی از هدف این به‌روزرسانی تلاش برای حذف NFTهای قدیمی و غیر فعال قرار گرفته بر این پلتفرم است. به عنوان بخشی از این به‌روزرسانی، تمام کاربران پلتفرم OpenSea باید NFTهای لیست شده خود را به قرارداد هوشمند جدید منتقل کنند.

به‌روز رسانی مهم: ساعاتی پس از اجرا شدن این قرارداد هوشمند، کاربران مورد حملات فیشینگ قرار گرفتند. توصیه می‌شود اطلاعیه زیر را مطالعه کنید و در استفاده از لینک های متبط با این بازار احتیاط کنید.

قرارداد جدید فعال است! انتقال دارایی‌هایتان را آغاز کنید!

اپن سی

بنابر راهنمای منتشر شده در وبسایت اپی‌سی، تمام NFT لیست‌شده قبل از ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)، بصورت خودکار ظرف یک هفته و تا ۲ بعد از ظهر ۲۵ فوریه (ساعت ۱۰:۳۰ صبح ۶ اسفند) منقضی می‌شوند. بنابراین تمام کاربران باید در این بازه زمانی NFTهای لیست شده خود در این پلتفرم را به قرارداد هوشمند جدید منتقل کنند.

این به‌روزرسانی باعث می‌شود آیتم‌های قدیمی و غیرفعال لیست شده روی اتریوم به روش ایمنی غیرفعال شوند و به ما اجازه می‌دهد ویژگی‌های ایمنی جدیدی را در آینده ارائه کنیم.

پس از مهاجرت به قرارداد هوشمند جدید، NFT منتقل شده، تاریخ اولین باری که در این بازار عرضه شده است را نشان خواهد داد. همچنین در صورت گذشتن از تاریخ اعلام شده برای مهاجرت، کاربرانی که NFTهای آن‌ها برداشته شده است می‌توانند دوباره آن را با استفاده از قرارداد هوشمند جدید لیست کنند؛ اما باید برای این کار هزینه پرداخت کنند. طی یک هفته پیش‌رو، اپن‌سی برای مهاجرت NFTها به قرارداد هوشمند جدید کارمزدی دریافت نمی‌کند.

همچنین طی این دوره انتقال دارایی‌ها، قرارداد هوشمند قدیمی در بلاکچین اتریوم معتبر نخواهد بود. بنابراین تمام پیشنهاداتی که برای خرید NFTها با استفاده از قرارداد قدیمی ارائه شده است نیز اعتبار نخواهند داشت.

روش مهاجرت به قرارداد هوشمند جدید در پلتفرم اپن‌سی

روند مهاجرت NFTهای لیست شده، دو مرحله دارد:

۱. به Profile خود در اپن‌سی بروید و روی تب Migrate Listings کلیک کنید.

اپن‌سی قدم اول
مرحله اول (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

۲. برای هرکدام از آیتم‌های لیست شده روی Confirm کلیک کنید. از شما درخواست می‌شود که تراکنشی را با استفاده از کیف پول خود تأیید کنید. این تراکنش هیچ هزینه‌ای ندارد.

اپن‌سی قدم دوم
مرحله دوم (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

در صورت مهاجرت موفق پیامی ظاهر می‌شود که آن را اعلام می‌کند:

اپن‌سی
پیام تکمیل روند مهاجرت

همچنین پس از مهاجرت موفق می‌توانید آیتم منتقل شده را در تب Listing با یک تاریخ انقضای جدید مشاهده کنید:

اپن سی
مشاهده آیتم در تب Listing
منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا