اخبار خارجی

پیتر برانت ؛ تحلیلگر مطرح و محبوب: روند بیت کوین صعودی است!

پیتر برانت (Peter Brandt) یکی از محبوب ترین تحلیلگران بیت کوین در توییتر است. برانت طی ۲۴ ساعت گذشته، روند صعودی را برای بیت کوین متصور شده است، در حالی که بسیاری از افراد معتقدند که به دلیل فرا رسیدن سال نوی چین، بازار ریزش خواهد داشت. این در حالی است که قمیت بیت کوین در زمان انتشار این خبر ۸۳۴۰ دلار است.

برانت : روند بیت کوین ثابت می‌ماند

پیتر برانت در توییتر نوشت دلایلی که می‌توان از آنها برداشت کرد اصلاح قیمت بیت کوین متوقف می‌شود عبارتند از:

۱- رسیدن به مرز بالایی کانال قیمت امری طبیعی است

۲- رسیدن به میانگین متحرک ۱۸ روزه

۳- هیچ 3DTSR فعال نشده است

۴- کف قیمت ۱۴ ژانویه هم چنان باقی است

اگر عوامل فوق تغییر کنند، اصلاحیه شدید قیمت بیت کوین رخ خواهد داد. پیتر برانت که یکی از معامله کنندگان کهنه کار با ۴۰ سال سابقه حضور در بازار است، در توییتر خود توصیه هایی را به معامله کنندگان ارائه کرده است.

برانت اذعان داشته است که رسیدن به نقطه شکست که در روند نزولی یک ساله داشته ایم امری طبیعی است و جای تعجبی نیست اگر روند صعودی بیشتری در آینده نزدیک رخ دهد. وی هم چنین افزود اگر کانال قیمت دچار روند نزولی شود، ممکن است اصلاح قیمت شدیدتری رخ دهد. با این حال، گویا الگو سر و شانه معکوس صعودی که برانت در اوایل هفته شناسایی کرده، دقیق بوده است و بیت کوین قبل از اصلاح قیمت با ۱۸ درصد افزایش قیمت مواجه شده است.

گفته های برانت برخلاف صحبت های آرتور هایس (Arthur Hayes) مدیرعامل بیتمکس بود. هایس اخیرا پیش بینی کرده است که سال نوی چین بر بیت کوین و سایر بازار تاثیر منفی خواهد گذاشت. برانت در خصوص عبور بیت کوین از مرز بالایی کانال نزولی قیمت اظهارنظر کرده و گفته است که روند فعلی قیمت به سطح حمایتی جدیدی برمی‌گردد. میانگین متحرک ۱۸ روزه نیز سطح حمایتی بیشتری برای قیمت بیت کوین در این سطح کلیدی ارائه می‌دهد.

تایید صحبت های برانت توسط متی گرینسپن

متی گرینسپن (Mati Greenspan) تحلیلگر ارشد سابق eToro و موسس شرکت Quantum Economics با نظر برانت موافق بوده و خاطر نشان کرده است که قدرت بیت کوین مجددا به دست آمده است. وی اذعان داشت کاهش قیمت بیت کوین به سطح حمایتی ۸۲۰۰ دلار نشانه خوبی برای این ارز دیجیتال است.

نگران نبودن یکی دیگر از معامله کنندگان از شرایط کنونی بیت کوین

یکی دیگر از معامله کنندگان شناخته شده ارزهای دیجیتال به اسم DonAlt بیان کرده است که معامله کنندگان خرسی در صدد کاهش فشار خرید هستند. وی افزود که فقط هنگامی که قیمت بیت کوین به ۷۵۰۰ دلار برسد نظر او تغییر خواهد کرد. قیمت بیت کوین در حال حاضر تقریبا ۸۵۰۰ دلار است و فقط ۱۵ دلار با بالاترین قیمت امروز فاصله دارد. هنوز مشخص نیست که آیا این کاهش قیمت صرفا یک روند نزولی کوتاه است یا روند نزولی بازار ادامه خواهد داشت.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا