اخبار خارجی

شرکت نفتی بلک‌راک یک میلیون ماینر بیت کوین راه‌اندازی می‌کند

شرکت نفتی بلک راک پترولیوم (Black Rock Petroleum) توافقنامه‌ای با Optimum Mining Host منعقد کرده است که بر اساس آن یک میلیون دستگاه استخراج بیت کوین را به فعالیت درمی‌آورد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت‌کوین مگزین، طبق بیانیه رسمی شرکت بلک راک پترولیوم در ماه جولای، این دستگاه‌های ماینر از کشور چین وارد شده است و در ایالت آلبرتا مستقر خواهند شد، اما این موضوع در هفته جاری، توجه CBC بزرگترین شرکت رسانه عمومی کانادا را به خود جلب کرده است.

فعالیت استخراج بیت کوین توسط بلک راک بر بستر ۳ سایت تولید گاز طبیعی در ایالت آلبرتا خواهد بود. ۲۰۰,۰۰۰ دستگاه اول در نیروگاه گاز Quirk Creek مستقر خواهند شد و به فعالیت در خواهند آمد که اخیرا توسط بلک راک خریداری شده است. این شرکت برنامه‌ریزی کرده است تا ۳۰۰,۰۰۰ دستگاه دیگر در سایت دوم در ایالت آلبرتا قرار دهد. هنوز سایت سوم برای قرارگیری ۵۰۰,۰۰۰ دستگاه دیگر مشخص نشده است.

در ماه قبل نیز گزارش شد که آرامکو بزرگ‌ترین شرکت نفتی دنیا قصد دارد به دنیای ماینینگ رمز ارزها وارد شود. با این حال این شرکت یک روز پس از انتشار خبر آن را در سایت رسمی خود تکذیب کرد.

زولتان ناگی (Zoltan Nagy) مدیرعامل بلک راک در این خصوص گفته است:

نیروگاه Quirk Creek کاملا مناسب ارائه سرویس به این بازار است. سطح تولید کنونی این نیروگاه خوب است و مهندسان ما سوابق تولید را بررسی و ذخایر اخیر را ارزیابی و تحلیل کرده‌اند. ما مطمئن هستیم که تخصص، فناوری و منابع کافی و مناسب برای افزایش تولید را در اختیار داریم و بازگشت مالی از این سایت و میزبانی و فعالیت ماینرهای بیت کوین، ۳ سنت کانادا در هر کیلووات ساعت است.

قرارداد بین بلک راک و Optimum Mining دو ساله است و گزینه افزایش ۱۲ ماهه این مدت نیز وجود دارد. طبق گزارش CBC، هیچگونه بازه زمانی برای این قرارداد ذکر نشده است. برندان آرواناگی (Brandon Arvanaghi) مهندس استخراج بیت کوین گفته است که در خصوص تعداد نجومی ماینرهایی که بلک راک در صدد نصب و راه‌اندازی است بدبین است.

آرواناگی در ادامه افزود:

حمل و نقل این تعداد از دستگاه‌های استخراج بیت کوین به منطقه روستایی آلبرتا چالش‌برانگیز خواهد بود.

چارلز سلبی (Charles Selby) رییس شرکت Caledonian Midstream Corporation در این خصوص گفت:

با توجه به سطح کنونی تولید گاز، تعداد ۱۰,۰۰۰ دستگاه ماینر به جای ۲۰۰,۰۰۰ دستگاهی که اعلام شده است منطقی‌تر خواهد بود.

اقدام اخیر شرکت بلک راک فارغ از اینکه موفقیت‌آمیز باشد یا نه، به خروج گسترده دستگاه‌های ماینر از کشور چین اشاره می‌کند. بسیاری از ماینرها به دلیل ممنوعیت استخراج توسط دولت چین، به کشورهایی با منابع انرژی باثبات‌تر در حال انتقال هستند. اگر بلک راک در مسیر نصب و راه‌اندازی و اجرای یک میلیون ماینر بیت کوین، این تعداد ماینر معادل با یک سوم ظرفیت ماینینگ سراسر جهان خواهد بود.

به نظر شما فعالیت این شرکت در حوزه استخراج رمز ارز می‌تواند عامل افزایش قیمت بیت کوین باشد؟

منبع
bitcoinmagazine

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا