پیوت (Pivot) چیست؛ شبکه اجتماعی برای جامعه کریپتو

پیوت (Pivot) یک شبکه اجتماعی برای کسانی است که به بلاک چین و دنیای ارز دیجیتال علاقه مند می‌باشند. این برنامه به عنوان ابزاری برای جامعه بلاک چین عمل می‌کند تا کاربران به طور آزاد همکاری کرده و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. رسالت اصلی جامعه PVT تقویت سرمایه گذاران بلاک چین از طریق کشف پروژه های با کیفیت است.

نحوه کار پیوت (Pivot) چگونه است؟

می‌توانید با مطالعه و هم چنین به اشتراک گذاری پست ها و دعوت دوستان به طور روزانه پاور (POWER) دریافت کنید. پاور را می‌توان به PVT تبدیل و در کیف پول ذخیره کرد. در حال حاضر پیوت (Pivot) به کاربران امکان می‌دهد تا با مطالعه پست ها، مشارکت در پیش بینی های بازار، به اشتراک گذاری پست ها و شرکت در رویدادهای ایردراپ، PVT، PVTP و بیت کوین دریافت کنند. شما می توانید بین بیت کوین و PVTP خودتان انتخاب کنید کدام را ذخیره کنید. هم چنین می‌توانید بیت کوین را برداشت کنید و در کیف پول خارج از پلتفرم واریز کنید. قابلیت برداشت PVT نیز قرار است به زودی افزوده می‌شود. مجموع PVT در گردش حدود ۳۱,۴۱۵,۹۲۶,۵۳۵ است.

ویژگی ها

این برنامه شامل اخبار و مقالات مراجع معتبری همچون کوین تلگراف (Coin telegraph)، کوین دسک (Coindesk)، بایننس نیوز (Binance News)، اتر نیوز (Eth news) و  BTC Manager و  AMB کریپتو (AMB crypto) و بسیاری از مراجع دیگر می‌باشد. پیوت (Pivot) بازار ارزهای دیجیتال، قیمت و نمودارهای همزمان بیش از ۱۴۰۰ ارز دیجیتال را ارائه می‌دهد. تمام کاربران می‌توانند پست ارسال کنند، لینک به اشتراک بگذارند و در جامعه حضور فعال داشته باشند. این موضوع به تمام کاربران فرصت دیده شدن می‌دهد. پیوت (Pivot) دائما جامعه را از آخرین پروژه ها و خبرها مطلع می‌کند. سیستم ایمن پیوت (Pivot)، کاربران را در خصوص کلاهبرداران آگاه می‌سازد.

پروژه ها

 • پروژه X: پیوت (Pivot) برنامه های خود را برای لیست شدن در صرافی ها و ثبت دامنه جدیدی به نام pivot.one اعلام کرد.
 • کارناوال کاربران پیوت (Pivot): پروژه ای بزرگ شامل جایزه های روزانه PVT در ازای به اشتراک گذاری مطالب، پیش بینی بازار، ایردراپ ها و انجام وظایف دارای جایزه.
 • پیش بینی های بازار: به کاربران این فرصت داده شده است تا دانش خود از بازار را محک بزنند و سعی در پیش بینی روند بازار داشته باشند. به ازای پیش بینی های صحیح نیز جایزه دریافت می‌کنند.
 • پیوت (Pivot) مستر: به کاربران امکان داده می‌شود تا پیوت (Pivot) مستر (Pivot Master) شوند. در این قابلیت اگر شما در زمینه های تحلیل و بررسی بازار، ترید و معاملات، پروژه ها و موارد دیگر حرفه ای هستید و دانشی دارید می توانید دانش خود را به اشتراک بگذارید و جایزه دریافت کنید.

اکوسیستم پیوت (Pivot)

۵ نقش اصلی در اکوسیستم پیوت (Pivot) وجود دارد که عبارتند از:

 •  تیم موسس: این تیم، پیوت (Pivot) را تاسیس کرده است.
 • شرکای خلاق: تولیدکنندگان محتوا بوده و اخبار و اطلاعات و نظرات شخصی مرتبط با بازار را ارائه می‌دهند.
 • شرکای تبلیغاتی: این اعضا درصدد رشد جامعه پیوت (Pivot) می‌باشند.
 • شرکای توسعه مشترک: مدیران و سازندگان جامعه می‌باشند.
 • اعضای جامعه: مخاطبان جامعه پیوت (Pivot) بوده و نظرات خود را به اشتراک می‌گذارند و در فعالیت ها شرکت می‌کنند. گواه اثبات مشارکت در جامعه یا CPOC الگوریتمی است که میزان حضور و مشارکت اعضا در جامعه را می‌سنجد و طبق این الگوریتم، به اعضای جامعه PVT اعطا می‌کند.

مقایسه

در حال حاضر پروژه ای وجود ندارد که بتوان با پیوت (Pivot) مقایسه کرد. پیوت (Pivot) در مراحل اولیه به سر می‌برد اما تاکنون بیش از یک‌ میلیون بار از فروشگاه گوگل پلی دانلود شده است. دریافت ها و موارد ارائه شده شگفت انگیز بوده اند. می‌توان پیوت (Pivot) را اینگونه تعریف کرد:

سایت ردیت + سایت کوین دسک = پیوت (Pivot)

سرمایه گذاران

 • بایننس: یکی از ۱۰ صرافی برتر و محبوب ارز دیجیتال
 • هیوبی (HOUBI): یکی از ۱۰ صرافی برتر ارز دیجیتال
 • ال‌دی کپیتال (LD capital): یک صندوق سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال که معطوف به پروژه های بلاک چین می‌باشد.
 • آی‌ان بلاک چین (INBlockchain): پر نفوذ ترین گروه سرمایه گذاری در فضای بلاک چین کشور چین.
 • لینک وی‌سی (Link VC): صندوق کریپتو پیشرو که هدف آن، پرورش شرکت های خلاق و تاثیرگذار در صنعت بلاک‌ چین می‌باشد.
 • دنیل یانگ از SAIF، ژی یوجی مدیرعامل سابق DOMOB، مدیر ارشد سابق بخش فنی Baidu، مسئول بخش تحقیق و توسعه Baidu Tieba.
 • لین اینگ مینگ اولین مدیر ارشد بخش فنی شرکت تاندر، موسس Kuailexue، مشاور تحقیقاتی سابق تن سنت، کارمند ارشد بخش تحقیق و توسعه Baidu.

آمار و ارقامی که باید به آن ها دقت کرد!

همانطور که در سایت رسمی Pivot گفته شده است، پیوت (Pivot) یک شبکه اجتماعی است که سازندگان آن ملیت چینی دارند. جمعیت چین حدود ۱.۸ میلیارد نفر است. پیوت (Pivot) ادعا می کند که بزرگترین جامعه کریپتویی چین را مجاب به استفاده از اپلیکیشن پیوت (Pivot) کرده است.

با توجه به بررسی که انجام دادیم، پیوت (Pivot) برای چینی ها سایت دیگری با نام zdpvt در نظر گرفته است و ترافیک کاربران چینی که از اپلیکیشن پیوت (Pivot) استفاده می کنند در این سایت ثبت می شود. ترافیک ثبت شده در این سایت توسط الکسا را می توانید در تصویر زیر ببینید.

ترافیک پیوت از چین

ترافیکی از چین ثبت نشده است؟! یک شبکه اجتماعی با نام پیوت (Pivot) که سازندگانی چینی دارد و ادعا داشت که جامعه کریپتویی چین را مجاب به استفاده از این اپلیکیشن کرده است، چرا هیچ ترافیکی از حضور کاربران چینی در این اپلیکیشن ثبت نشده است؟!

ترافیک پیوت

الکسای سایت Pivot را هم می توانید در تصویر مشاهده کنید. باز هم اثری از کاربران چینی نیست!

همانطور که اشاره کردیم، جمعیت چین بسیار زیاد است و جامعه کریپتویی چین هم زیاد است ولی چرا باید پیوت (Pivot) چنین ادعایی داشته باشد!

چینی ها مردمانی متحد هستند، آن ها به راحتی موتور جستجوی گوگل را تحریم کردند و همگی از موتور جستجوی بایدو استفاده می کنند. مردمانی متحد که بسیاری از تصمیمات خود را به سرانجام رسانده اند. در حال حاضر بایدو رنک ۴ الکسا را در اختیار دارد.

ترافیک بایدو

برگردیم به پیوت (Pivot) که در سایت خود اعلام کرده است 15 میلیون کاربر فعال دارد! اگر پیوت (Pivot) بزرگترین جامعه کریپتویی چین را در اختیار دارد، چرا بیشتر ترافیکش از ایران و پاکستان است؟! فرض کنیم 12 میلیون از این تعداد کاربر، چینی باشند، چرا هیچ ترافیک و اثری از فعالیت آن ها در این اپلیکیشن به چشم نمی آید و جایی ثبت نشده است؟ پس کاربران پیوت (Pivot) چینی نیستند!

پیوت (Pivot) با ایده ی یکپارچه سازی جامعه کریپتویی شکل گرفت، این ایده جالب است و نظر سرمایه گذار های بزرگی مثل بایننس و هیوبی را جلب کرده است. به نظر شما چرا باید عددسازی کند؟ اپلیکیشنی که از شروع فعالیتش تا الان توکن پیوت (Pivot) را ایردراپ کرده است، چرا نتوانسته نظر مردمان چین را جلب کند؟!

با توجه به سرمایه گذارهای پیوت (Pivot)، توکن پیوت (Pivot) به احتمال بسیار زیاد به اکسچنج های بایننس و هیوبی اضافه خواهد شد و قطعا این دو اکسچنج در هر پروژه ای سرمایه گذاری نمی کنند ولی آمار و ارقام به ما کمک می کند که این اپلیکیشن را خیلی بزرگ نکنیم.

در نظر داشته باشیم که با اضافه شدن پیوت (Pivot) به اکسچنج ها و با توجه به این قضیه که توکن های پیوت (Pivot) ایردراپ شده اند، قطعا بسیاری از دارندگان این ارز دیجیتالی فروشنده هستند و همانطور که می دانید عرضه و تقاضا در قیمت آن تاثیر گذار است. آیا کسی تمایل به خرید توکن پیوت (Pivot) خواهد داشت؟

در حال حاضر کاربرد پیوت (Pivot) مشخص نیست و اگر کاربردی برای آن در نظر نگرفته باشند، تقاضای واقعی برای این توکن به وجود نخواهد آمد.

با این تفاسیر اگر شما به دنبال این هستید که از اپلیکیشن پیوت (Pivot) به سرمایه هنگفتی دست پیدا کنید، شاید کمی به فکر فرو بروید و نظر شما در جمع آوری پیوت (Pivot) از طریق اپلیکیشن آن تغییر کند.

نظر شما در مورد پیوت (Pivot) چیست؟ آیا پیوت (Pivot) با عددسازی کاربر جذب کرده است؟ یا توانسته کاربران چینی را مجاب به استفاده از پیوت (Pivot) کند؟ آیا شما با خواندن این مقاله باز هم به دنبال کسب پیوت (Pivot) بیشتر هستید؟

 

 


54321
امتیاز 4.4 از 34 رای

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
محمد شاطرزاده

من مدتی هست با این اپلیکیشن کار می کنم و تایید می کنم در حدود بالای 70 درصد کاربران ایرانی و پاکستانی و هندی هستند. اکثر پست ها بی ربط و تکراری و فقط به جهت دریافت پاور ارسال شده. ولی قسمت اخبار بسیار خوب و به روز می باشد.

بابک

بایننس حمایت کرده فکر کنم همین واسه ارزشمند بودن این توکن کافی باشه ولی این توکن مسلما ارزش واقعی رو تا یک سال بعد از عرضه به دست میره چون اصلا خبری از اروپا و چین و دیگر جاها نیست

لهراسب کهیانی

این اپلیکشن هیچ ادعایی مبنی بر ۱۵ میلیون کاربر نداشته تا همین چند روز پیش امارش ۲.۵ میلیون کاربر و ۴۰۰ هزار کاربر فعال داشت

با سلام
لطف کنید تشریف ببرید سایت pivot.one که سایت اصلی پیوت هست و در قسمت App پایین صفحه اصلی در قسمت Data آماری که قرار گرفته رو مشاهده کنید که تازه از 15 میلیون کاربر به 17 میلیون افزایش داشته.

مهران

حالا با این همه واقعا میشه این ارز رو تو صرافی های ایران هم فروخت یا بخاطر تحریم برای فروش این ارز به مشکل میخوریم؟

سلام
ربطی به تحریم ها نداره، ولی فعلا مبادله نمیشه، اما قراره این ماه به بعضی از اکسچنج ها اضافه بشه که احتمالش زیاده به بایننس و هیوبی اضافه بشه.

ایمان

به نظر من ارزش سرمایه گذاری را برای بلند مدت داره، فقط نکته مهمی که خیلی جاها درموردش میبینم پیش بینی قیمت های رویایی برای این ارز میباشد !
به نظر من با توجه به همه جوانب این ارز در بدو ورود چیزی حدود 0.001 تا 0.008 دلار قیمت خواهد خورد، ولی دوستانی که سرمایه شون نگه دارند در آینده (حدود یکسال بعد) بین 3 تا 10 دلار قیمت پیدا خواهد کرد!
البته این نظر و تحلیل من هستش

بنیامین قزلو

این فقط یه نظره نه تحلیل
تو دنیای توکن ها هیچ چیزی غیرممکن نیست
فقط باید صبور بود و دید

ستار

ببخشید میشه بگید کدوم ارز دیجیتال در بدو ورود به صرافی ها قیمتش 0.001 دلار بوده!!!!!!!

محمد رضا

سلام بچه هاقیمت پیوت معلوم شد لطفا بگین اگر در جریان هستید

مسلم جوکار

منم منتظر اعلام قیمت هستم کسی میدونه چی شد

ایمان

هنوز قیمتش اعلام نشده، ولی حداکثر تا 31 دسامبر (10 دی) اعلام کردن که مشخص میشه و توی 10 صرافی برتر دنیا عرضه میشه

ستار

سلام اولا من خودم بیت کوین وارد برنامه کردم پس از چنج و بعد پیش بینی کردن و سود pvtp (توکن داخلی پایوت) رو تبدیل به بیت کوین و خارج کردم و اصطلاحا برداشت داشتم دوما خوبه بدونید ارزهای دیجیتال که وارد بایننس شدن در ماه اول به صورت میانگین با رشد 80 درصدی مواجه شدن حتی سلف کی (KEY ) رشد عجیب 480 دصدی داشت سوما مگه بقیه ارزهای دیجیتال کاربرد خاصی دارن حتی بیت کوین!!!! و تنها کاربردشون سرمایه گذاری هست خوب pvt هم عرضه بشه مثل بقیه ارزها ملت میان روش سرمایه گذاری می کنند خصوصا وقتی… بیشتر بخوانید »

با سلام مورد اولی که فرمودید رو ما هم گفتیم که میشه مورد دومتون آره رشد داشتن ولی همه ارزها هم رشد نداشتن البته از یه جایی به بعد بایننس و بقیه خوبا تصمیم گرفتن که هر ارزی رو اضافه نکنن پس این اتفاق زیاد افتاد ما گفتیم که پیوت اسپانسرای خوبی داره مثل بایننس لب و هیوبی و شانس زیادی برای اضافه شدن به این اکسچنج ها داره ولی اینا دلیلی نمیشه که بیاد آمار و ارقام دروغ منتشر کنه، اینکه پشتش گرمه به اسپانسراش واسه چی باید از این طریق یوزر بگیره؟ تو حوزه ارزهای دیجیتالی و بلاکچین،… بیشتر بخوانید »

محمد

زهی خیال باطل

رضا حسینی

سلام و عرض ادب خدمت اساتید
مدتیه یه سوال ذهن منو مشغول کرده و اونم اینکه با توجه به اینکه بزرگترین حامی پیوت صرافی بایننس هست و همونطور که میدونید بایننس بخاطر پیروی از تحریم ها حساب کاربرای ایرانی رو داره میبنده آیا احتمال این میره که وقتی pvt قیمت گذاری شد برای کاربرای ایرانی مشکل درست بشه و به بهانه تحریم حساب ایرانی ها رو ببندند. چون تقریبا بشتر کاربرا ایرانی هستند و ایران با اختلاف نسبت به کشور دوم در صدر پیوت قرار داره

با سلام
اپلیکیشن رو که نمیتونن ببندن، اگه هم با ip های ایرانی در دسترس نباشه میشه با فیلترشکن وصل شد، اما به هر حال احتمال چیزی که گفتید خیلی کمه.

رضا حسینی

سلام
خواستم نظرتون و درباره اعلان های جدید پیوت بدونم قسمت پیش بینی ها رو بسته و همینطور اعلام کرده که زمان لیست شدن ارز و به تعویق انداخته و معلوم نیست کی باشه این باعث شده که خیلی ها نا امید بشن و حتی شاید حسابشون و ببندن.شما نظرتون چیه آیا این تنها یه استراتژی جهت بالابردن قیمت در زمان عرضه و همینطور برای ندادن مقدار زیادی از توکن ها که داده به کاربراش میتونه باشه یا کلا یه پروژه شکست خورده اس

با سلام
معلوم نیست هدف و استراتژیشون از این کارها چی باشه، حالا این هم دلیلی نمیشه که بگیم کلاهبرداریه، شاید یه مقداری تنبلن، شاید از رودمپشون عقب موندن و کلی شاید دیگه
خیلی از پروژه ها هستن که خوبن مثل استیم اما تیمشون فعالیت نمیکنن یا کم فعالیت میکنن، حالا باید صبر کرد دید چی میشه

محمدرضا

سلام من حدود 500 pvt دارم ولی اینها به pvtp یا بتکووین تبدیل نمیشه باید چکار کنم؟

با سلام
باید تبدیلشون کنید اگر امکان تبدیل باشه

رضا حسینی

ببخشید ولی تا اونجا که میدونم فعلاpvt هیچ کارایی نداره چون قیمت گذاری نشده و قابلیت تبدیل به pvtp ویا BTC رو نداره. من خودم حدود8000pvt دارم ولی هیچ کاریش نمیشه کرد تا روزی که قیمت گذاری بشه
البته از اساتید و همینطور ادمین بزرگوار عذرخواهی میکنم.

بله شما درست می فرمایید، ما هم ذکر کردیم اگر امکان تبدیل وجود داشته باشه.
یکی از احتمال هایی که وجود داره اینه که تبدیل PVT به PVTP از طریق اپلیکیشن پیوت در آینده امکان پذیر میشه و همین تبدیل می تونه توکن PVT را کاربردی کنه. باید منتظر بمونیم تا ببینیم تیم سازنده چه کاربردی را برای توکن PVT در نظر می گیرند.

کمالی

میتونید الان از این مقاله یه جمع بندی داشته باشید که آیا این اپلیکیشن واقعا در آخر ارز دیجیتالی میده یا نه؟

با سلام
اعلام کردن چون بازار نزولیه توی اکسچنج ها اد نمیکنیم، ولی من فکر نمیکنم دلیل درست و محکمی باشه.

لهراسبی

از دوستانی که با اپلیکیشن پیوت کار میکنن خواهش میکنم به هیج وجه نا امید نشن و به تلاششون ادامه بدن ، طی دو سه سال اینده شگفت زده خواهید شد ، پس لطفا صبر کنید

مری راد

حالا چطوری پیوت هامونو بفروشیم،میشه آموزش های لازم نحو خرید و فروش رو بزارین ممنون میشم

با سلام
فعلا نمیشه این کارو کرد.

اذین

سلام،پیوت کی ارزش گذاری ميشه?اصلا میشه یا سرکاریه?:(

با سلام
اینو باید برید از ساپورت پیوت بپرسید که کی قراره ارزش گذاری بشه. فعلا که داده ای در اختیار نیست.

David

سلام الان پایان پرداختی نداره و تو قسمت برداشت زده coming soon … آیا پرداختی داره؟

با سلام
در حال حاضر پیوت هاتونو نمیتونید برداشت کنید.

میلاد طیبی

سرکاریه

ف موسوی

من میخام به این برنامه وارد بشم و کار کنم ولی بلد نیستم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین