اخبار خارجی

پولکادات با معرفی مدل حاکمیتی جدید، به سمت غیرمتمرکزسازی کامل حرکت می‌کند

گوین وود بنیان گذار پولکادات گفته است که نهاد متمرکز مدیران اجرایی به اسم شورا (Council) دارای قدرت تصمیم‌گیری انحصاری هستند. با معرفی سیستم حاکمیتی GOV2، شبکه پولکادات شورا را حذف کرده و آن را با سیستم رای‌گیری عمومی یا همان رفراندوم جایگزین خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، پولکادات نسخه جدیدی از سیستم نظارتی خود به اسم نسخه دوم نظارت یا Gov2 را معرفی کرده است. با وجود Gov2، تیم پولکادات امیدوار است فرایند تصمیم‌گیری در شبکه پولکادات را غیرمتمرکزتر کند.

در همایش Decoded، تیم اصلی پولکادات گفته است که سیستم نظارتی کنونی آن به بازنگری و اصلاح نیاز دارد زیرا بیش از حد متمرکز شده است. این تیم بیان کرده است که نهاد متمرکز این شبکه به اسم شورا که متشکل از مدیران اجرایی است دارای قدرت تصمیم‌گیری انحصاری در خصوص مسائل مرتبط با خرج کردن سرمایه خزانه است. تیم پولکادات گفته است که این موضوع برخلاف هدف غیرمتمرکزسازی است.

در نتیجه، این تیم تصمیم گرفته است که این نهاد را حذف کند. تیم شبکه پولکادات برای Gov2 یک چارچوب نرم‌افزاری آماده کرده است که شورا را حذف کرده و سیستم رای‌گیری رفراندوم را جایگزین خواهد کرد که در آن، تمام افراد می‌توانند پروپوزال‌های خود را ایجاد کنند.

 برایان چن (Bryan Chen) هم‌بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری آکالا (Acala) قطب دیفای پولکادات گفته است:

نسخه دوم سیستم نظارتی شبکه پولکادات، روش جدیدی برای ایجاد بلاک‌ها برای پاراچین‌ها ارائه می‌دهد تا فرایند نظارتی مطلوب خود را ایجاد کنند و زیرساخت مشترکی به اشتراک بگذارند. بدین ترتیب، فرصت‌های جدیدی برای پیاده‌سازی فرآیندهای نظارتی با قدرتی متوازن بین غیرمتمرکزسازی و کارایی محقق می‌شود.

رابرت هابرمایر (Robert Habermeier) هم‌بنیانگذار شبکه پولکادات گفته است:

این سیستم نظارتی جدید بر بستر کوساما (Kusama) عرضه می‌شود. سپس بر بستر شبکه اصلی پولکادات، اما بدون نیاز به هاردفورک اجرا خواهد شد. نسخه دوم سیستم نظارتی، قابلیت به‌روزرسانی بدون نیاز به ایجاد هاردفورک در پولکادات را نشان می‌دهد.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا