رمزارز در ایران

از ابتدای سال بیش از ۹ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در تهران ضبط شده است

کامبیز ناظریان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از کشف و ضبط ۹,۴۰۴ دستگاه غیرمجاز استخراج رمزارز در این شهر از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون خبر داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از عصر اقتصاد، کامبیز ناظریان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت در بررسی بازرسان از مناطق ۲۲ گانه تهران، ۹ هزار و ۴۰۴ دستگاه غیرمجاز استخراج رمزارز کشف و ضبط شده است.

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، در اوایل تیر ماه، مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز با ۶٬۰۰۰ دستگاه ماینر در قشم کشف شد. در اسفند ۱۴۰۰ نیز ۳۲۲ ماینر در یک مزرعه غیرمجاز استخراج رمزارز کشف و ضبط شده بود.

بازار رمزارز در چند سال اخیر رشد زیادی کرد و مورد توجه سرمایه‌گذاران زیادی از مردم ایران قرار گرفت. با این حال علی صالح آبادی، رییس کل بانک مرکزی در یک مصاحبه تلویزیونی به مردم در مورد ریسک این نوع دارایی هشدار داد و گفت:

از آنجا که قانونی برای مبادله با رمزارزها در کشور هنوز وجود ندارد، این کار از سمت بانک مرکزی مورد قبول نیست و ریسک‌های سرمایه‌گذاری و خرید و فروش با رمزارزها با خود افراد است.

این در حالی است که چندی پیش اولین ثبت سفارش رسمی واردات با استفاده از رمزارز به ارزشی معادل ۱۰ میلیون دلار با موفقیت انجام شد.

در این راستا علی صالح‌آبادی، رییس کل بانک مرکزی از کسانی که مجوز قانونی استخراج رمزارز دارند، خواست رمزارزهایی که استخراج می‌کنند را برای واردات ارائه کنند.

منبع
عصر اقتصاد

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا