اخبار آلتکوینایردراپ

آپتیمیزم توکن‌های باقی مانده از اولین ایردراپ خود را میان کاربران واجد شرایط توزیع کرد

راهکار لایه ۲ آپتیمیزم (Optimism) دیروز اعلام کرد قصد دارد توکن‌های دریافت‌نشده از اولین ایردراپ خود را مستقیما بین آدرس‌های واجد شرایط باقی‌مانده توزیع کند. تعداد این توکن‌های OP به ۴۹ میلیون و ارزش آن‌ها نیز به بیش از ۶۶ میلیون دلار می‌رسد.

به نقل از دبلاک، شبکه آپتیمیزم که یکی از بزرگ‌ترین راهکارهای لایه ۲ اتریوم محسوب می‌شود؛ اعلام کرد باقی‌مانده توکن‌های اولین ایردراپ خود را مستقیما بین آدرس‌های واجد شرایطی توزیع می‌کند که هنوز برای دریافت ایردارپ خود اقدام نکرده‌اند.

اولین ایردراپ آپتیمیزم در ۱ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۱ خرداد ۱۴۰۱) شروع شد و حدود ۲۱۵ میلیون توکن OP برای آن در نظر گرفته‌ شده بود. این شبکه قرار بود تمام توکن‌های مذکور را بین آدرس‌هایی توزیع کند که از قبل برای شرکت در ایردراپ آن اقدام (Claim) کرده بودند. با این حال، تنها ۱۶۶ میلیون توکن از این تعداد بین آدر‌س‌های واجد شرایط توزیع شد و حدود یک چهارم آدرس‌های واجد شرایط ایردراپ خود را دریافت نکردند. در نتیجه، آپتیمیزم در ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور) مستقیما توکن‌های این آدرس‌ها را بین آن‌ها توزیع کرد.

آپتمیمزم قبلا اعلام کرده بود ۱۹٪ از عرضه اولیه توکن OP را از طریق ایردراپ توزیع خواهد کرد. این شبکه تاکنون دو بار ایردراپ توکن خود را انجام داده، اما هنوز ۱۳.۷۳٪ از عرضه اولیه آن توزیع نشده است. آپتیمیزم هنوز هیچ اطلاعاتی درباره ایردراپ سوم خود منتشر نکرده است.

ارزش کل سرمایه قفل‌شده راهکارهای لایه ۲
ارزش کل سرمایه قفل‌شده راهکارهای لایه ۲ – منبع: The Block Data

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در حال حاضر آپتیمیزم از نظر ارزش کل سرمایه قفل‌شده دومین راهکار لایه ۲ بزرگ مبتنی بر بلاکچین اتریوم محسوب می‌شود. شایان ذکر است قیمت توکن OP در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱.۵٪ کاهش یافته و به ۱.۳۷ دلار رسیده است.

نمودار روزانه قیمت OP
نمودار روزانه قیمت OP – منبع: TradingView

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا